Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації
духовність   божі заповіді

Скрижаль організації життя Первинної громади. Частина перша."Духовне життя громади."

Пайташ Передрук | 27.06.2007 14:00

-14
Рейтинг
-14


Голосів "за"
1

Голосів "проти"
15

Про духовне життя. Про те, що обєднує людину з Богом. Про те як треба служити Богу.

На цьому я закінчую оприлюднення "Скрижаля організації життя громади", саме оприлюднення, а не публікація, бо публікують своє, а оприлюднювати можна все. А я тільки сліпий засіб в руках Господа. Моя роль була маленька – оприлюднити цей Скрижаль. І те що розділи Скрижалю отримали негатив – пвдкреслює те, що на форумі присутня більшість людей, що не сприймають Бога, противляться йому. Але більша кількість вірних Господу – поза межами форуму. І їм визначати, як жити далі. І якщо хтось подумав, що людина, смертна людина, здатна створити такий Закон., то вони просто вірять в Надлюдину. А це неможливо. Чому я оприлюднюю першу частину Скрижаля наприкінці. Тому, що Скрижаль створено для народу Борисфена – українців, що є християнами. Але будь який народ, будь якого віросповідання, може застосувати цей Скрижаль для себе замінивши першу частину у відповідності до принципів своєї релігії. Адже Бог один, а релігій багато.

Щасти Вам, просто читачам цього Скрижалю, а особлива Божа благодать на тих, хто буде втілювати цей Скрижаль в життя, в кожній своїй Первинній громаді.

ДУХОВНЕ ЖИТТЯ ГРОМАДИ

ЗАПОВІДІ БОЖІ

Новий Завіт Господа нашого Ісуса Христа

1. Євангеліє від Іоана.Гл.1

1.Спочатку було Слово, і Слово було у Бога, і Слово було Бог.

14.І Слово стало плоттю, і знаходилося межи нас, наповнене благодаттю і істиною; і ми бачили славу Його, славу, як Єдинородного від Отця.

2.Євангеліє від Іоана.Гл.5

7.Три свідчать на небі: Отець, Слово і Святий Дух; і Сущі три є в одному. 8.І три свідчать на землі: дух, вода і кров; і ці три про єдине.

3.Перше послання Петра.Гл.3.

8.На кінець будьте всі однодумцями, співчутливі, братолюбиві, милосердні, дружелюбні, смиренномудрі; не відповідайте злом за зло або прокляттям на прокляття;

9.Навпаки, благословляйте, знаючи, що ви до цього покликані, щоб унаслідувати благословення.

10.Бо, хто любить життя і хоче бачити добрі дні, той притримує язик свій від зла і вуста свої від лукавих речей;

11.Ухиляйтеся від зла і творіть добро;

12.Шукайте миру і прагніть його, тому що очі господа звернуті до праведних, а вуха Його до молитв їх, але лик Господній проти творячих зло, (щоб зникли вони з землі).

13.І хто зробить вам зло, якщо ви будете ревнителями доброго?

14.Але якщо і страждаєте за правду, то ви блаженні (любимі Богом), а погроз їх (служителів зла) не бійтеся і не ганьбіться докорів їх.

15.Господа Бога освячуйте в серцях ваших; будьте завжди напоготові до будь-чого, що вимагає від вас звіту у вашому намаганні, дати відповідь з покорою і благоговінням.

16.Майте чисту совість, щоб ті, що злословлять на вас, як на лиходіїв, щоб були присоромлені за наклепи на ваше добре життя во Христі.

4. Послання юдеям (євреям).Гл.11.

1.Віра ж є здійснення очікуваного і впевненість в невидимому.

5. Послання.

1. Хто увірував Бога Отця, увірував в Слово з якого все почалось – має увірувати і в те, що Ісус Христос єдинородний Син Бога Отця відбувся.

2.Хто цього не увірував – не буде той у Вічному Царстві Божому.

3.В служінні один одному, ми стаємо вільними.

4.Великий Господь бажає, щоб люди служили йому і він буде служити людям.

5.Сатана пішов супротив Господа – Сатана не побажав служити Господу Богу, Сатана примушує людей йому служити і не просто служити, а примушує поклонятися.

6.Служіння – добро, поклоніння по примусу – зло.

7.Ісус Христос єдинородний Син Бога Отця прийшовши до людей показав як треба служити не вимагаючи за це обов'язкової винагороди в земному житті, а засліплені злом, що вважали себе за вищих і мудріших не пізнали Христа і віддали його на смерть. Христос помер, як смертна людина, іскупивши первородний гріх і всі людські гріхи сподіяні до його приходу, а воскрес як Бог.

8.І, незабаром прийде час коли він стане Царем світу людей, що відкинуть зло і будуть слугувати один одному і Богу.

6.Віра.

Віруй, що прийде Царство Господнє.

Надійся, що ти будеш в ньому.

Люби ближнього – це першооснова в Царстві Господнім.

7.Заповіді.

1.Бог є один, творець і володар. Людина творіння його найвище і найлюбиміше. Людина покликана служити тільки Єдиному Богу, який є триєдиним началом видимого і невидимого світу.

2.Людина попри беззаперечну віру в Бога не має права чекати все тільки від нього. Бог створив людину по образу і подобію своєму духовному. Тому, щоб в майбутньому стати єдиною з Богом, в земному житті, людина має прагнути очистити свою душу. Очищення душі – через добрі діла. Бог – Захисник і Вчитель для старанних і Суддя для лінивих і захланних.

3.Ніхто не може працювати без відпочинку. Людина -також. Бог дав людині дні відпочинку і свята. В пам'ять того, що Бог, після акту Творіння, спочив на сьомий день – сьомий день – неділя є Божим днем відпочинку. В пам'ять того, що четвер був останнім днем перебування Ісуса Христа в людській подобі на землі без мук – четвер є Христовим днем відпочинку. Свята – це дні, що знаменують основні віхи життя Христового та його сподвижників на землі. В дні відпочинку і свята кожна людина має віддавати себе молитві Богу і благочестивим ділам.

4.Так як шануємо і любимо ми Бога – Отця нашого, так маємо шанувати і любити батька і матір земних, що подарували нам матеріальне тіло – вмістилище душі на землі. Як будемо шанувати своїх батьків, так і наші діти будуть шанувати нас. Пам'ятай рід свій. Чим довша пам'ять – тим сильніший рід. Чим сильніший рід – тим сильніший народ.

5.Не вбивай у злобі, не вбивай у гніві, не вбивай без потреби. І тоді коли захищаєш народ свій, рід свій, батька і матір своїх, братів і сестер своїх, жінку і дітей своїх, ближніх своїх проси Господа допомогти тобі обійтися без вбивства ворогів твоїх, а якщо тебе не оминула доля ця, проси Господа, щоб покута за вчинений гріх вбивства на тобі зосталася, майбутнім нащадкам твоїм не передалася.

6.Не будь рабом плотських задоволень. Господь створив для мужчини жінку для продовження роду людського, а плотське задоволення дано щоб вони не лінувалися виконувати волю Божу по продовженню роду свого. Зв'язки з іншими жінками, а тим більше з іншими істотами, живими і неживими, для плотського задоволення є содомським гріхом і кара за них – гієна вогненна та муки вічні пекельні.

7.Все, що створено на землі має служити людям. Нічого не має робитися просто так. Людина має володіти тільки необхідним. Проте ніхто не може взяти в іншого неналежне йому. Ніхто не вправі відмовити в проханні, якщо прохання можливо виконати не в шкоду собі та іншим. В усьому має бути самодостатність. Нічого не має бути в надлишку. Створене думкою є надбанням всіх, так як це є помисел Божий.

8.Якщо бачив або чув – скажи, якщо не бачив і не чув – мовчи. Утаювання зла є зло. Зло є гріх. Наклеп на невинного є гріхом.

9.Вибирай жінку собі, а матір дітям своїм (чоловіка собі, а батька дітям своїм) тільки по волі Божій. Вибрана, таким чином жінка (чоловік) твоя (твій) до смерті земної. Чоловік має бути вірним жінці, а жінка чоловіку до смерті. Блуд – це гріх гоморський. Промисел блудом – гріх, що передається на наступних твоїх нащадків.

10.Заздрість – великий гріх. Заздрість – першопричина всіх бід. Не дивись на достатки інших із заздрістю, а проси своїх ближніх допомогти тобі в досягненні таких же і більших достатків. Проси щоденно Господа, щоб дав тобі розум, терпіння і мудрість для досягнення цього.

8.Моральні чесноти.

1.Будь мудрим. Мудрий не той хто намагається показати іншим, що він знає багато і намагається у всьому допомогти іншим. Мудрий той – хто мовчить, а всі просять його про допомогу знаючи, що він здатний їм допомогти як словом так і ділом та ніколи не відмовить в допомозі.

2.Будь справедливим. Справедливий не той хто порівну ділить на всіх і добро і зло. Справедливий той хто вміє зло перетворити в добро.

3.Будь мужнім. Мужній не той хто захищаючи інших нищить ворога. Мужній той хто вміє перетворити ворога в друга.

4.Будь стриманим. Стриманий не той хто чекає свого часу щоб отримати перемогу. Стриманий той хто свою перемогу вміє перетворити в перемогу всіх.

9.Головні добрі діла.

1.Молитва. Молитва до Бога має йти від душі. Молися Богу прославляючи його. Молися Богу дякуючи за його доброту до тебе. Молися Богу просячи добра для інших. Ніколи не молися Богу вимолюючи в нього того, що сам можеш зробити і досягти.

2.Піст. Піст буває загальний (для всіх) і особистий. Піст буває духовний і матеріальний (плотський). Загальні пости – це пости визначені церквою для людського загалу. Особисті пости – це пости призначені тобі особисто духовним наставником (священником). Духовний піст – це відмова від певного виду знань. Духовний піст буває коротким (обмежений певним терміном) і довічним (досмертним). Матеріальний піст (плотський піст) – це відмова від тваринної, а інколи і від всякої їжі. Матеріальний піст може бути тільки терміновим (коротким).

3.Милостиня. Милостиня – це надання будь якої допомоги іншим по твоїй волі (з твоєї милості). Милостиня має бути щоденною потребою кожного. Найвищою милостинею є духовна милостиня для людей бідних духом, або невіруючих. Така милостиня – найбільш богоугодна. Ніколи не кори інших коли даєш їм милостиню. Не давай матеріальну милостиню тим хто робить її засобом збагачення себе та своїх покровителів.

10.Завдання людини в духовному житті.

1.Грішника на шлях істинний до Бога навернути, від нового гріха уберегти.

2.Невігласа навчити, до божого вчення призвичаїти.

3. Того, що в сумніві перебуває на шлях істини наставити, Богом дані закони і знання йому розтлумачити.

4.Сумного і згорьованого потішити, не дати йому в розпач впасти, розрадити його горе.

5.Кривдникам не мстити, а навернути їх до Бога і хибність думки та неправедність їх дій до вас їм показати.

6.Образу в серці на кривдників не тримати, а просити Бога в прощені їм і навернені кривдників на діла добрі і благочестиві.

7.Днем і ніччю смиренно молитися за всіх живих і мертвих, щоб в Бога знайшли вони своє останнє пристанище, щоб душі їхні в Царстві Божому опинилися.

11.Завдання людини в світському (мирському) житті.

1.Ніколи не допускати, щоб поруч тебе були голодні, достатність у всьому, відмова від нагромадження запасу їжі в одних і нестача її в інших – головна мета людини.

2.Вода – головна життєва субстанція на землі і в матеріальному світі. Кожний має дбати про чистоту води на Землі. Не має бути людей біля тебе, що страждали б від спраги.

3.Достаток людини має бути обмеженим. Речі не мають панувати над тобою. Кожний має дбати, щоб поруч не було голих і одягнених в лахміття.

4.Люди прагнуть до людей. Якщо до тебе прийшла людина, після тривалих поневірянь і блукань по світу, дай їй пристанище в твоїй оселі. Якщо вона приймає твій спосіб життя, твою віру, допоможи побудувати поруч себе їй дім свій.

5.В хворобі людина найбільше прагне присутність інших людей. Ніколи не залишайте недужих на самоті. Дайте недужим опіку і тепло душі.

6.Люди схильні до гріха. Вмій прощати гріхи іншим бо і Господь їх нам прощає. Але за повторні злочини-гріхи та гріхи смертні кожен має відповідати як перед людьми так і перед Богом. Для свого захисту люди ізолюють на певний період злочинців-грішників. Для того щоб злочинці-грішники усвідомили свої гріхи і покаялися, їх слід час від часу провідувати у їх ізоляції, несучи їм слово Боже і віру в те, що можна виправитись і повернутися в громаду.

7.Тіло людини смертне. Настає час коли його слід віддати землі. Завдання живих – виконати цю останню почесть людині. Жодна частина тіла не має залишатися поза земною могилою.

12.Сім Дарів Святого Духа.

Мудрість, розум, рада, міць, знання, побожність, страх Божий.

13.Дев'ять Плодів породжених дарами Святого Духа.

Любов, радість, мир, терпеливість, доброта, милосердя, віра, лагідність, стриманість.

14.Настанови для людей.

Для того, щоб суспільство вільних об'єднаних громад було останнім суспільством перед пришестям Царства Господнього кожна людина зобов'язана:

1.Відмовитися від гордині і бути покірною Богу.

2.Відмовитися від жадоби і тоді Господь дасть їй все чого вона забажає.

3.Відмовитися від розпусти в діях і помислах.

4.Відмовитися від заздрощів до інших, що висушують наш розум і розтлівають душу.

5.Відмовитися від наживи, бажання першості, зверхності над іншими.

6.Бути лагідним, набожним, не виявляти свій гнів до інших.

7.Лінь породжує неробство і захланність. Це веде до хаосу. Хаос – стихія диявола. Людина має бути пильною, працелюбною і творчою, щоб бути подібною Богу.

15.Щоб не грішити проти Слова, а Слово є Дух Святий – люди мають пильнувати і пам'ятати:

1.Не надійся надмірно на Боже милосердя. Бог – милосердний, але не всепрощаючий. За гріхи треба відповідати сповна.

2.Не май безнадії. Якщо твій гріх не по умислу твоєму – покайся і Бог простить тебе. Не возвеличуй себе над Богом. Бог нічим тобі не зобов'язаний.

3.Християнська віра – правдива, бо дана нам єдинородним Сином Божим, що спокутував первородний гріх через свою смерть. Супротив пізнання правди християнської віри є нечестивим діянням, що віддаляє нас від Царства Божого.

4.Будь яка заздрість – гріховна. Заздрість ласки Божої іншій людині є гріховною стократ.

5.Бездушність і скам'янілість серця від спасенних споминів віддаляє нас від Бога і Царства Божого.

6.Каяття в скоєних гріхах має бути неперервним. Погорда і переконання у своїй безгрішності та не розкаяння в цьому є супротивом Господу.

Коментарі

© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua