Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації

Чи стане Біла Церква другим Запоріжжям?

Ігор Ткачук | 17.09.2007 19:23

10
Рейтинг
10


Голосів "за"
12

Голосів "проти"
2

Запоріжжя входить в четвірку міст лідерів по кількості шкідливих викидів на душу населення. Протягом року падає на голови городян, осідає в їх легенях більше 200 тисяч тон цих шкідливих викидів, які є продуктом діяльності, в основному – металургійних підприємств, 41речовина, з яких, характеризується як мутагенна.

Чи стане Біла Церква другим Запоріжжям?
Запоріжжя входить в четвірку міст лідерів по кількості шкідливих викидів на душу населення. Протягом року падає на голови городян, осідає в їх легенях більше 200 тисяч тон цих шкідливих викидів, які є продуктом діяльності, в основному – металургійних підприємств. Загалом, в Запоріжжі існує 328 стаціонарних джерел забруднення навколишнього середовища і тільки третину з них обладнано газоочисними спорудами, та й ті, в свою чергу, зношені майже на 70 відсотків. За даними Державної установи "Інститут гігієни та медичної екології ім... О.М. Марзєєва ЛМНУ", в атмосфері Запоріжжя визначається 76 хімічних речовин, 41 речовина, з яких, характеризується як мутагенна. За європейськими стандартами – критичною є норма присутності всього 7-8 речовин.

До Європи нам ще дуже далеко. Далеко з огляду, хоча б на критерії, котрими керується Держава даючи дозвіл на кількість шкідливих викидів тому чи іншому підприємству, по суті видаючи ліцензію на вбивство своїх громадян.

"Технології за якими працює металургійний комплекс в Запоріжжі є застарілими, присутність шкідливих речовин в атмосферному повітрі Запоріжжя є невідворотною", – такий вердикт винесла влада Запоріжжю. Вся боротьба, з її сторони, за чисте довкілля, полягає в стягненні штрафних санкцій з підприємств-забруднювачів, а кошти ті осідають в Києві за виключенням невеликих відсотків – та й ті вже четвертий рік не повертаються з центру до місцевого екофонду. Існуюча програма по виведенню Запоріжжя з екологічної кризи на 2001 – 2010 роки є фікцією, завдяки якій Держава вдається до фінансового шантажу підприємств.

По великому рахунку, в Україні мусить бути розроблена національна програма по переоснащенню металургійного комплексу на основі новітніх технологій, що основною метою б мала, перед усім – збереження здоров'я нації, а не як по сьогоденню – наповнення бюджету будь якою ціною, навіть ціною здоров'я майбутніх поколінь.

Чи вдасться втілити в життя таку програму, навіть при умові її існування? Велике питання. Адже після провальної кучмівської приватизації, власниками контрольних пакетів акцій металургійних підприємств є вузьке коло фінансово-промислових груп, котрі свою виробничу, технічну та економічну політику здійснюють виключно на власний розсуд, виходячи з власних інтересів, які не мають нічого спільного ні з інтересами "маленького українця", ні з інтересами України.

Здавалося б, на перший погляд, проект будівництва сталепрокатного заводу в Білій Церкві і є тією першою ластівкою на шляху України до цивілізованих методів виробництва. Зі слів власників проекту це виробництво буде мати категорію "екологічно дружнє", пропонується вагомий соціальний пакет для міста, гарантується солідне наповнення місцевого бюджету та скорочення загального рівня безробіття в місті.

Але не варто вважати все це благодійністю. За всіма цифрами стоїть тверезий розрахунок. Ключове питання проекту – його місцезнаходження. І не випадково це Київська область. Половина виробленої продукції буде орієнтована для збуту в місті Києві, де зараз спостерігається будівельний бум. Виграш виробника від скорочення транспортних витрат в долі собівартості продукції очевидний. І тому будуть включені всі механізми, в тому числі й корупційні на подолання громадського спротиву будівництву вищевказаного металургійного підприємства в регіоні далекому від металургії, як такої.

Всі перипетії навколо Білоцерківського сталепрокатного заводу ще раз доводять, що основною проблемою нинішньої влади в Україні є корупція помножена на її некомпетентність. Відрадним є тільки те, що в Україні почали з'являтись перші паростки справді громадянського суспільства. І хоча місцевий референдум в Білій Церкві визнано таким, що не відбувся – його результати та й сам факт його проведення дають надію, що народ України таки стане основним чинником влади в своїй країні.

Ігор Ткачук, керівник Запорізької обласної організації партії "Велика Україна"

Коментарі

© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua