Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації
політика   упа   ковч

Говорить свідок і учасник славних подій з історії УПА

Ігор Бурдяк | 4.02.2016 20:03

0
Рейтинг
0


Голосів "за"
0

Голосів "проти"
0

У цьому місяці виповнюється 96 років від дня народження Омеляна Ковча – активного громадського діяча, члена проводу Організації Українських Націоналістів), політв'язня Аушвіцу.

Народився 24 лютого 1920 року у селі Рахиня (тепер Долинський район Івано-Франківська область). Закінчив кооперативні курси у місті Долині.

З 1938 року член ОУН.

1 липня 1941 року брав участь у проголошенні в Долині Акту відновлення Української держави. Був згодом ув'язнений гестапо та перебував у Тюрмі на Лонцького у Львові.Пізніше сидів у в'язниці Монтелюпіх у Кракові, а звідти відправлений до концтабору Аушвіц, де перебував 2,5 роки в списку "Бандера группе" разом з Василем Бандерою.

Після Другої світової війни став активним громадсько-політичним діячем української діаспори у Бельгії. З 1951 року протягом 20 років очолював Спілку української молоді у Бельгії, видавав журнали для дітей та молоді "Крилаті" і "Авангард". Був головою Ради громадських організацій Бельгії, членом Ради директорів Світового конгресу українців, один з президентів Європейського конгресу українців.

У 2013 році разом з дружиною Іванною повернувся до України, проживає у Львові.

Нагороди, вшанування

Почесний громадянин міста Долина

8 лютого 2010 року нагороджений орденом "За заслуги" III ст.

24 лютого 2015 року нагороджений бельгійським орденом Філіпа II

1 грудня 2015 року нагороджений орденом Свободи

Орден "За мужність" III ст.

24 вересня 2015 року на його честь у місті Долині перейменовано вулицю В.Терешкової.

.

Володимир В'ятрович:

"25 серпня 2012 року мав 2,5 годинне інтерв'ю з цією чудовою людиною. Шестизначний номер у нього на руці – це його ім'я протягом трьох років перебування в одному із найжахливіших нацистських концтаборів Аушвіц. Гестапо заарештувало його у вересні 1941 як члена ОУН. Поруч із ним в таборі сиділи відомі оунівці Степан Ленкавський, Петро Мірчук, Микола Климишин, Данило Чайківський, Василь і Олекса Бандери. Останні два там і загинули. Визволений в 1945 році, він 25-літній юнак важив 42 кг. Але вижив. Пан Омелян передав вчора ЦДВР спогади... незабаром історію його життя знатимуть багато людей".

.

Свідчення Омеляна Ковча:Частина 1 ⇰ https://www.youtube.com/watch?v=bPq-XkhttKE

.

Частина 2 ⇰ https://www.youtube.com/watch?v=TsO9fVu_MDA


© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua