Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації

"Дзержинский-Ленин-Берия-Да здравствует империя?" або Чим відрізняється "Homo Sovetikus" від "Homo Sapiens"

Ігор Ткачук | 31.07.2007 11:12

20
Рейтинг
20


Голосів "за"
30

Голосів "проти"
10

Ви знаєте, чим відрізняється "Homo Sovetikus" від "Homo Sapiens"?
Скажете: "Знаю в загальних рисах..."
А от я, особисто, знаю і можу вам розказати – починаючи від загальних уявлень про їх відмінності, закінчуючи твердою впевненістю, що й порівнювати їх не можна, а то й сміливо відкинути від "Sovetikus" слово "Homo".


''Дзержинский-Ленин-Берия-Да здравствует империя?'' або Чим відрізняється ''Homo Sovetikus'' від ''Homo Sapiens''
Ви знаєте, чим відрізняється "Homo Sovetikus" від "Homo Sapiens"?

Скажете: "Знаю в загальних рисах..."

А от я, особисто, знаю і можу вам розказати – починаючи від загальних уявлень про їх відмінності, закінчуючи твердою впевненістю, що й порівнювати їх не можна, а то й сміливо відкинути від "Sovetikus" слово "Homo".

До останнього свого переконання я прийшов минулої суботи. Більш того, "Sovetikus звичайний український" навіть не образиться на такий, здавалось би, нелюдський вчинок з нашого боку. Попросту, за звичкою, покриє нас з вами чимось з арсеналу "бойових" заклинань "вєлікого і магучєго", або ж обізве нас "інтєлігинтом", відверто вважаючи, що то й є найгірше образливе "паганяло".

О, вже чую перших, що мають сумніви в моїх словах: "Та на шістнадцятому році..., та бути ніяких "Sovetikus" не може".

Ні. Вони є серед нас. І є ті, чиє існування без цих "Sovetikus" було б неможливим. Але, про все по черзі...

В суботу, 28 липня, в славному своїми традиціями місті Запоріжжі політична партія "Велика Україна" проводила санкціоновану місцевою владою публічну акцію, що мала найменування: "Запоріжжя – пантеон пам'яток тоталітарного режиму". Цей захід мав за мету публічне оголошення відкритого звернення до мера міста з пропозицією створити перший в Україні музей пам'ятників-символів епохи комуністичного минулого в Україні. Категорично заперечуючи будь які пропозиції знищення цього спадку. Бо кілька разів на рік приходять до тих болванів якісь дивні люди, співають дивних, якихось дуже сумних пісень та кличуть, дивлячись один одному в заплакані очі, до дивного якогось бою, невідомо з ким.

Але, мало яких сект та вірувань не може бути. Та й де ще діти наші зможуть побачити наочний приклад до сторінок новітньої історії шкільного курсу, як не в історичному музеї.

Так, так – всіх мармурових, гранітних, бронзових Ленінів, Дзержинських, Кірових та інших з їх братії – до музею! Та під кожним з них підпис – "Такий-то, тоді-то дав наказ розстріляти стількох-то людей, голодом заморити – стількох-то". І без всіляких там вивертів. ПРАВДУ. Тільки ПРАВДУ.

Плануючи акцію, ми припускались можливості контактів з прибічниками ідеї про "нєпрікосновєнность святинь", ми готувались до можливого діалогу, бо ж в решті решт ми пропонуємо щось створювати, а не по-варварському знищувати.

Але де там. Біля пам'ятника Леніну в Запоріжжі десятьох активістів "Великої України" 28 липня 2007 року зустрічало більше п'ятисот чоловік під прапорами КПУ та СПУ.

Подібна картина спостерігалась і біля пам'ятника Дзержинському. Хіба що додалися гасла: "Слава железному Феликсу", "Наци! Руки прочь от святыни", "Дзержинский-Ленин -Берия! Да здравствует империя!".

Бруднішої лайки – в житі не чув. Вперше нас, членів партії "Велика Україна" обзивали...фашистами!

Десятки рук стареньких дідусів та бабусь дружно за командою виривали у наших активістів символіку "Великої України", рвали сорочки у хлопців, збивали з ніг дівчат, – такими підленькими підніжками.

Навіть позривали погони у двох міліціонерів з п'ятьох присутніх біля постамента Вождю Всіх Пригноблених.

Одним словом – замість мітингу і політичної дискусії ми отримали "Sovetikus звичайний український" у всій своїй красі. Про який діалог могла бути мова?

П'ятеро охоронців правопорядку з усіх сил заважали кільком сотням пенсіонерів-комунарів, керованих молодиками зі значками соцпартії на широких грудях, порвати всі наші прапори. Ми вистояли цілих 45 хвилин.

І вже тільки тоді, коли комсомольський запал опонентів набув критичної відмітки і вони почали просто і брутально бити наших хлопців і дівчат, ми вимушені були припинити акцію на площі Леніна. Швидко зібрали свої порвані партійні прапори, загорнули юнака, на якому старше і мудріше покоління порвало весь верхній одяг, у національний прапор і пішли геть під крики своїх опонентів: "Запорожье – навсегда останется советским городом!"

Потім сіли в маршрутки та перемістились до пам'ятника Дзержинському, де в цей же час проводила мітинг друга група активістів нашої партії "Велика Україна". Тут кілька сотень пенсіонерів дружно горланили нашим хлопцям і дівчатам: "Фашисты, убирайтесь прочь!"

Але після того, як наші почали вигукувати те ж гасло, комунари розгубилися. Але не надовго. Всюдисущі молодики зі значками СПУ на партійних торсах не дали нікому перехопити ініціативу і почали по черзі розказувати в мегафон, що "Эти зомбированные наймиты даже голоса своего не имеют, и это отображает их истинную сущность".

Тоді наші почали співати по черзі українською та російською мовою патріотичних пісень. Мегафон замовк, але двоє молодих соціалістів (дівчина та хлопець) почали кидати в наш бік яйцями.

Щоправда, перед нами щільною шеренгою стояли понад двадцять правоохоронців у міліцейській формі. Тому яйця летіли мляво і приземлялися з "недольотами".

І останнє. Чиє існування не можливе без класу "Sovetikus"? Існування сьогоднішньої української влади.

Влади, з усіма її інституціями, що тримається тільки завдяки виплеканому за сімдесят років класу "Sovetikus".

Влади, яка корінням своїм виросла з нашого комуністичного минулого.

Влади, яку потрібно змінити.

Ігор Ткачук,

керівник Запорізької обласної організації партії "Велика Україна"

Коментарі

© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua