Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації
Україна   Ізраїль   дружба   спіробітництво   Ukraine   Israel

Україна і Ізраїль


7
Рейтинг
7


Голосів "за"
12

Голосів "проти"
5

Ізраїлю не треба розглядати Україну як сировинний придаток, як необмежений ресурс гумусу і дешевої робочої сили. А Україні необхідно забутися про навязані нам стереотипи відносно євреїв.

Можна вибрать друга і по духу брата,

Та не можна рідну матір вибирати,

Все на світі можна вибирати, сину,

Вибрати не можна тільки Батьківщину.

Василь Симоненко

Є на планеті Земля дві країни з одним коренем у їх назві, який вказує на їх небесне походження, кількість літер обох назв дорівнює семи. Число сім вказує на повноту, – в бінарному виразі число 7 дорівнює 111, що вказує на Трійцю. Дві загадкові і в чомусь схожі країни – Україна і Ізраїль.

В даний час – це дві ключові країни світу. На мій погляд Україна і Ізраїль символізують хрест Господній. – його вертикаль, і горизонталь. Одне неможливе без іншого.

Україна багато втратила, коли її покинула величезна кількість її синів і дочок, яких покликав до себе Ізраїль. В основному це були люди непересічні, думаючі, сміливі люди. Я особисто втратив декількох єврейських вчителів, знайомих, друзів, які багато зробили для української науки, літератури, освіти, особисто для мене. Вони поїхали створювати, будувати свою країну, свї маленькі земні раї, поїхали в пустелю, в місце майже непридатне для життя. І вони побудували свою країну, вони створили свій рай в пустелі.

Цікаво, що в обох назвах слово "рай" подано у множині. Звісно легко створити рай для невеликої кількості жителів – олігархів, в той час, коли інші громадяни ледве животіють і надзвичайно важко створити рай для всіх. Україна поки що створила рай тільки для невеликої кількості своїх громадян, більшість із яких мають єврейське коріння. Ізраїль же ближче ніж Україна до ідеальної моделі раю у відношенню розподілу благ для всіх жителів країни.

Холокост і Голодомор, який пережили наші народи, також повинні були б наблизити нас один до одного. Але вони не наблизили, в тій мірі як це можливо. Ізраїль до цього часу не визнав Голодомор геноцидом проти українського народу. Це ганебний і незрозумілий для українця факт.

Щоб дружити, треба вміти прощати. Багато чого треба простити обом сторонам, але це необхідно зробити в ім'я майбутнього.

Ізраїлю не треба розглядати Україну як сировинний придаток, як необмежений ресурс гумусу і дешевої робочої сили. А Україні необхідно забутися про навязані нам стереотипи відносно євреїв. Необхідно ще раз і ще раз звернутися до Священного Писання і переконатися, що така поведінка не подобається Б-гу. Що за таку поведінку треба буде відповідати. На основі рівноправних і доброзичливих відносин нам необхідно рухатися у взаємовигідному напрямку прогресу і культури.

Україні зараз нелегко. Мій народ залишають без належної освіти, без християнської моралі, і часто багато людей, які мають до цього відношення, також мають відношення до єврейства. Мій народ хочуть залишити без генетичного коду українства – творчості Тараса Григоровича Шевченка. Піднімають руку на саме святе, що є у кожного справжнього українця. Цьому необхідно покласти край.

Не може бути непорозумінінь між народами, які пережили Холокост і Голодомор. Хто краще зрозуміє єврея як україниць і навпаки? Ніхто!

Іудаїзм – це релігія розуміння і толерантності.

Нам є багато чому повчитися у єврейського народу, і насамперед його вмінню захищати свох рідних. Коли виникає дилема – захищати своїх рідних чи змиритися, сучасний Ізраїль завжди робив правильний вибір – захищати.

В історії Ізраїлю був час, коли ціла нація стало іграшкою в руках двох грецьких династій, які прийшли до влади після Олександра Македонського – Птоломеїв із Єгипту і Селевкідів із Сірії. В 175 році до нашої ери, до влади в Сірії прийшов Антіох ІV, який вирішив зробити Ізраїль частиною своєї імперії, не тільки в політичному, а й в культурному плані. В Храмі він поставив статую Зевса. Іудаїзм було заборонено. В місті Модін старий священик Матафія підняв повстання. Його сини, з яких найбільш відомий, Іуда Маккавей, продовжили цю боротьбу. Вони зайняли Єрусалим і переосвятили Храм. Але їх боротьба закінчилась, навіть не почавшись як слід. Книга Маккавеїв описує момент, коли велика група повстанців втекла і сховалася в пустелі. Армія Антіоха погналася за ними. Вони знайшли повстанців в Суботу. Повстанці – правовірні іудеї відмовились воювати в Суботу – священний для них день. Всі вони загинули як герої віри, але не як герої Ізраїлю. Інша група повстанців, на чолі з Матіяху, коли почули про це, дуже горювали, але вирішили, що вони будуть воювати, навіть і в Суботу. Це рішення – воювати, в кінці кінців привело до перемоги. В іншому випадку Ізраїль став би грецькою провінцією, іудаїзм було б знищено. А без іудаїзму не було б і християнства.

На такий же вибір мають право і українці. Коли Яків йшов назустріч Ісаву, він був готовий зі зброєю в руках захищати своїх дітей і жінок, навіть проти свого рідного старшого брата Ісава, хоча це і був для нього нелегкий вибір. І Б-г підтримував такий вибір.

Українці не хочуть війни. Вони є мирним і толерантним народом, але я б нікому не радив випробовувати їхню толерантність. Про це найкраще сказав Василь Симоненко:

Ви, байстрюки катів осатанілих,

Не забувайте, виродки ніде:

Народ мій є! В його гарячих жилах

Козацька кров пульсує і гуде!

Іцхак Рабін, в промові після присудження йому Єрусалимським університетом почесного докторського звання, сказав так, про стан вояків, які перемогли в Шестиденній війні 1967 року: "Ми помітили незвичайний феномен в поведінці наших вояків. Їхня радість була не повною, було присутнє відчуття горя і шоку, були навіть такі, які не хотіли брати участі у святкуванні. Вояки, які були на фронті, які своїми очима бачили не тільки славу перемоги, але і ціну перемоги: їхніх товаришів, які падали поряд з ними, і навіть смерть ворогів торкалася їхніх сердець. Це те, через що, єврейський народ ніколи не навчиться, не звикне тріумфувати перемогу в повній мірі".

Після Холокосту і Голодомору релігія мученичества вимагає введення етики захисту своїх рідних і своїх переконань.

Євреї і українці ненавидять війну. Але щоб захистити життя, в світі в якому панує гріх, необхідно брати в руки зброю. Життя дорожче миру, якщо такий мир веде до смерті. Про це вчать нас євреї, які піднялися зі зброє в руках в Варшавському гетто і їх перемога (так! перемога) закінчилась створення держави Ізраїль.

Дружба можлива між окремими людьми, такими як Василем Симоненком і Марком Вейцманом (мій вчитель літератури) – зараз відомий ізраїльський поет, дружба можлива між Ізраїлем і Україною.

Ізраїль і Україна повинні стати друзями. Україна творить і буде творити дружбу. У нас така політика, у нас такий президент і перш за все у нас такий народ. Ми люди прості, але за цією простотою цілий світ. Знову ж таки про це найкраще сказав Симоненко:

Найпрекрасніша мати щаслива,

Найсолодші кохані вуста,

Найчистіша душа незрадлива,

Найскладніша людина проста.

Коментарі

© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua