Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації
народ   народ в чужій державі   вибори   політика і політики

Як голосували мадяри на минулих президентських виборах

Пайташ | 30.08.2007 08:51

-7
Рейтинг
-7


Голосів "за"
7

Голосів "проти"
14

Бувальщина про те, як інколи свої агітатори (з народу) обманюють співгромадян, щоб відпрацювати гроші своїх господарів. Але так є і мабуть ще довго так буде. Політика – річ брудна.

Як голосували мадяри на минулих президентських виборах.

(Бувальщина)

Не те щоб мадяри Закарпаття (Підкарпатської Русі) ненавиділи місцевих русинів (а разом з ними і всіх українців, ні. Але і любові великої до них вони не відчувають. Та і звідки взятися цій любові. Близько тисячі років мадяри рахували себе елітною нацією на території народу, що спочатку звався білі хорвати, потім хорвати, потім русини і вже більше 60 років – українці. А тут несподівано цей народ об'єднався з своїми братами, що живуть по той бік Карпат і став панівною нацією. А мадярам сказав – ви прийшлі, ось і поводіть себе як прийшлі, а ліпше як гості, що ненадовго прийшли до господарів погостювати. Невже це може сподобатися народу, що завжди був непокірним. Настільки непокірним, що разом з волжськими болгарами тисячі років кочуючи з під Уральських гір докочував аж до Дунаю. І в придунайській низовині: де вигнавши корінних мешканців, де знищивши непокірних, а де просто зайнявши пусті неозорні степи остепенився і створив свою державу. Народ цей пам'ятає свого великого вождя Атиллу – завойовника і могильника Риму і Великої Римської імперії.

І ось, частина цього народу, що по волі долі розселилася між поселеннями русинського народу і ввійшла в державу Україна мусить думати, жити і працювати по українському. Як це може бути? Мови – чужа одна одній настільки, що за тисячі років не асимілювали одна одну. Бо історики знають, що найшвидше асимілюються близькі, спорідненні мови. А тут абсолютна неприйнятність. Для мадяр навіть казахська мова ближча ніж українська. Наприклад яблуко по казахськи – алма, по мадярськи – олмо, батько по казахськи – ата (апа), по мадярськи- опо.

А тут приходиться вибирати депутатів, Президента. Ну з депутатами легше. Створили неприродний округ з чотирьох районів по кусочку відірвали, щоб тільки в селах які відірвали – мадярів побільше було і вибирають собі свого. Але що таке один депутат з 450 – крапля в морі. Але свій. Рідний. Ріднесенький. Дарма, що навіть по мадярськи писати грамотно не вміє, а не то що по українському, але свій. Коли йому закидають на його недостатній освітній рівень, він відповідає ударом на удар: "А хіба українські депутати вміють грамотно писати по українському?" А що, хіба він не правий. Що йому на це відповіси.

А ось на останніх виборах з президентом казус вийшов. Що б не говорили про мадяр, але народ цей слухняний, своїх біровів (керівників) слухається, хоча і не без буркотіння. Ось сказали йому бірови і їх депутат – треба вибирати Президента України. Мадяри подумали і кажуть, а хто ті претенденти? Один Симоненко. Колись при комуністах їм вбили в голови (і в таборах також, бо не один мадяр через них пройшов), що Симон Петлюра був ворогом більшовиків, а значить і народу; і мадяри кажуть не будемо Симона з Нанкова (село на Закарпатті) вибирати, бо Симон ворог народу. Ну тоді Мороза, а мадяри живуть серед русинів і добре знають, що значить на мові русинів слово мороз; і кажуть при морозі холодно, а за п'ять років холоду – вимремо як мамонти на нашій прабатьківщинні, в Приураллі, вимерли. А як на рахунок Ющенка. А це хто такий? При комуністах їм російську мову насаджували і вони запам'ятали, що по російський щенок – молодий собачка, песик. І мадяри кажуть не гоже молодого Президентом обирати, хай заматеріє, справжнім псом стане, тоді може і проголосуємо.

Надоїло їхнім біровам і їхньому депутату вмовляти своїх виборців, то і кажуть: Ну тоді Януковича. Яна Ковача? (Є в мадярів імя Ян/Янош/ і прізвище Ковач/по українському – коваль, по російському – кузнєц/). О Яна Ковача будемо обирати на Президента, бо це наш – мадяр. Так і проголосували мадяри за Януковича. А всі кажуть піар, слава. Не в цьому справа. Головне щоб своїм був. Рідним.

Коментарі

© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua