Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації

Донбас як валіза без ручки: нести незручно – викинути жалко

Ігор Бурдяк | 16.05.2014 16:16

3
Рейтинг
3


Голосів "за"
4

Голосів "проти"
1

Воно і зовсім жалко не було б, якби це валіза була. Але ж там люди. Як людей викидати? Не можна. Мусимо нести.

'


Донбас як валіза без ручки: нести незручно – викинути жалко
Наприкінці XIX – початку ХХ ст. з'явилися системні науково-філософські уявлення про несвідоме. Е. Дюркгайм, аналізуючи феномен групи індивідів, робить висновок про те, що в такому стані з'являється якийсь новий результат, невластивий кожному індивідові окремо. Цей феномен Дюркгейм назвав колективним уявленням (або соціальним фактом). До такого роду фактів він відносить, зокрема, релігію.

Вперше запропонував філософську концепцію "колективного несвідомого" Карл Юнг.

На його думку, несвідоме зовсім не є "темним океаном" пороків і плотських потягів, які були витіснені зі свідомості у процесі історичного розвитку людини (заперечення Фройда, який був його вчителем); швидше, це – склад втрачених спогадів, а також апарат інтуїтивного сприйняття, який значно перевершує можливості свідомого мислення.

Тут варто доповнити Карла Юнга, що можлива й така ситуація, коли "втрачені спогади" деформуються, а то й не просто спогади, а сама актуальна реальність засобами цілеспрямованої пропаганди деформується в очах навіть сучасників, які її споглядають. І у них формується неправильне, перекручене уявлення про оточуючий світ (Дещо про мистецтво радянського періоду). Ну, а коли цієї реальності уже немає, то її спотвореність тим більш утверджується. Від дідів до онуків передаються міфи, часто цілком протилежні і логічно несумісні (і про Леніна, і про Сталіна, і про Катерину ІІ), і вони дивним чином співіснують в "колективному несвідомому".

Як показала життєва практика, найбільш здеформовано історію і сучасність бачать жителі Донбасу. В результаті ми бачимо на "донецькому майдані", як мирно майорать "ворожі" прапори: тут тобі і червоний, і триколор чи то власівський чи сучасної Росії, і імперський. Звучать і гімн СРСР, і "Боже, царя храни". І нікого не бентежить, що фашизм таврують члени і прихильники баркашовської партії "Русское национальное единство", яка стоїть на платформі націонал-соціалізму. І вони ж керують різними "народними органами" на Донбасі.Спроба освідомити людей за допомогою об'єктивної інформації, на жаль, не завжди дає позитивний результат. Логічні аргументи відкидаються. "Колективне несвідоме" "спрацьовує".

Воно й не дивно, бо спрацьовує навіть у науковій сфері.

Сергій Марков, директор Інституту політичних досліджень у статті "Європейці повертаються проти США назустріч Росії", опублікованій в англомовній "THE MOSCOW TIMES" пише, що "вкрай праві партії Європи, такі, як "Національний фронт Франції" і "партія Свободи Австрії" все частіше критикують Вашингтон і з симпатією ставляться до Росії", і водночас твердить про "засилля ультранаціоналістичного уряду в Києві", переслідування ним "росіян і російськомовних". Закономірно виникає питання: а чому ультранаціоналісти Заходу НЕ підтримують своїх ідейно-близьких (на думку Москви) в Україні, і водночас "з симпатією ставляться до Росії"? Чи не тому, що Путін у багатьох викликає асоціації з Гітлером, і тому їм симпатична нинішня Росія? (австрійці знають, що Гайнцу-Крістіану Штрахе, лідеру ультраправої Австрійської партії свободи симпатичний Гітлер)

___________________________

Таку специфіку регіону намагається використати і Росія, і "донецькі" олігархи, і політичні сили, які домінували у цьому регіоні. Домінували, але не домінують. Соц. дослідження показують, що найбільший рейтинг на Донбасі має не кандидат від ПР чи КПУ, а П. Порошенко. Експерти по-різному оцінюють успіхи цих суб'єктів. Та здається, всі вони не дуже задоволені розвитком подій. "Рулять" різні пройдисвіти, яких, здається, ніхто уже не контролює. Вони тероризують місцеве населення, займаються мародерством, грабунком банків (чи Ахметов перестав їх уже фінансувати?). Вчора близько 16.00 поблизу Єнакієвого озброєні представники так званої Донецької народної республіки зупинили та вилучили інкасаторський автомобіль банку... у захопленому інкасаторському авто було понад 1,5 млн. грн..., призначених для цільових виплат зарплат бюджетникам.

І вбивають людей. Кількість загиблих у цьому регіоні наближається до сотні.

Що повинна робити у цій ситуації влада? Центральна, київська, бо регіональна, здається, цілком втратила авторитет і повністю "лягла" під бандитів. Нечувано: депутати від ПР і КПУ у Верховній Раді захищають терористів! Активізація АТО збільшить кількість жертв, у т. ч. і мирних жителів, хоча у такій ситуації важко відрізнити "мирного" від "немирного".

Костянтин Матвієнко: "Шантажисти не лишають Києву іншого виходу, як створити санітарний кордон між територіями, охопленими мародерством та тероризмом і тими, де громадяни прагнуть нормального співжиття, заснованого на праві, взаємоповазі та гуманізмі".

Володимир Філенко: "Влада стоїть перед дилемою, що обрати – унітарну цілісність держави чи розвиток тих регіонів, які хочуть розвиватися".

Сергій Дацюк: "Схід України підлягає вигнанню зі складу України".

Зверніть увагу: остання рекомендація була запропонована 01 травня 2014. А ситуація з тих пір змінилася. Немає уже єдиного Сходу. То можливо, не треба поспішати, і Донбас теж не виганяти зі складу України?

Коментарі

© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua