Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації

Що святкуватимимо, панове?


-2
Рейтинг
-2


Голосів "за"
5

Голосів "проти"
7

До Кіровограда наближається черговий день міста. Кажуть що ювілейний... Журналісти здивовано запитують: "Що святкуємо і чому у вересні?". Від не зовсім відповідальної влади відповіді немає!

Що святкуватимимо, панове?
До Кіровограда наближається черговий день міста. Кажуть що ювілейний... Журналісти здивовано запитують: "Що святкуємо і чому у вересні?". Від не зовсім відповідальної влади відповіді немає!

Всім кіровоградцям за командою "невидимого і невідомого дяді" розповідають про ювілей з числом 255. Але дата сумнівна. Указ цариці був у 1752 році, закладка фортеці у 1754, юридично місто утворили у 1777 році. Адо того, як пишуть історики та краєзнавці існували вже Кущівка, Інгульське (Лелеківка), Завадівка, Криничувата Балка (нині Велика), та інші населені пукти з яких і утворили місто 232 роки тому. Писав про це у своєму щоденнику і академік Йоган-Антон Гільденштедт, що у 1773-1774 роках побував на території Новоросійської губернії. Влітку 1774 року він відвідав Єлисаветинську провінцію, залишивши унікальні за змістом спостереження про поселення, природні та економічні умови краю. Записи академіка є найпершим і повним історичним джерелом, яке дає змогу найбільш точно відтворити початковий період розвитку майбутнього міста. Але там ні слова про Єлисаветград, якому за літочисленням сучасних горе-істориків повинно бути... 20 років. Невже академік не помітив ціле місто? Помітив би, як би воно існувало. А була тоді лише фортеця та низка розрізнених поселень навколо, про що він і засвідчив. То чому відлік ведеться від закладки фортеці, а не він дати виникнення інших складових майбутнього міста. Відлік зі стелі? Здається, що ні. Саме у далекому 1754 році започаткована колонізація (окупація) краю Російською імперією.

Святкування подібних ювілеїв в незалежній Україні, та ще під час чергової війни з Росією за сценарієм викривленої у Москві "української історії" не личить владі, що презентує себе перед нами українською. Про штучність свята та не ту "історію" не першій рік пишуть журналісти, історики, краєзнавці: Рибченков, Матівос, Авдєєв, Шевченко, Багацький та інші. Але зовсім інші хибні версії знову і знову лунають на радіо, телебаченні, інтернеті при повній мовчанці місцевої "української влади". Так і хочеться запитати: "Кому прислуговуєте, панове?"

Почуття громадянина незалежної держави Україна в такій ситуації перебувають не у святковому стані. А тих хто сіріший та необізнані ший раз на рік годують кашею, пригощали раніше навіть "шаровою горілкою" з принизливим проходження через довгу чергу всіх бажаючих, привозять зірок естради.

Що святкуємо, панове? І ніякої відповіді ніхто не дає. Настрою після невеселих роздумів не додається тим хто ще здатен думати. Думки про не шкурне, про витоки коріння та скривджену історичну правду рояться в голові багатьох. Набридає жити на своїй землі з чужою "правдою" та вигаданими для переказу серед хохлів міфів. Всюди лунають закиди про переписування історії, але історична брехня насправді з історією немає нічого спільного. Але чомусь саме та брехня перебуває у службовому користуванні кіровоградських чиновників. Сказати, що дуже прикро, значить не сказати майже нічого.

Але фактично, зваживши на здоровий глузд, треба сміливо сказати правду: "Святкується чергова річниця московської окупації краю!" Про це говорить і поява російських гусарів, а іноді і самої цариці на театралізованих дійствах. Хтось стверджує, що з пісні слів не викинеш... А для чого співати чужих пісень?

Читать полностью: http://h.ua/story/224570/#ixzz34UqD41kT


© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua