Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації

Конкурс на написання гімну Києва: інтрига зростає...


2
Рейтинг
2


Голосів "за"
2

Голосів "проти"
0

Навколо написання гімну Києва розгортається справжня інтрига...

Конкурс на написання гімну Києва: інтрига зростає...
Навколо написання гімну Києва розгортається справжня інтрига...

Все почалося з того, що 28 вересня минулого року Київрада затвердила рішення "Про проведення конкурсу на написання проекту Гімну (музика та слова) міста Києва" та доручила зайнятися цим питанням Головному управлінню культури і мистецтв Київської міської державної адміністрації.

Цікаво, що відомий поет Дмитро Павличко на запитання, чи буде він брати участь у конкурсі, відповів, що гімн вже написав, а ні про який конкурс нічого не чув.

31 січня "Газета по-київськи", посилаючись на його слова, повідомила, що Павличко таки буде брати участь у конкурсі.

13 березня газета "Хрещатик" опублікувала список авторів проектів гімну, що надіслали свої варіанти до комісії. Участь взяли 48 проектів, серед авторів були як професіонали, так і любителі, не тільки кияни, а й митці з інших міст, один проект надійшов також з США. Імені Павличка серед учасників не було.

Наштовхує на роздуми те, що після розгляду проектів комісія не змогла відібрати переможця.

"Всі однозначно дійшли висновку, що є пісні кращі, є гірші, але гімну немає", – повідомив депутат Київської міськради, член конкурсної комісії Олександр Бригінець, коментуючи рішення Київради від 15 березня.

Багато творів, за його словами, були написані "з низькою музичною і літературною грамотністю. З другого боку, серед запропонованих пісень було з десяток вельми пристойних, цілком гідних для публічного виконання, але ні одна з них не може бути гімном, тому що вимоги до гімну і поп-шлягеру – абсолютно різні".

Наостанок депутат заявив, що конкурсна комісія планує звернутися до професійних композиторів та письменників, щоби вони створили робочі групи, які запропонують місту професійно написані гімни, та заохотить їх грошовими винагородами.

Проаналізуємо слова Бригінця, який спілкувався зі ЗМІ від імені конкурсної комісії.

Він стверджує, "професійні композитори вважають, що для створення гімну необхідно кілька років".

Сергій Рахманінов написав оперу "Алеко" за 17 днів", Федір Достоєвський створив роман "Гравець" за 26 днів. Незрозуміло, чому робочі групи мають працювати роками, адже гімн – це все ж таки три рядки слів і не особливо насичена гармонійними зворотами музика.

Цікаво, скільки коштів буде виділено київською владою не невпинну багаторічну роботу спеціальних груп?

На підтвердження того, що гімн будуть створювати довго, Бригінець зауважив, що сумнівається у можливості його створення до Дня Києва цього року, як було заплановано раніше.

Можливо, комісія вирішила провести "чесний конкурсний відбір", в результаті нього ніхто не переміг, а тепер кілька років будуть працювати робочі групи? Правда, незрозуміло, чим конкретно вони займатимуться.

А чому Павличко, який вже написав власний проект гімну, не подав його на розгляд комісії, адже з цього приводу він неодноразово спілкувався з секретарем Київради Олесем Довгим?

Подейкують, що сценарій святкування Дня Києва влада оцінила у 600 тисяч гривень, важко навіть здогадуватися, скільки отримає автор гімну.

Отож, поки доводиться надіятися, що групи професіоналів швидше розберуться з написанням гімну, а ми, співаючи "Києве мій", надіятимемося, що новий гімн буде справжнім шедевром!

Коментарі

© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua