Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації

Чи бувають комуністи колишніми?

Левко Свобода | 27.08.2007 14:44

5
Рейтинг
5


Голосів "за"
9

Голосів "проти"
4

Статистика – річ уперта. Проте інколи деякі цифри можуть пояснити досить багато. Наприклад, у Верховній Раді V скликання колишніх або нинішніх членів комуністичної партії – 98%! Тож чи здатні вони хоч щось зробити для українців та України? І тут питання зовсім не риторичне.

Чи бувають комуністи колишніми?
Причини усіляких негараздів на 16 році незалежності можна шукати у зовнішніх ворогах, внутрішніх протиріччях, історичній спадщині, менталітеті тощо. Але є явні ознаки, відкриті протиріччя, які,як то кажуть, лежать на поверхні. Зокрема, і шокуюча статистика, яку я навів.

Як на мене, бути "колишнім комуністом" – нонсенс. Свого часу людина зробила свідомий вибір, керувалася якимись прагненнями, мала мету, бачила шлях її досягнення. Отже, робила усвідомлений вибір, вступаючи до Комуністичної партії. Або тоді, або тепер.

Всі ці номенклатурники, функціонери брежнєвсько-щербицької доби сприймали і переймали відповідні принципи – брехні, лицемірства, лукавства та, щонасуттєвіше, україноненависництва. Думаю, всі розуміють, що інакше, якби вони атегорично виступили проти тієї системи та її підвалин, на своїх посадах ніхто бне залишився. Це аксіома тієї потворної системи. Виходить, що пільги та привілеї, надані разом з посадою партійного функціонера, для них були значно вищими за моральні принципи, за свободу вибору, за любов до України.

Чи може колишній комуніст "перебудуватися"? Може. Уся його трансформація полягає у томуу,щоб натягнути на себе футболку чи шалик відповідного кольору, щоб не відійти від годівниці, не втратити все тих же пільг та привілеїв. Тільки тепер вони не комуністи (не "червоні"), а помаранчеві, біло-блакитні або ж біло-червоні. Зміст же червоного брехливого пристосуванця залишається. І йдуть вони до парламенти у тих всіх мегаблоках якрах заради усіляких пільг, якими пристосуванців нагороджує статус депутата. Що ж до скасування пільг та недоторканності – у них була така можливість неодноразово. Адже якісно склад парламенту майже не оновлювався. Одні функціонери з брєжнєвської епохи уходили, інші приходили. І користувалися тими всіми пільгами, до яких так звикли у часи своєї номенклатурної кар"єри.

Сьогодні ж комуністи-комсомольці є в списках і НУНС, і БЮТ, і ПР. То чим же ці сили між собою різняться у цьому контексті? А нічим! Брехуни та лицеміри, вони намагаються "переплюнути" одне-одного у патріотичних гаслах та наобіцяти якнайвищі золоті гори.

Мабуть, їм же теж обіцяли щось, коли вони йшли працювати до "керівної і спрямовуючи" за їхнє служіння українофобній машині совєтів. Чимось же їх преміювали за доноси, викриття "буржуазних націоналістів", нищення української мови та культури тощо.

Проте це так би мовити верхівка айсбергу. Хоч і все зрозуміло з цими перевертнями, та ми ж іще не знаємо, скільки з них працювало у спецслужбах, відправляло українців на Соловки та Сибір, фабрикувало судові процеси, нищило долі тисяч і тисяч українців, які ніколи не були у комуно-номенклатурній верхівці. А тепер вони хочуть, щоб українці віддали за них свій голос. Бо бачте, вони "колишні".

Та не буває колишніх україноненависників. Тому мені важко усвідомити, не тільки як українці можуть за них голосувати, але й на що сподіваються. Невже на те, що Юрій Луценко, який ще зовсім нещодавно ходив з радянським червоним прапором по Рівному, перейматиметься питаннями розвитку української мови? Чи комсомолець Анатолій Матвієнко доб"ється нарешті визнання вояків УПА? І т.д. і т.п.

Прикро, що відверті українофоби з числа нинішніх політиканів, як то комуністи чи вітренківці, принаймні не лукавлять у своїй ненависті до України. А ось комуністи з табору т.з. помаранчевих сил ой як лукавлять та брешуть.

Коли українці зрозуміють, що не оновивши склад парламенту якомога більше, ніяких змін від тих 98% комуністів не варто очікувати.

Коментарі

© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua