Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації

Довгі руки московського патріархату...


0
Рейтинг
0


Голосів "за"
1

Голосів "проти"
1

20 травня 2012 року церква московського патріархату освячувала закопаний хрест на території середньої школи в селі Торговиці Новоархангельського району, що на Кіровоградщині. Церковні ділки давно мали намір побудувати на цьому місці церкву. І вже навіть отримали рішення сільської ради на виділення земельної ділянки, що правда таємно від громади сел

20 травня 2012 року церква московського патріархату освячувала закопаний хрест на території середньої школи в селі Торговиці Новоархангельського району, що на Кіровоградщині. Церковні ділки давно мали намір побудувати на цьому місці церкву. І вже навіть отримали рішення сільської ради на виділення земельної ділянки, що правда таємно від громади селища.

Місце для будівництва церкви обрали на території середньої школи, яка межує з центральною лікарнею Новоархангельська, а ще, поруч розташований і дитячий садочок.

Директор школи, на земельній ділянці якої планується зводити церкву, дуже радіє цій події, адже для школи, як йому пообіцяли деякі церковники, закуплять нові вікна.

А от місцеві жителі дуже незадоволені рішенням сільської ради, бо в селищі є церква Кіївського патріархату, і майже 95% селян є її прихожанами. І кілька місяців тому, люди вже виганяли чужинських попів.

Та й тяжко хворі люди в лікарні, діти середньої школи, або ж малеча в садочку не радітимуть з того, що священник УПЦ московського патріархату буде калатати щоранку, під їх вікнами в колокол своєї церкви.

Жителі села зібрали 300 підписів та написали колективні скарги до прокуратури, управління освіти та адміністрації Кіровоградської області з вимогою скасувати незаконне рішення сільської ради. Але вирішувати проблеми селян ніхто не збирається, тим паче коли на носі вибори.

Ситуацію прокоментував голова Новоархангельської районної організації Політичної партії "УДАР Віталія Кличка" Сергій Крижанівський: "Жителі села не прийшли на встановлення хреста, вони проїгнорували його через те, що мають свою церкву. Їх обурює те, що їх інтереси знову проігнорували, що таємно від них виділили землю, що належить школі церкві. Для масовки на цю акцію звезли людей із сусідніх районів: Ульянівського, Малої Виски, Ольшанки та з міста Помічна. Попередньо організатори ввели в оману цих людей. Адже їм обіцяли екскурсію до місця битви на Синіх Водах. Їм видали кошти на харчування, оплатили автобуси. Та замість екскурсії їх привезли на встановленя хреста на пустирі, що біля школи в селищі Торговиця.

Місцевих жителів, які виказували цим приїзжим "святим" невдоволення закладенням хреста на території школи, церковники називали "сатаною". І, навіть, лякали, що якщо хтось бцуде заважати процесії, їм зроблять таке, що люди забудуть хто вони..."

Селяни збираються і надалі проводити акції протесту. Вони вимагатимуть від влади, скасування незаконного рішення про виділення землі. Адже,як відомо церква відділена від держави...


© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua