Народні блоги
http://narodna.pravda.com.ua/politics/46bbebe5284c7/

Їм мало нашої крові!

Олександер Башук | 10.08.2007 07:39

КПУ йде на вибори, аби запровадити смертну кару. Їм здається мало тих десятків мільйонів вбитих українців. Вони хочуть ще нашої крові.
Екс-майданівські сили – БЮТ, НУНС, і навіть СПУ, мали б вжити заходів, аж до відкликання своїх представників з ЦВК. Але ні.
Страшно, що промовчав Президент-гарант дотримання прав українців.
Мусимо діяти самі!


Їм мало нашої крові!
6 серпня Центральна виборча комісія прийняла рішення про реєстрацію Компартії суб'єктом виборчого процесу. Здавалось би річ ординарна – ця ворожа Українству п'ята колона Кремля активно бере участь у формуванні політичного обличчя України впродовж всіх років нашої незалежності, за виключенням того короткого періоду, коли перебувала під забороною після спроби державного заколоту серпня 1991 року.

Але цього разу все інакше. Категорично інакше. КПУ йде на вибори, аби запровадити смертну кару в Україні. Їм здається мало тих десятків мільйонів вбитих українців. Вони хочуть ще нашої крові.

Як фаховий адвокат та викладач права в вищій школі я міг би довго розписувати тут всі наявні доводи безглуздості та дикості такої норми права як санкціоноване державою вбивство своїх громадян – від статистики, яка свідчить про неефективність страт з метою зменшення криміногенності суспільства, до статистики судових помилок, коли вбивали невинних.

Як українець, обізнаний у вітчизняній історії, міг би нагадати, що смертна кара ніколи не була властивою Українській державі, засуджувалась високоморальним українським суспільством, прямо заперечувалась нашою політичною філософією – "Винний, невинний не вбивай, навіть коли хто завинив в смерті іншого..." "Повчання дітям" Володимира Мономаха. Власне смертна кара прийшла до нас разом з національним (як державним так і духовним) поневоленням разом з різного роду навалами.

Як європеєць міг би коротко підсумувати – державам, що мають в законодавстві норму про узаконене вбивство немає місця не тільки в ЄС, але й в Раді Європи.

Як письменна людина хіба що висловлю обурення цинізмом "захисників пролетаріату", які прекрасно знають, що як в московській імперії, так і в СССРі, так і в перші роки декоративно незалежної України смертна кара застосовувалася найперше (а в останні десятиліття – виключно) проти представників все того ж таки пролетаріату.

Як громадянин, що пильно слідкує за політичними процесами хочу вказати на найстрашніше – жодна політична сила, включно з тими, що декларують свій патріотизм не вжила бодай формальних заходів опротестування такого кричущого замаху на права людини в Україні. Хоча мені здавалось, що хто-хто, але саме екс-майданівські сили – БЮТ, НУНС, і навіть СПУ, які будують в Україні Європу (чи вже ні?), мали б вжити заходів, аж до відкликання своїх представників з ЦВК для недопущення подібної дикості.

Адже що б здавалося простіше – відкрити Конституцію та прочитати, що у відповідності до ст. 27 право на життя є невід'ємним, звуження цього права, навіть через внесення змін до Конституції не допускається. А ще у відповідності до ч. 1 ст.37 Конституції "діяльність політичних партій (в даному випадку КПУ)... програмні цілі... яких спрямовані на... посягання на права і свободи людини... забороняються".

Страшно, що промовчав Президент, який має конституційний обов'язок бути гарантом дотримання Конституції України, прав і свобод людини і громадянина (ст.102 Конституції). Я був свято переконаний, що Ющенко в своєму вчорашньому зверненні до Нації має висловити рішучий протест діям ЦВК з порушення прямого обов'язку комісії Шаповала, викладеного в Законі "Про вибори": ЦВК зобов'язана була виявити у документах, поданих КПУ ознаки порушення ч.1 ст.37 Конституції та звернутись до Міністерства юстиції щодо внесення ним подання до Верховного Суду України про заборону діяльності КПУ та відкласти розгляд питання про реєстрацію кандидатів в депутати від КПУ до набрання законної сили відповідним рішенням Верховного Суду України.

Я вже навіть було почав покладати сподівання якщо не на свідомість та порядність політичних сил, що сформували нинішній партійний ЦВК зі своїх бійців (ПР, БЮТ, НУ, СПУ), то бодай на їх лукавство – адже зняття КПУ з виборів було б на руку і ПР (збільшило б їх електорат), і НУ з БЮТом, які аж зі шкіри пнуться, аби довести українцям свою "правість" та "народність". І СПУ – хоч якийсь шанс пропхатись до Ради.

Але всі мовчать! Гірко, мовчить з тими "всіма" і Президент. У мріях про депутатську недоторканість, яка мала б, на його святе переконання (цікаво, що скаже 30 вересня?) хвилювати "маленького українця". І навіщо тому "маленькому" права, включно з правом на життя, думає наш Президент. Чи не думає? Взагалі не думає? Але це ж його робота, за яку він отримає платню...

Бог з ними, їх грошима, недоторканістю. Маємо подумати вже про власне фізичне життя. Тож я вирішив – чекати годі і почав діяти, до чого і вас всіх кличу.

Юридично маємо можливість згідно з законом та "ними" встановленими правилами занести до сьогодні з 9.00 до 13.00 до Окружного адміністративного суду м.Києва (вул...Десятинна 4/6) позовні заяви з вимогою зняття КПУ з виборів з подальшою цілком реальною перспективою її заборони. Реально червоні попали в капкан – подача подібної передвиборної програми до ЦВК достатня для того законна підстава. Деталі та юридичні тонкощі викладено в ЗРАЗКУ ПОЗОВНОЇ ЗАЯВИ В КІНЦІ СТАТТІ.

Мало часу? Ну ось такі правила встановлені не то судом, не то дівчатками з судівської канцелярії. Тож, якщо Ви прийдете після 13.00 заяву у вас можуть і не прийняти. Хоча, якщо громада виявиться не глуха і не сліпа і під судом збереться хоча б з сотня небайдужих киян – нікуди суд не подінеться, прийме заяви у всіх, адже працює він до 18.00. Нагадую – працює за наші з вами податки. Тож, хто платить, той замовляє музику! Або не замовляє – діло хазяйське...

Більше того, якщо завтра та позавтра (час подачі позовних заяв на постанову ЦВК про реєстрацію КПУ спливає о 24.00 11 серпня) з заявами під судом стоятимуть тисячі, це не тільки покаже все світове телебачення, але наблизить Україну до Європи. І не на рік, як мріє зробити Віктор Пінчук зі всіма своїми фондами, Бог йому в поміч, а на десяток років. А якщо наш інстинкт самозбереження і багаторічний гноблений гнів на катів та вбивць вибухне в новий майдан, або принаймні майданчик, – і результати виборів будуть іншими, ніж між собою домовилась коаліція з опозицією, і Європа сама прийде в Україну. Врешті-решт, я взагалі схиляюсь до думки, що Україна буде першою країною, де революція відбудеться не проти тирана чи уряду, а проти суддів...

Але навіть якщо нас, громадян України (це не ті, які мають паспорт, це ті, хто вміє будувати державу для себе) виявиться геть мало, аби привернути увагу канцеляристів суду, то є вихід – згідно зі ст.99 Кодексу адмінсудочинства кожен, і не лишень киянин, може звернутись до Окружного адміністративного суду: 01025, м.Києва, вул.Десятинна, 4/6 зі своєю заявою, надіславши її рекомендованим листом, якщо штемпель дати відправлення на листі буде від 10 або 11 серпня. У кого виникнуть питання з цього приводу, дам юридичну консультацію (тел. 8 097 579 62 14)

Можливо не чекати 30 вересня, сподіваючись на краще, знаючи, що те тридцяте приведе в парламент покидьків, завжди готових вбивати українців? Можливо зробимо свій вибір дією вже сьогодні-завтра?

Нація – щоденний плебісцит!ЗРАЗОК ПОЗОВНОЇ ЗАЯВИ

Окружний адміністративний суд м.Києва

Хороброго Святослава Ігоровича,

м.Київ,01025,

в.Дитинець, б.1,

тел. +380 хххххххх

olbashuk@yahoo.com

Суб'єкт оскарження: Центральна виборча комісія

01196, м.Київ, пл. Лесі Українки, 1

тел.+38 (044) 286-84-62

e-mail: post@cvk.gov.ua


Позовна заява

(Скарга на дії та бездіяльність Центральної виборчої комісії – ЦВК)


Звертаюсь зі скаргою на дії ЦВК – реєстрацію, шляхом прийняття Постанови N70 від 06.08.07 року, кандидатів в народні депутати від Комуністичної партії України.

Звертаюсь зі скаргою на бездіяльність ЦВК в частині невиконання зобов'язань, покладених на ЦВК п.9 ст.61 Закону "Про вибори народних депутатів України".

Я є виборцем, громадянином України, що має право голосу. Доказом цього у відповідності до п-п.1, п.3 ст. 2 Закону "Про вибори народних депутатів України" (далі – "Закону "Про вибори") є мій паспорт, оригінал якого буде надано в судовому засіданні. Отже у відповідності до п.1 ст. 12 Закону "Про вибори" я є суб'єктом виборчого процесу.

У відповідності до п.1 ст.11 Закону "Про вибори" виборчий процес – це здійснення суб'єктами виборчого процесу, яким у відповідності до п.2 ст.12 Закону "Про вибори" є також і ЦВК, виборчих процедур, передбачених цим законом.

Отже, моїми, як виборця, виборчими правами та охоронюваними законом інтересами щодо участі у виборчому процесі є неухильне дотримання ЦВК у відповідності до Закону "Про вибори" та Закону про "Центральну виборчу комісію" виборчих процедур, а також додержання членами ЦВК Конституції та законів з питань підготовки та проведення виборів у відповідності до п-п.1 п.9 ст.36 Закону "Про вибори".

Оскільки ЦВК порушило вимоги Закону "Про вибори" та виборчу процедуру, передбачену п.9 ст.61 Закону "Про вибори" про що викладено нижче, цим порушено і мої виборчі права та охоронювані законом інтересами щодо участі у виборчому процесі, а отже у відповідності до п.5 ст.103 Закону "Про вибори" я є суб'єктом звернення зі скаргою на дії ті бездіяльність ЦВК.

Оскільки п.9 ст.61 Закону "Про вибори" на ЦВК покладено також обов'язок виявляти у документах, поданих партією ознак порушення ч.1 ст.37 Конституції України, зокрема щодо заборони діяльності політичних партій, програмні цілі яких спрямовані на посягання на права і свободи людини, а отже недотримання цієї вимоги Закону "Про вибори" є порушенням моїх особистих прав, я також у відповідності до п.1 та п.2 ст.172 КАСУ маю право на оскарження рішень, дій та бездіяльності ЦВК.

Оскільки йдеться про публічно-правові відносини, і я вважаю, що порушено мої права та свободи в цій сфері, я також звертаюсь до Вельмишановного суду у відповідності до п.1 ст.104 КАСУ з адміністративним позовом.

6 серпня 2007 року ЦВК прийняла Постанову N70, якою зареєструвала кандидатів в депутати від Комуністичної партії України (КПУ). У вказаній Постанові зазначено, що ЦВК розглянуло всі документи, подані КПУ, серед яких була і передвиборна програма КПУ. Доказами цього у відповідності до ст.109 Закону "Про вибори" є як текст Постанови N70 ЦВК, так і сторінки 1, 3 передвиборчої програми КПУ, завірені печатками ЦВК, що додаються.

Зокрема, на стор.3 програми КПУ міститься положення: "...комуністи внесуть на розгляд парламенту законопроект про тимчасове відновлення смертної кари...".

Тобто, однією з програмних цілей КПУ є посягання на права і свободи людини, зокрема й на невід'ємне право на життя, захищене Розділом ІІ ст.27 Конституції нашої Батьківщини. Саме на державу, органами якої є як ЦВК, так і Вельмишановний Суд, цією нормою Конституції покладено обов'язок захищати життя людини. Водночас, ч.3 ст.27 Конституції кожному надається право захищати своє життя та життя інших людей від протиправних посягань. Нехтування ЦВК, чи, чого бути не може, Вельмишановним Судом обов'язку захистити право людини в Україні на життя від протиправних посягань КПУ призведе до самочинних актів протидії діяльності цієї незаконної у відповідності до визначення ст.37 Конституції партії.

В порядку ст. 55 Конституції права людини в Україні мають бути захищені судом. Водночас, нехтування національною судовою системою обов'язку захистити фундаментальне невід'ємне право людини на життя стало б грубим порушенням як "Європейської конвенції з прав людини", так і Протоколу N6 до неї, і не тільки дало б перспективу нашого звернення до Європейського суду з прав людини в Страсбурзі, але й відчутно вдарило б по авторитету України в Європі та поставило б під сумнів прозорість виборчого процесу.

Права людини, захищені Конституцією не можуть бути не тільки скасовані прийняттям закону, але й у відповідності до ст.157 Конституції навіть "Конституція не може бути змінена, якщо зміни передбачають скасування чи обмеження прав і свобод людини і громадянина"!!!

Таким чином зазначена вище програмна ціль КПУ є водночас і замахом на конституційний лад держави Україна.

Відтак, у відповідності до ч. 1 ст.37 Конституції "діяльність політичних партій (в даному випадку КПУ)... програмні цілі... яких спрямовані на... посягання на права і свободи людини... забороняються"

У відповідності до п.9 ст.61 Закону "Про вибори" ЦВК зобов'язана виявити у документах, поданих КПУ ознаки порушення ч.1 ст.37 Конституції та звернутись до Міністерства юстиції щодо внесення ним подання до Верховного Суду України про заборону діяльності КПУ та відкласти розгляд питання про реєстрацію кандидатів в депутати від КПУ до набрання законної сили відповідним рішенням Верховного Суду України.

Зважаючи на вищевикладене, у відповідності до вимог ст. 55 Конституції, п. 9 ст.61, ст.110 Закону "Про вибори народних депутатів України", ст. 172, ст.162 КАСУ

прошу Вельмишановний Суд:

1. Визнати Постанову ЦВК N70 від 06.08.06 р. протиправною, такою, що суперечить вимогам ст.61 Закону "Про вибори народних депутатів України";

2. Скасувати Постанову ЦВК N70 від 06.08.06 р. як протиправну;

3. Визнати протиправною, такою, що суперечить вимогам чинного законодавства бездіяльність ЦВК щодо невиконання вимог п. 9 ст.61 в частині не звернення до Міністерства юстиції щодо внесення ним подання до Верховного Суду України про заборону діяльності КПУ та не відкладення розгляду питання про реєстрацію кандидатів в депутати від КПУ до набрання законної сили відповідним рішенням Верховного Суду України при розгляді поданих до ЦВК документів КПУ;

4. Зобов'язати ЦВК у відповідності до п.9 ст.61 Закону "Про вибори народних депутатів України" звернутись до Міністерства юстиції щодо внесення ним подання до Верховного Суду України про заборону діяльності КПУ та відкласти розгляд питання про реєстрацію кандидатів в депутати від КПУ до набрання законної сили відповідним рішенням Верховного Суду України;

5. У відповідності до ст.97 та ст.98 КАСУ прийняти рішення щодо судових витрат.

6. Витребувати в ЦВК оригінал Постанови N70 від 06.08.07 р., протокол та стенограму засідання ЦВК від 6 серпня 2007 року.

Прошу у відповідності до п.5 ст.106 та п.9 ст172 КАСУ звільнити мене від сплати судового збору.

У відповідності до п.8 ст.107 Закону "Про вибори народних депутатів України" вважаю за необхідне залучити до розгляду скарги в якості заінтересованої особи Комуністичну партію України.

Додатки:

1. Копія позовної заяви – 2 прим;

2. Копія передвиборчої програми КПУ завіреної печаткою ЦВК (1 та 3 стор.) – 3 прим.;

3. Копія Постанови ЦВК N70 від 06.08.06 р. – 3 прим.

Святослав Хоробрий

10 серпня 2007 року

Додатки:

Постанову можна скачати за цією адресою:

http://cvk.gov.ua/postanovy/2007/p0070_2007.htm

Сторінки передвиборної програми КПУ:


© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua