Народні блоги
http://narodna.pravda.com.ua/politics/46d26d0b17a97/

"Розборки" помаранчевих в Чернігові через... виступ на День Незалежності

Чернігів Громадський | 27.08.2007 09:19

Поки що т.в.о. голови Чернігівської ОДА Володимир Хоменко зіпсував День Незалежності Блоку Юлії Тимошенко. Схоже, що Хоменко після обіцянки Януковича прийняти його кандидатуру і став більш впевненим: дозволив собі під час урочистостей не дати слово для виступу Олегу Ляшку! БЮТ не забарився використати це для інформаційного приводу.

''Розборки'' помаранчевих в Чернігові через... виступ на День Незалежності
Поки що т.в.о. голови Чернігівської ОДА Володимир Хоменко зіпсував День Незалежності Блоку Юлії Тимошенко. Принаймні, так виглядало під час прес-конференції, на якій два кандидата в народні депутати від цієї політичної сили висловлювали своє розчарування губернатором та розповідали про власні здобутки.

Схоже, що Хоменко після обіцянки Януковича прийняти його кандидатуру і став більш впевненим: дозволив собі під час урочистостей не дати слово для виступу Олегу Ляшку!

БЮТ не забарився використати це для інформаційного приводу.

"Попередження номер два"

Сама прес-конференція була скликана досить не очікувано та не анонсувався заздалегідь. Офіційно захід був присвячений здобуткам і перспективам області та Дню Незалежності.

Але фактично перетворився на виборчу прес-конференцію Блоку Юлії Тимошенко.

Хоча цю тезу її учасники спростували.

Наталія Романова (N237 у передвиборчому списку БЮТ) зазначила, що прес-конференція скликана для того, щоб міняти стереотипи – на її думку, на такі свята потрібно надавати слово таким людям, як Олег Ляшко, адже він дуже багато зробив для області.

Сам Ляшко (N29 у списку БЮТ до Верховної Ради) сказав, що мета заходу – розказати, що діється в області. А в області одна політична сила намагається узурпувати державне свято та використовує адмінресурс.

На переконання представників Громадянської мережі ОПОРА, більшість тез, що були озвучені під час прес-конференції можна розцінювати як явну або приховану агітацію. Закликів голосувати за БЮТ не звучало, але постійно повторювалися гасла на кшталт "завдяки депутатам від БЮТ", "БЮТ піклується про..." тощо.

Крім того, як уже зазначалося, обидва учасники заходу балотуються до Верховної Ради за списками цієї політичної сили. Олег Ляшко взагалі був вдягнутий у футболку з символікою Блоку.

Водночас, захід відбувався в приміщенні облради і, скоріше за все, не був оплачений з виборчого фонду.

Подібні заходи під час передвиборчої кампанії дуже важко розцінювати інакше, як порушення принципу чесних виборів та дотримання рівних умов суб'єктами виборчого процесу. Це не суперечить букві Закону, але й не відповідає його духу!

В зв'язку з цим, радимо посадовим особам області, що являються кандидатами в депутати або працюють у виборчих штабах уважно перечитати та запам'ятати перший пункт рекомендацій, що були оприлюднені в першому моніторинговому звіті ГМ ОПОРА:

1. Використання державних ресурсів у виборчих кампаніях було широковживаним порушенням під час усіх попередніх виборів. Водночас, участь посадових осіб у виборах, за умови, що це відбувається не в робочі години і вони не використовують державних ресурсів на користь політичних сил не заборонене вітчизняним законодавством. ОПОРА закликає посадових осіб місцевого самоврядування та органів виконавчої влади – на час виборчої кампанії піти у відпустку або відмовитися від втручання у виборчий процес та вимагати цього від своїх підлеглих. В майбутньому ОПОРА рекомендує розробити та узаконити чіткі розграничення, що дасть змогу визначити дозволені межі участі посадовців у виборчій кампанії.

"Ображені на губернатора"

На початку прес-конференції її учасники досить довго пояснювали, чому вони були змушені зібрати журналістів.

Виявляється, напередодні урочистостей, що мали відбуватися в Драмтеатрі Романова запропонувала Хоменку надати слово Ляшку. Той відмовив голові облради. Після цього Ляшко сам зателефонував Хоменку, але теж почув відмову. "Він сказав мені, що не треба політизувати свято!", – повідомив бютівець.

Але Ляшко клявся-божився, що навіть не збирався політизувати це свято. Він просто хотів розказати, що БЮТ робить для області і що буде робити надалі. Яка ж в цьому політика, особливо напередодні виборів!?

На знак протесту проти таких дій Хоменка від свого виступу відмовилася і сама Наталі Андріївна.

За словами останньої, вона просто-напросто, хотіла поламати традицію: коли проводиться "офіціоз" і вручаються нагороди в театрі, коли йдуть урочистості і концерти, голові облради дуже хотілося б, щоб там були присутні і виступали ті люди, що зробили для області багато реальних справ, зокрема, пролобіювали великі державні субвенції.

На її думку, взірцем депутата, який турбується за Чернігівщину, є саме Олег Ляшко.

І тому відмова йому в слові "трішечки розчарувало Романову" і змусило змінити точку зору про Володимира Хоменко.

Ляшко сказав, що надзвичайно шкодує з цього приводу. "Я думав, що Хоменко готовий до конструктивної співпраці" Але це виявляється не так!".

"Хоменко поміняв орієнтацію!?"

За словами бютівця, це не перший подібний випадок.

"Ось з Лавриком у нас був постійний контакт, а зараз я такого контакту не бачу!" Ляшко висловив своє обурення тим, що Хоменко призначив голову Борзнянської РДА не провівши консультацій... з Блоком Юлії Тимошенко. А що той почав робити у Борзні? Займається репресіями проти голови парторганізації "Батьківщини"!

"Що це за союзництво? Розказують, що будемо в Раді разом працювати, а сьогодні таке творять", – обурився Лякшо такими діями.

Ляшко напряму звинуватив блок "Наша Україна – Народна Самооборона" в застосуванні адмінресурсу на Чернігівщині. "Чому голови РДА очолюють виборчі штаби? Я вважаю, що в Чернігівській області виборча ситуація формується на користь однієї політичної сили"

"Губернатор заборонив виступати депутату від БЮТ, але було багато прапорів регіоналів. То на кого працює губернатор? Можливо, після того, як Янукович пообіцяв задовольнити його кандидатуру і призначити на постійне головою адміністрації, то може він поміняв орієнтацію?" – емоційно вигукує Ляшко.

"Замість облдержадміністрації – пологовий будинок!"

В моменти, коли Ляшко виступав занадто емоційно Романова перебивала його і дещо пом'якшувала деякі формулювання.

Наприклад, коли той захопився критикою Хоменка, Романова зазначила: "Я хочу сказати, що якщо ми відверто говоримо про проблеми – значить їх можна вирішити". Ось, насправді все досить оптимістично!

Другий раз Ляшко розійшовся про деякі кошти, що є в обласному бюджеті – мовляв, їх треба перерозподілити на соціальні потреби людей, а не тримати "в загашнику". Цей вираз явно не сподобався голові облради – вона перебила Ляшка і сказала, що не в "загашнику", а "на рахунках".

Подібна ситуація виникла, коли Ляшко говорив про необхідність відкриття пологових будинків. Тут Ляшко був супероригінальним: "Якщо уряд не підтримає ініціативу обласної ради про відкриття пологового будинку і не внесе свою частину коштів, я, як депутат від Блоку Юлії Тимошенко ініціюватиму відкриття пологового будинку в приміщення облдержадміністрації!" В Чернігові занадто багато адміністративних будинків".

В'ячеслав КУЗЬМЕНКО, ГМ ОПОРА


© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua