Пошук на сайті:
Знайти



Народні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації
0
Рейтинг
0


Голосів "за"
1

Голосів "проти"
1

Коментарі
Никита   | 21.04.2014 09:47
Та вже давно назвали. Наберіть в гуглівських "зображеннях" словосполучення "Украина это Русь" и насолоджуйтесь
Ігор Бурдяк   | 21.04.2014 09:55
Никита:
Мова про інше: "Я предлагаю украинцам внести изменения в Конституцию Украины в части названия украинского государства. Я предлагаю следующее название: РУСЬ-УКРАИНА....Это титулование явно содержит в себе сознательно-полемический антимосковский заряд, причём очень сильный...переименование украинского государства способно радикально изменить, выправить всю оптику восприятия российско-украинского конфликта. Одно дело, когда Россия выступает против просто Украины, а тем более – против "киевской хунты", против "бендеровцев" и "неонацистов"; и совсем другое – если Россия совершает акт агрессии против РУСИ-УКРАИНЫ"
Никита   | 21.04.2014 10:19
Ігор Бурдяк:
Я з цим НЕ погоджуюсь. У сучасному реальному світі назва Русь остаточно закріпилася за Р, безповоротньо. Тому будь-які спроби приліпити історичну назву Русь до сучасної України – тільки на руку РФівським пропагандистам. Вони прекрасно лягають в їхню пропаганду про "украинцеврусских" і є сильним підтвердженням саме їхньої пропаганди.
Мені досить часто доводиться пояснювати французам, що "Україна – не Росія" а я саме українець, а не русский. Як би я пояснював це, якби до України приліпили Русь через дефіс?! На щастя, цього не буде.
Ігор Бурдяк   | 21.04.2014 10:31
Никита:
"Русь" і "Росія" – різні слова.
Наприклад, назва держави "Румунія" (рум. România) походить від назви держави "Рим" (Rom).
Та на підставі подібності назв ніхто не вважає Румунію спадкоємцем Риму. Ним є радше Італія за територією, чи Іспанія за мовою.
Ігор Бурдяк   | 21.04.2014 10:38
Як на мене, нині важливіше інше: зберегти статус української мови як єдиної державної.
Tomodachi   | 21.04.2014 10:40
Людей хвилює хто, де і як зупинить Путіна і розвал нашої Державності, чи обіцяна нам допомога від МВФ та ЄС взагалі надійде колись, а де-кому в голові "дискусія" тіпа чи собака є він чи вона...
Никита   | 21.04.2014 10:41
Ігор Бурдяк:
По-французькі ці "різні слова" звучать майже однаково. І тільки історики-вузькі спеціалісти розуміють різницю між ними. А для абсолютної більшості це одне й те саме.
І потім, Румунія – це одне, а Україна – зовсім інше. Італія не намагається підкорити Румунію.
У світі тільки-тільки но починають розуміти, що Україна НЕ Русь.
Мені дивно, що Ви не бачите спроб Путіна зробити саме це: назвати Україну Руссю. Просто диво дивне, як Ви цього не бачите??
Ігор Бурдяк   | 21.04.2014 11:00
Никита:
Я бачу спроби Путіна включити Україну до складу "русского мира". І мені здається, що для нього суперважливими тут є дві речі: запровадження державності російської мови і збереження філіалу РПЦ в Україні.
А назва Держави допоможе "русскому миру" як мертвому припарка.
До речі Філарет титулується "Святіший Патріарх Київський і всієї Руси-України".
Ви і проти цього теж?

Добре, я ще подумаю над Вашою позицією.
Никита   | 21.04.2014 13:00
Ігор Бурдяк:
для нього суперважливими тут є дві речі: запровадження державності російської мови і збереження філіалу РПЦ в Україні.
Для нього супер-супер важливою є ще одна річ: щоб увесь світ сприйняв і визнав Україну як Русь. "Ми один народ і одна держава" – такий месидж посилає Путін світу щодо України. І тут назва держави йому б таки дуже допомогла (але не буде цього). От над цим подумайте.
Ігор Бурдяк   | 22.04.2014 15:18
Никита:
Про назву держави пізніше. Зверніть увагу на дискусію довкола цієї статті:
Не віддамо нашу російську мову росіянам!
Ця пропозиція не те що небезпечна. Абсолютно неприйнятна і нереальна.
Никита   | 22.04.2014 18:25
Ігор Бурдяк:
НМД – з тієї ж опери. НМД – це справжнісінька інформвійна, – але, так би мовити, "культурна", "для інтелігенції" (на яку не діють грубі і топорні методи, то ж для неї придумують щось таке "інтелектуальне").
Зверніть увагу у лінках: Лучший ответ на агрессию Путина – возрождение Великой Руси-Украины, – Олег Соскин (Соскін – відомий балабол, не дивуюся, що саме він просуває ці ідеї)
Никита   | 22.04.2014 22:04
цитата по темі:
...практически вопрос сводился к тому, – какую из двух редакций русской культуры следует целиком принять, и какую целиком отвергнуть. Решать должно было правительство, т.е., в конечном счете, царь. Правительство встало на сторону украинцев, – что с точки зрения политической было совершенно правильно: неизбежное недовольство великороссов могло привести разве только к бунтам чисто местного характера, тогда как неудовольствие украинцев могло значительно затруднить и даже сделать невозможным настоящее воссоединение Украины. Hо, вставши на сторону украинцев, московское правительство
Никита   | 22.04.2014 22:06
сделало в направлении признания "правильности" украинской редакции русской культуры только первые шаги. Правда, это были самые ответственные шаги, – "исправление" богослужебных книг (т.е. замена московской редакции этих книг редакцией украинской) и вся реформа Hикона. В этой области была проведена полная унификация, при чем великорусское было заменено украинским (с).
князь Трубецкой
Ігор Бурдяк   | 23.04.2014 08:40
Никита:
Що стосується реформ Патріарха Никона, то йдеться в принципі не про українізацію, а про європеїзацію Церкви. Під час цих процедур у складі, так би мовити, експертної групи був, щоправда, і єпископ із київської митрополії, яка тоді входила до складу константинопольського патріархату.
А передісторія цих трагічних подій така. Всередині ХV століття відбувся спільний православно-католицький собор (Флорентійський), з рішенням якого Москва не погодилася, і без погодження з Константинополем заснувала власну московську митрополію (до того була єдина київська). 141 рік московська церква була поза спілкуванням з вселенським православ"ям і реформувала церкву на власний розсуд.
Ігор Бурдяк   | 23.04.2014 08:41
Зокрема, за першого цар"я Івана Грозного був проведений т. з. "стоглавий собор" у Москві (його рішення були оформлені у 100 главах, розділах).
Коли Хмельницький вирішив приєднати Україну до Росії, звичайно, цар з патріархом подумав і про церкву (включення київської митрополії до складу МП). Перешкодою була величезна різниця в обрядах. Цим були зумовлені Никонівські реформи (уневажнення рішень "стоглавого собору"). Опозиція, яку очолила бояриня Морозова, різко виступила проти. Коли "європейські консультанти" побачили, що йде до страшної катастрофи, вони переконали Никона, що там, де йдеться лише про обрядові розбіжності, можна дозволити проводити богослуження за старим обрядом,