Пошук на сайті:
Знайти



Народні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації
2
Рейтинг
2


Голосів "за"
10

Голосів "проти"
8

Патріарх Філарет закликав українців почуватися незалежними і від Москви, і від Константинополя

Юрій Самсон | 10.07.2007 10:36
Патріарх Київський та всієї Русі -України Філарет заявив, що Соборна Помісна Українська Православна Церква не повинна залежати ні від Москви, ні від Константинополя. Від себе нагадаю слова Його Святості Мстислава Першого:"Україні не потрібне чиєсь визнання. Ми є, а значить нас визнав Бог!"
Коментарі
IoannKo   | 10.07.2007 11:32
Мало того що відокремлений від Церкви анафемою і не признаний світовим Православ'ям (всіма Церквами), громадянин Денисенко (колишній екзарх РПЦ Філарет) ще і яскравий представник єресі етнофілетизма.
Хоча до 1992 року був яскравим проповідником проти націоналізму.
Після того, як на виборах Патріарха Московського він програв, він вирішив стати Патріархом не церковним шляхом а політичним, за допомогою комуністичного президента Кравчука, якому для закріплення незалежності до вподоби стала ідея незалежного патріарха.
Все це – бізнесово-політичний проект, якому дуже допомагає влада. Як би не це – на церковному рівні церковний народ вже б давно вірішив питання росколу.
Юрій Самсон   | 10.07.2007 11:37
IoannKo:
Дай вам волю – ви б взагалі питання "всіх єресей" повирішували – і ісламської, і протестантської, і буддистської і всіх-всіх-всіх. Тільки, як я розумію – не тут і не тепер:)
Юрій Самсон   | 10.07.2007 11:39
IoannKo:
А цікаво, а щодо Мстислава (визнаного всіма Православними Патріархами окрім вашого) що напишемо? Що боровся з большовизмом, коли ви потопали в сергіянській єресі комунолюбія?
  | 10.07.2007 12:07
Филарет Денисенко в своём желании ни от кого не зависить, скоро отделиться сам от себя. Хотя тусовки великосветские не пропускает ни одной.
Ekain   | 10.07.2007 12:25
Грецька православна церква проголосила автокефалію у 1833 році, була визнана Константінополем лише в 1850 р та тільки в межах кордонів Греції до 1933 р., тобто на половині сучасної тереторії Греції. Інша половина належить де-юре Екуменічному Патріархатові, але фактично з практичних цілей керується Грецькою церков"ю. Констатінополь консервативний навіть до канонічних територій, де нема внутрішніх конфліктів. Чого ж чекати від нього відносно України, коли тут фактично ФСБ володарює? Пройдуть року, все якось обладнається. Але скоріше за все Московській патріархат тут назавжди залишиться на Сході, Півдні, у Києві та у багатьох місцях Цетру. Буде якийсь компроміс.
Пайташ   | 11.07.2007 16:02
Я вас всіх прошу дуже уважно ставитися до релігійних питань. Людині що справді вірує, а не прикидається віруючим, дуже боляче сприймати хулу на нашого Господа. А всі ці протиборства між церквами на рівні їх патріархів- здебільшого чиста політика. А боротьба за храми тих хто ці храми не будував, з тими хто їх будував є звичайним рекетом по відбору власності.
Бог один. І всі ми його діти і покірні раби.
Хандусенко   | 11.07.2007 16:14
http://www.segodnya.ua/news/278069.html
"Появление часовни обозначает, что Московский патриархат претендует на восстановление десятинной церкви. Мы этого не допустим. Этот храм был центром Киевской державы, когда Московской еще не существовало", – сказал "Сегодня" игумен Евстратий Зоря, пресс-секретарь УПЦ Киевского патриархата.

Вот истинное лицо самосвятов – для них Бог далеко не на первом месте. Национализм – вот что ими руководит.
Найбільше коментарів
"Проблема" языка: наживка для электората  908
Русскоговорящие украинские националисты...  905
Государство Украина не состоялось...  773
Вопрос русского языка в Украине – тест на демократию?  740
Русский язык получил государственный статус второго языка в Украине  690
Андрій Іллєнко: Нотатки про соціал-національну революцію  672
Дмитро Чобіт: Макуха або Штрихи до політичного портрета "Блоку Юлії Тимошенко"  668









© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua