Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації

Хто є джерелом влади в Україні?


-4
Рейтинг
-4


Голосів "за"
0

Голосів "проти"
4

Носієм суверенітету і єдиним джерелом влади в Україні є народ. Народ здійснює владу безпосередньо і через органи державної влади та органи місцевого самоврядування.
Право визначати і змінювати конституційний лад в Україні належить виключно народові і не може бути узурповане державою, її органами або посадовими особами.


Хто є джерелом влади в Україні?
Хто є джерелом влади в Україні?

Носієм суверенітету і єдиним джерелом влади в Україні є народ. Народ здійснює владу безпосередньо і через органи державної влади та органи місцевого самоврядування.

Право визначати і змінювати конституційний лад в Україні належить виключно народові і не може бути узурповане державою, її органами або посадовими особами.

Коли читаєш ст. 5 Конституції України, яка закріплює право українського народу бути єдиним джерелом влади, то пригадуються слова пісні 30-х років 20 сторіччя "где, так вольно дышит человек". Пригадую, як нам у школах в інститутах розповідали, що у світі не існує країни, де людина може так вільно, на повні груди, дихати, як у СРСР. Майже більшій половині населення, принаймні коли я навчався у 1980 році в 1 класі ці слова здавалися чистою правдою. Чи може наведена норма Конституції України, сьогодні бути правдою, а не ілюзією в сучасній Україні?

Думаю, що наведенні конституційні норми залишаються, як і їх більшість для народу України ілюзією. За 11 років існування Конституції України український народ не став, тим єдиним джерелом влади. Народну думку постійно ігнорували, наявним прикладом є референдум 1999 року.

У 2004 році було грубо порушено народне право визначати і змінювати конституційний лад в Україні, яке належить виключно українському народові. Таке право було узурповане окремими політичними силами, лідерами політичних сил та посадовими особами. Нестерпне бажання, особисті амбіції В. А. Ющенко стати Президентом Славетної України, як і бажання Л. Д. Кучми, після закінчення каденції залишити ситуативну кризу у конституційному праві, все – це є ігнорування народної думки, узурпація народного права.

Коли уважно читаєш Конституцію України та закони, які прийняті на її основі, помічаєш, як однією рукою народові надається широке право, а іншою рукою – це право відбирається, швидше узурпується.

Запитайте у депутата, яким чином народ може реалізувати своє право на владу. Переконаний, що відповідь буде чітка і здавалося правильною, коли не копати глибше. Вам скажуть, що Ви своє право реалізуєте на виборах, голосуючи за ту чи іншу політичну партію. Жоден депутат не згадає про наявність конституційного принципу, як безпосередність, що заключає в собі не лише право прийняття участі в виборах, але і право висловлювати свою думку на референдумі. Та не все так легко, як здавалося б. Там, де необхідно впроваджувати в життя народне волевиявлення, завжди знайдеться перепона. Конституційною вимогою для проведення референдуму є народна ініціатива, яка має буди підтримана не менше як трьома мільйонами громадян України. Далі ще цікавіше – підписи на підтримку всеукраїнського референдуму мають бути зібрано не менш як у двох третинах областей і не менше як по сто тисяч підписів у кожній області. Ось вам і безпосередність, ось вам і та рука, яка забирає право народу на єдине джерело влади. За такої процедури з проведення референдуму народне волевиявлення, яке гарантується п. 1 ст. 71 Конституції ніколи не буде впроваджено в життя. Конституційні підстави проведення референдуму вимагають конкретного фінансування, хоча б для проведення інформування громадян про його необхідність, збір підписів вимагають фінансових затрат на транспорт на виготовлення бюлетенів.

Хто може покласти на себе такі витрати, держава – ні, політичні партії – та чи можуть вони бути рупором народної ініціативи? Порядок утворення політичних партій, що прописаний ЗУ "Про політичні партії" нагадує ту ж схему, що і порядок підготовки до референдуму. Таким чином, політичні партії, які формуються шляхом відсторонення народу, як не бажаного конкурента у політичному просторі країни, та не на основі політичної ідеології, а на фінансуванні окремими представниками великої буржуазії не можуть бути ініціаторами проведення референдуму. В сучасних умовах ініціатива політичної партії провести референдум, слід розглядати, як скрита узурпація народної влади однією чи двома фізичними особами, що є головними фінансистами цієї партії.

Узурпація народної влади відбулася коли внесли зміни до ЗУ "Про вибори народних депутатів", внесення їх відбувалося зі сторони партії "Наша Україна". Як результат цієї узурпації є нинішня політична ситуація, коли основні фінансисти політичних партій, а їх не так багато, вони всі нам відомі, і це не тільки відноситься до "Партії Регіонів", а й до "Нашої України", "Блоку Юлії Тимошенко" вирішують долю Конституції, яка має розглядатися народом, долю українського народу, і в решті решт, чи маємо ми з вами право на життя і повітря. Ніхто з учасників, так названих круглих столів, не висловив думки щодо неефективності виборчої системи по партійним спискам та її заміни, щодо перегляду процедури утворення політичних партій, яка створила парникові умови для існування кишенькових, а не ідеологічних партій. Жоден із них не запропонував програми щодо проведення кардинальних змін, які б не дозволили узурпувати народну владу, та чи зацікавленні вони в цьому? Та чи може народ, який зомбований інформаційними приводами, про його право на владу, змінити ситуацію на свою сторону? Чи може український народ, на повні груди вдихнути повітря звертаючись до органів правосуддя, органів державної влади та правоохоронних органів? Відповіді на ці питання та інші залишаються відкритими.

З повагою, ГФ "Закон і Справедливість"

Коментарі

© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua