Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації

Замальовки з сесії Чернігівської міської ради


2
Рейтинг
2


Голосів "за"
4

Голосів "проти"
2

Остання сесія Чернігівської міської ради вже нагадувала про початок виборчого процесу, хоча відбулася до його офіційного старту. Також на ній відбулося ряд конфліктів і цікавих моментів, які заслуговують на висвітлення і увагу читачів.
Пропонуємо до уваги кілька "замальовок" з сесійної зали.


Замальовка перша: вплив виборів

Ще за годину до початку сесії біля будівлі міської ради розпочалися дві суто політичні акції від БЮТ та КПУ, що знову згадали про проблеми городян щодо підвищення тарифів, незаконного будівництва, перейменування вулиць тощо.

Напевно з'їли щось (типа пігулки для поліпшення пам'яті), бо вирішили нагадати про себе та свої передвиборчі обіцянки населенню після тривалого мовчання.

Комуністи вимагали повернути вулиці Героїв Чорнобиля стару назву (вулиця Бойова) прямо таки негайно, погрожуючи навіть вивести населення на вулиці та розпочати масові акції протести. Та депутати чомусь не злякались, хоча за внесення цього питання до порядку денного все-таки проголосувало 22 депутати. І тоді вже комуністи відірвались, особливо після того, коли Іван Донець (ПСПУ) поділився своїми враженнями від подорожі по чернігівським селам, де, на його думку, такі партії, як СПУ, КПУ та БЮТ просто таки вимирають.

Тоді комуністи вже почали називати зрадниками інтересів трудового народу не тільки прогресивних соціалістів, але й партійців від БЮТ, порівнюючи їх з фашистами тощо. Договорившись до того, що порівняли Світлану Глущенок з Гебельсом, на що отримали гнівну відповідь керівника фракції з достатньо серйозними натяками щодо подальших дій. В кулуарах сесії навіть заключати парі на те, чи відбудеться бійка чи ні.

Комуністи не забули і міського голову, звинувативши його в тому, що продався природним чернігівським монополістам, не виконав своїх обіцянок, а просто "заговорив" питання зменшення тарифів, спустивши його кудись в нікуди.

Представники ж БЮТ вимагали терміново розпочати вирішувати будь-які земельні питання через відкриті аукціони, звинуватили юридичний відділ міськради в навмисному затягуванні процесу, хоча пан Вовк довів до їх відома інформація, що їх пропозиції суперечать чинному законодавству, але тім було однаково, що порушувати і коли справа дійшла до земельних питань, то фракція повним складом покинула сесійну залу та ще й намагалась не пускати депутатів з інших фракцій аби не було кворуму. Та кворум все-таки з великими труднощами зібрали та почали щось вирішувати.

І тут склалась зовсім парадоксальна ситуація, коли за якимось пунктом було рішення майже всіх депутатських комісій відмовити, то голосів ніяк не хватало на будь-яке рішення і цього разу не витримали нерви у прогресивних соціалістів, що відмовилися все-таки приймати участь в цьому неподобстві і теж покинули зал.

Після довгих та, напевно, складних перемовин мера з керівниками фракцій, було прийняте якесь "соломонове" рішення, те що встигли проголосувати, то нехай входить в дію, а всі інші питання по землі переносяться на наступну сесію. Нагадаємо, земельні питання обов'язково вирішуються на кожній сесії не рідше, ніж раз на місяць. Правда, депутати цього скликання вже один раз через політичні чвари порушили закон, та хіба це його для наших депутатів написали?

Так, вибори стрімко почали втручатись в діяльність не тільки депутатів, але й всіх державних установ і не тільки. Тому міський голова вже попередив всіх керівників управлінь та відділів, що можна і не треба використовувати службові повноваження в якихось суто політичних цілях, а треба працювати на благо міста та жителів. І дійсно, скоро ж зима прийде, як завжди зовсім несподівано, і потрібно до цього хоч якось та підгодовуватись.

Багато з постійних відвідувачів сесій прогнозують, що далі буде ще цікавіше жити і потрібно вже продавати за шалені гроші квитки, що будуть давати право бути присутніми на сесії.

Замальовка друга: конфлікт щодо футболу

Одним з питань, що виносилось на сесію, було внесення змін та доповнень до міського бюджету поточного року. І точкою кипіння тут стало виділення 600 тисяч гривень ФК "Десна".

Адже ситуацію з керівниками клубу (які грають в серйозні бізнесові ігри, досить непогано заробляючи) багато депутатів знають вельми добре, і прізвище пана Чауса та його бізнесова діяльність вже давно обговорюється різними прошарками населення

Нагадаємо, що всі наші місцеві спортивні команди: і "Десна", і "Легенда", і "Буревісник" за статусом є громадськими організаціями. Думаю, що всі розуміють для чого це зроблено, і скоріше за все, це правильне рішення. Але ж бізнес-структури різного ґатунку весь час тісно співпрацювали з клубом "Десна" і непогано годувалися та й зараз годуються.

І якщо "Легенда" дійсно працює на імідж міста і, навіть, всієї України в жіночому футболі, то "Десна" не завжди радує своїх вболівальників. В середньому на кожен матч приходить 4,5 тисячі вболівальників, з яких діти та пенсіонери безкоштовно. І це добре. Але ж у Чернігова проблем вище даху, а тут ще й престижем міста треба займатися, як в часи СРСР.

Багато депутатів виступило проти цього рішення, а депутат Якубова запропонувала провести, навіть, поіменне голосування з цього питання, вважаючи, що у міста є куди направити ці гроші: це і ремонт покрівель, і ремонт лікарень та поліклінік тощо. А може краще було б направити додаткові гроші на харчування в лікарнях:там на добу виділяється півтори (!?!) гривні.

І хоча багато депутатів (Демшевський, Роговий, Попов) та міський голова говорили дуже проникливо, ратуючи за спорт, футбол та здоров'я нації, поіменне голосування дало лише 22 голоси. І пан Соколов терміново оголосив перерву на півгодини, бо зміни до бюджету не пройшли в цілому.

І провівши серйозні перемовини з керівниками фракцій щодо переголосування цього питання (адже питання змін до бюджету стосувалось не лише футболу, а багатьох важливих моментів життєзабезпечення всього міста), мер поставив це питання знову і воно пройшло: 36 – за.

Але питання ФК "Десна" потребує якогось дуже серйозного рішення від міської ради і є достовірна інформація, що невдовзі це питання стане ребром і як буде викручуватись з цієї ситуації мер та інші зацікавлені особи, визиває вже зараз нездорову цікавість.

Замальовка третя: будівництво на Мстиславській

Проблема забудови території біля єдиного на мікрорайон дитячого майданчика, зеленої зони, яких вже не так багато біля багатоповерхівок та впритул розташованих кількох будинків, вже чимало часу турбує як їх мешканців, так і серйозного інвестора. Нагадаємо, за планом будівництво нового будинку повинно було розпочатись наприкінці квітня поточного року та завершитись ще в першій половині наступного року та стати інвестору в кругленьку суму 36 мільйонів гривень.

І ось вже серпень, жителі проводять акції протесту, ледве не кидаючись під ківш екскаватора, ламають забори та проводять майже цілодобове чергування, не дозволяючи будівельникам розпочати роботи. Зрозуміло, що при цьому інвестор втрачає вагомі кошти, а деякі жителі мікрорайону нерви та здоров'я.

Питання цього будівництва було винесено на сесію і, виявилось (!?!), що рішення про виділення майданчику було неправильним.

За словами радника міського голови Олександра Сердюка, дозвіл на будівництво інвестор має лише на території 0,3 гектара, а от ще на 1,25 га дозвіл надано неправильно, бо не було дотримано всіх процедур.

І потрібно пройти всі "кола бюрократичного пекла" знову і, якщо все пройде нормально, то тоді знову потрібно виносити питання на сесію і отримувати згоду міської ради. І все це, сталось, скоріше за все, через прояви якоїсь нечистої сили, бо чим же можна пояснити такий прокол "Чернігівбудінвесту", який і займався цим інвестиційним проектом. І гарантував інвестору, що ніяких проблем з будівництвом нема й не буде.

Нагадаємо, що "Чернігівбудінвест" був створений в часи першого мерства Олександра Соколова та його заступника з будівництва Олександра Сердюка. І тільки це комунальне підприємство займається (за немаленькі гроші) розробкою всієї документації та проведенням всіх робіт, пов'язаних з розробкою проекту, отриманням дозволів тощо.

До-речі, Сердюку вже кілька місяців не вдається стати повноцінним заступником міського голови. Він і досі лишається радником і відповідає за будівництво. Як повідомляють джерела в міській раді, Олександр Соколов вже кілька сесій поспіль пропонує його кандидатуру на координаційній та інших радах, але спільної мови з депутатським корпусом ніяк не знайде.

Натомість, існує достовірна інформація, що Сердюк являється членом Партії регіонів. Цікаво, що саме ця політична сила найбільш різко виступає проти його призначення. Як нам повідомив один депутат-регіонал, "БЮТ швидше його підтримає ніж ми!"

Отже, хоча інвестор протягом двох років платив "Чернігівбудінвесту" чималі кошти, і був впевнений, що має всі законні дозволи на будівництво, все виявилось неправильним і незаконним. От таких невправних та непевних людей в це комунальне підприємство навербував тодішній виконком. А може, хто достеменно знає, й сам Олександр Сердюк, а може й сам...

Доречно сказати, що інвестору все-рівно в якому місті України працювати. Аби не було проблем з будівництвом тощо. Але він вже має проблеми й ще на двох будівельних майданчиках Чернігова, і знову з вини "Чернігівбудінвесту".

Сесія відмінила своє рішення щодо будівництва на 1,25 га, а на 0,3 гектарах будувати можна. Решту ж їм можуть виділити, якщо інвестор пройде всі дозвільні процедури.

Цікаво, що жодна зі сторін не залишилась повністю задоволеною рішенням сесії.

Протестуючі мешканці заявили, що ніколи не дозволять будувати на цій території і продовжуватимуть протест.

Інвестор хоча і порадів з того, що ця ситуація все-таки перейшла в нормальне правове поле і є ще надія, що буде все вирішено на їх користь. Але за словами Олександра Костюка, директора будівельної фірми, це будівництво виявиться збитковим, якщо вони не отримають другу ділянку. Адже в проекті закладено кошти на благоустрій обох територій, на які вони претендували, а можуть отримати тільки одну.

Соколов же повідомив, що будувати там будуть обов'язково. І мешканці хай перестануть його залякувати: він діє згідно чинного законодавства. Але поки що не ясно хто буде це робити. Адже тепер друга ділянка роміром 1,25 га – вільна.

Добре, що нарешті хоч одне будівництво буде без порушень, бо їх в нашому місті стільки, що "не в сказке сказать, не пером описать..."

Замальовка четверта: ринок "Нива"

Першим питанням, що розглядалось на останній сесії міської ради, було виконання міського бюджету за перше півріччя.

Велику стурбованість, за словами депутата Лебедя, викликає невиконання планових надходжень що ринкового збору від одного з міських ринків. І дійсно, є за що турбуватись, адже до бюджету надійшло лише 70% від запланованого. І що цікаво, всі інші ринки Чернігова виконали план на всі 100 відсотків. І запросили депутати пояснити ситуацію керівника ринку "Нива" Олега Мороза.

За його словами, власники ринку дуже білі та дуже-дуже пухнасті, оскільки значно збільшили ці відрахування, порівняно з минулими роками. І для наочності роздав кожному депутату кольорові таблички, з яких депутати чомусь нічогісінько не зрозуміло. А може вже відвикли від порівнянь з 1917 роком.

А згодом керівник ринку почав жалітися на важке життя, на завеликий план, на неякісну інвентаризацію, бо проводиться лише навесні, коли всі біжать купувати щось на літо, або ближче до початку навчального року, коли всі скуповують все для школярів та студентів. Тобто, все робиться для того аби завищити план спеціально для ринку "Нива", бо в інші місяці на ринку царює повне запустіння і підприємці просто не виходять на роботу. Крім того, цей план завищується чиновниками через те, що якщо він виконується стовідсотково, то десята частина повертається на розвиток ринкової інфраструктури, а міськрада не хоче грошей повертати. А ще й проводимо реконструкцію за власні кошти, частина ринку тому не приносить прибутку і, взагалі, все так погано, що аж плакати хочеться. Але ні депутати, ні міський голова чомусь не зашлися в плачі, мабуть, серце якесь черстве мають.

А почали чомусь звертати увагу на те, що віддали власникам ринку землю в оренду аж на 49 років, і якщо так уже підприємцям важко, то, можливо, потрібно передивитися це рішення та забрати частину території, яка не приносить власнику жодної копійки, а тільки збитки. Та віддати комусь іншому, хто б почав справно сплачувати кошти до міського бюджету, бо дуже вже вони місту потрібні.

Та варто сказати, що знову наші обранці та мер Чернігова обмежились лише балачками та ще й запропонували проводити тепер інвентаризацію щокварталу разом з представником ринку. Та ще й слізно почали його просити аби підписував він висновки інвентаризації, а не посилав їх туди, куди їм ходити вже остогидло.

І знову складається враження, що наша міська влада використовує сесію для якоїсь самореклами, для того аби просто поговорити, зробити серйозні обличчя, коли когось сварять і знову відкласти справу в довгий ящик. При цьому, як писав відомий байкар: "...а Васька слушает да ест...".

Анатолій ВЕРБИЦЬКИЙ,

Громадянська мережа ОПОРА


© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua