Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації

СПУ і перспективи

Іван Баран | 18.06.2007 12:26

3
Рейтинг
3


Голосів "за"
5

Голосів "проти"
2

Стаття про ситуацію у якій знаходиться СПУ сьогодні

СПУ і перспективи
Ситуація що склалася у Верховній Раді станом на червень 2007 року виявила багато проблем, які протягом усього часу незалежності України були приховані політиками, не бралися до уваги правлячими режимами або в силу об'єктивних причин (таких як наприклад збережена за інерцією після розвалу Союзу "совковість мислення" старшого покоління людей" та вплив тоталітарного виховання) не набували такої актуальності та масштабності як сьогодні.

По перше – дії спікера ВР О.Мороза відображають реальний стан речей у середині однієї з найстарших в Україні партій – СПУ. Дуже показовим є те, що вперше за стільки років незалежності після титанічних зусиль самого О.Мороза та інших членів партії у намаганні створити в Україні ліву силу європейського зразака, з маштабними традиціями та досить великою та стабільною електоральною підтримкою, ця партія фактично залишилась політичним трупом. Колосальна продажність як самого незмінного керівника партії так і багатьох її чільників просто шокувала людей, які віддавали свої голоси за Мороза. Його виборці вважали його самим чесним і справедливим політиком України. Та те що відбулось у минулому році та відбувається сьогодні фактично можна назвати зняттям масок. Уже ніхто не вірить у соціалістичні ідеали О.Мороза, та тим більше його соратників Рудьковського та Цушка.

Ситуація з діями Цушка ще більше проливає світло на те, якими методами діяли раніше і намагаються діяти далі соціалісти. Практично здійснивши озброєний напад на державну установу, Цушко не без підтримки спікера та зусиль СПУ намагаються подати цю подію як вчинок героя, який ще й до всього ж постраждав від рук опонентів.

Сьогодні очевидним є те, що навіть після підписання домовленостей з Президентом та Прем'єр-Міністром щодо проведення дострокових виборів, спікер намагається всіма правдами та неправдами не допустити позачергових виборів. Причиною цьому є усвідомлення того, що СПУ самостійно у наступний Парламент не попаде (не говорячи вже про можливість стати Морозу спікером ще раз). Навіть якщо поставлять номером один у списку багатостраждального Цушка. Морз усвідомлює, що занадто багато негативу важким грузом висть на ньому особисто та на його партії. Єдиним шансом залишитись у кріслі спікера є недопущення виборів. На цьому і побудована тактика дій Мороза і його соратників сьогодні.

Очевидним є те, що навіть Партія Регіонів, не боячись за свій рейтинг на наступних виборах, не може гарантувати Морозу тривалої підтримки. Депутати від ПР немов би продовжують грати у гру запропоновану Морозом, проте від керівництва партії та від Прем'эр-Міністра надходить все більше меседжів щодо можливості участі у виборах.

Якщо для О.Мороза це є останній і "решительный" бой, то для В.Януковича це шанс укріпити свої позиції у наступному Парламенті і не вести гру на грані фолу з такими незручними з точки зару Європи та світу партнерами.

Коментарі

© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua