Народні блоги
http://narodna.pravda.com.ua/nation/4f49fa0a80bbf/

У Львові розпочалася серія презентацій класики націоналістичної думки

jurko | 26.02.2012 11:23

23 лютого 2012 р. о 16-й годині у Львівській обласній універсальній науковій бібліотеці (проспект Шевченка, 13) розпочалася серія презентацій нового видання Української видавничої спілки ім. Юрія Липи "Антологія українського націоналізму".

У Львові розпочалася серія презентацій класики націоналістичної думки
23 лютого 2012 р. о 16-й годині у Львівській обласній універсальній науковій бібліотеці (проспект Шевченка, 13) розпочалася серія презентацій нового видання Української видавничої спілки ім. Юрія Липи "Антологія українського націоналізму".У збірнику представлені роботи Миколи Міхновського, Юрія Липи, Євгена Онацького, Лева Ребета, Степана Бандери, Дмитра Донцова, Євгена Маланюка, Ярослава Стецька, Олени Теліги, Романа Коваля та багатьох інших теоретиків і практиків націоналізму.Під час презентації, яку відкрив директор бібліотеки Іван Сварник, та в обговоренні виступили представник ЦНВ ім. Степана Бандери та Зарваницької громадської ініціативи Юрко Антоняк, директор Галицької видавничої спілки, перший редактор газети "Шлях перемоги" в Україні Ярослав Сватко, в. о. директора Центру досліджень визвольного руху Василь Стефанів, президент видавничого фонду "Літопис УПА", к. і. н. Микола Посівнич, депутат Львівської обласної ради Андрій Холявка.Зокрема, Ярослав Сватко зазначив, що антологія є вкрай актуальною і потрібною, а ствердження про непотрібність націоналізму для нації є приблизним аналогом твердження про відсутність сексу в СРСР – він усе одно є і буде, а замовчування факту існування явища приводить виключно до катастрофічного зниження його культури."Це перше подібне видання, антологія, яка розповідає про ідеологію саме українського націоналізму, – пояснив ведучий презентації Юрко Антоняк. – У книзі зібрані роботи провідних ідеологів українського націоналізму, як членів ОУН, так і авторів, які не належали до організованого націоналістичного руху"."Сьогодні твори, представлені у цій книзі, відіграють не тільки історично-пізнавальну роль для народу, а також можуть зіграти мобілізаційну роль у важкий час", – заявив депутат обласної ради Андрій Холявка.

Василь Стефанів зупинився на тих авторах і публікаціях, яких, на його думку, бракує у виданні, зокрема на браку творів консервативної католицької думки міжвоєння та інших незаангажованих у організований націоналістичний рух авторів.Обговорення вилилося у жваву, зацікавлену дискусію, підсумком якої стала переконаність у необхідності продовження видання наступних випусків Антології.

Наступна презентація Антології у Львові відбудеться 1 березня в Українському католицькому університеті.

До теми: http://gazeta.ua/articles/history/_u-lvovi-predstavili-knigu-yaka-rozkrivae-spravzhnyu-sut-nacionalizmu/424213


© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua