Народні блоги
http://narodna.pravda.com.ua/politics/46be2ae0059ff/

"Самостійна Україна" відновлює свою діяльність!

Юрій Самсон | 12.08.2007 00:32

Молоді люди, які становили кістяк гурту "Самостійна Україна", що 9 березня 2000 року розгромив будівлю ЦК КПУ в Києві, розпочали нову акцію, спрямовану на недопущення участі КПУ в парламентських виборах. Зняття КПУ з виборів в судовому порядку – цілком реальне. Перші судові засідання – в наступний вівторок. Присутнім може бути кожен!

''Самостійна Україна'' відновлює свою діяльність!
Про суд над комунізмом, Нюрнберг-2, як шлях до заборони КПУ говорять багато українських юристів, істориків, представників різних політичних сил, зокрема НУНС та БЮТ. Але персонально мені не зрозуміло, чому представники останніх в ЦВК не виконали свій конституційний обов'язок та вимогу п.9 ст.61 Закону "Про вибори..." і не зробили перший правовий крок до заборони компартії?

За них це зробили молоді люди, які становили кістяк гурту "Самостійна Україна", що 9 березня 2000 року заблокував будівлю ЦК КПУ в Києві, розпочавши нову акцію, спрямовану на недопущення участі КПУ в парламентських виборах 30 вересня 2007 року. Цього разу організовано подання низки позовів на дії та бездіяльність Центральної виборчої комісії та кожного з всіх 15 її членів.

Суть позовів полягає в оскарженні постанови ЦВК N70 від 6.08.07 про реєстрацію кандидатів в народні депутати від компартії на вибори 30 вересня 2007 року на підставі того, що в передвиборній програмі КПУ міститься положення про відновлення смертної кари в Україні, що у відповідності до ст. 37 Конституції України тягне за собою заборону комуністичної партії, яка посягає на невід'ємні права людини. Зокрема на невід'ємне право людини на життя, захищене ст.27 Конституції України та Протоколом N6 Конвенції про захист прав та основних свобод (Європейської конвенції прав людини).


Про те, як саме потрібно вбивати українців КПУ не уточнює – чи то будуть розстріли, як в СССРі (на першій світлині розстрільна команда НКВД привезла свої жертви на місце виконання смертного вироку), чи то повішання (друга світлина).Також не уточнено – чи будуть страти публічними.Обов'язок ініціювати заборону КПУ у зв'язку з її посяганням на невід'ємне право людини на життя закон в даному випадку покладає на Центральну виборчу комісію, яка мала подати відповідне звернення до Міністерства юстиції, а те в свою чергу – до Верховного Суду України. При цьому до винесення вердикту Верховним Судом України питання реєстрації КПУ на виборах мало бути відкладене.

Нагадаю, сім років тому гурт "Самостійна Україна" організував акцію прямої дії, спрямовану проти керівного центру КПУ, як стверджувала Генеральна прокуратура, з застосуванням насилля проти керівників компартії. Зокрема, Адам Мартинюк і Петро Симоненко проходили потерпілими у справі "Самостійної України". В своїх свідченнях Адам Мартинюк твердив, що його тоді примусили лягти на підлогу у власному кабінеті, копали ногами та облили сльозогінним газом. Журналісти тоді зафільмували грубезні пачки доларів та золотий годинник, які лежали у сейфі одного з вождів пролетаріату Мартинюка, що його тікаючи забув замкнути комуніст N2.Свідки у справі, жінки-бухгалтера, до речі, твердили, що коли до вікна кімнати на другому поверсі заблокованого КПУ в якій вони закрились від нападників, пожежники подали драбину, першим з будівлі тікав саме Мартинюк. Симоненко тоді перебував в Іраку на запрошення покійного Хусейна. Молоді самостійники розгромили його кабінет, зокрема й його ноутбук, а також продемонстрували пресі гей-журнали "Один з нас", які знайшли в робочому столі Симоненка, не знаю точно що саме з цих двох обставин стало причиною, але комуніст N1 теж проходив у справі в якості потерпілого. Тодішній президент Кучма назвав акцію гурту "політичним тероризмом". А тодішній голова СБУ Деркач, як випливає з записів майоар Мельниченка, допвідав Кучмі, що за організацією акції розгрому ЦК КПУ стоять США.

Одинадцять хлопців та одна дівчина за участь в акції гурту "Самостійна Україна" в 2000-2001 роках провели в ув'язненні в Київському СІЗО N13 сумарно 66 місяців. Однак справа, сфабрикована проти них тодішнім Генпрокурором, народний депутат ІV скликання за списками КПУ, нині, з ласки Президента Віктора Ющенка, кавалером ордену Ярослава Мудрого Михайлом Потебеньком розвалилась, – всі члени "Самостійної України" були звільнені в залі суду, хоча за інкримінованими їм статтям кожному загрожувало до 5-ти років ув'язнення. Слідчою, а по суті репресивною (самостійників били, катували, позбавляли адвокатів, зустрічей з рідними, права на продуктові передачі тощо) групою керував тодішній прокурор Подільського району, народний депутат V скликання за списками БЮТ та кандидат в народні депутати на наступних виборах під N57 від Блоку Юлії Тимошенко, член партії "Батьківщина" Сергій Міщенко.

Учасники розгрому ЦК КПУ 9 березня 2000 року приурочили свою акцію до Дня Народження Тараса Шевченка та 100 річниці виголошення маніфесту українських самостійників "Самостійна Україна" Миколою Міхновським. Молоді люди стверджували, що діяли в умовах крайньої необхідності, оскільки за тодішнього режиму Кучми ліквідувати злочинну КПУ законним шляхом було неможливо. Радикальна акція "Самостійної України" стала прешою протестною реакцією українського суспільства на спроби Кучми законсервувати свій режим, зокрема за допомогою випробованої в РФ маніпуляції через зговор з комуністами, якім відводилась роль призначеної режимом "опозиції". Вже через рік – 9 березня 2001, відбулись перші справжні масові опозиційні акції, далі була "Україна без Кучми!", пізніше – Майдан.

Сьогодні відновлена "Самостійна Україна" має намір добитись ліквідації КПУ в судово-правовому полі, хоча й припускає, що в разі невдачі знову повернеться до радикальних методів. Юрій Дідовець, адвокат, учасник акції блокування ЦК КПУ, колишній політв'язень, заявляє: "Подані позови щодо незаконної реєстрації ЦВК кандидатів в нардепи від КПУ мають значну судову перспективу, і з точки зору діючого в Україні права однозначно повинні бути задоволені. У випадку, якщо українські суди відновлять в задоволенні вказаних позовів, Україна як держава безсумнівно програє в Європейському суді з прав людини, оскільки в Європі дуже пильно стежать за гарантуванням святості права людини на життя. А держави, в яких бодай обговорюються питання відновлення смертної кари навіть такими маргінальними партіями, як КПУ, стикаються з різким осудом європейського співтовариства.

Однак, зважаючи на те, що суди в Україні в значній мірі політизовані, рішення Окружного адміністративного суду міста Києва я не берусь прогнозувати. Тим більше, що політизована ЦВК у складі представників Партії регіонів, БЮТ, "Нашої України", СПУ і, звичайно, комуністів, вже продемонструвала свою вузькопартійну заангажованість та нехтування вимогами виборчого законодавства, зареєструвавши КПУ з такою антиконституційною програмою. Але ми все ж сподіваємося на правосуддя в Україні, тому поки що утримуємось від радикальних акцій на зразок блокування ЦК КПУ 9 березня 2000 року. Дослівно процитую ч.3 ст. 27 Конституції: "Кожен має право захищати своє життя і здоров'я, життя і здоров'я інших людей від протиправних посягань".Тож ми і будемо захищати життя українців від посягання КПУ всіма доступними методами, в разі необхідності, яка безумовно настане у випадку, коли суди не виконають покладену на них функцію, також і радикальними".

Позицію лідера гурту "Самостійна Україна" Олександра Башука можна було прочитати на Народній правді.

Станом на 10 серпня подано понад 30-ть адміністративних позовів – скарг на дії ЦВК в цілому та на дії кожного з 15-ти її членів. Перші, попередні, засідання у справі відбудуться у вівторок 14 серпня о 12 годині дня під головуванням судді Олега Бачуна, Голови Окружного адміністративного суду м.Києва, вулиця Десятинна 4/6 в залі судових засідань N9. Всі справи призначено до розгляду з інтервалом в 3-и хвилини. Засідання відкриті для будь-якого громадянина, журналісти не є виключенням.

Тож кожен охочий може подивитись Феміді в обличчя...На світлині – памятник понад 100 мільйонам жертв комунізму в Світі, встановлений у Вашінгтоні.


© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua