Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації
Михайло Хай

Концерти з нагоди висунення Михайла Хая на здобуття Національної премії України ім. Тараса Шевченка

Павло Клененко | 25.01.2012 12:52

-1
Рейтинг
-1


Голосів "за"
1

Голосів "проти"
2

Послідовники української традиційної культури, виконавці на традиційних кобзарських інструментах організовують концерти підтримки Михайла Хая – відомого сучасного етномузиколага, фольклориста, яскравого і самобутнього лірника

Концерти з нагоди висунення Михайла Хая на здобуття Національної премії України ім. Тараса Шевченка
Послідовники української традиційної культури, виконавці на традиційних кобзарських інструментах організовують концерти підтримки Михайла Хая – відомого сучасного етномузиколага, фольклориста, яскравого і самобутнього лірника. За високі наукові наукові досягнення, визначну культурну роботу і просвітницьку діяльність доктора мистецтвознавства, співробітника Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім. М. Т. Рильського НАН України Михайла Йосоповича Хая було висунуто на на здобуття Національної премії України ім. Тараса Шевченка за 2011 рік. Глибинні дослідження п. Михайла з музичної інструментальної культури українців, які не лише всебічно розкривають фольклорну традицію нашого народу, але й вказують шляхи її подальшого розвитку, безумовно є не просто актуальними, але й стратегічно необхідними для інтелектуального і практичного осягнення нинішніми науковими, культурницькими, громадськими колами України та закордону. Полум'яний мистецький доробок Михайла Хая як виконавця-лірника, його харизма і безкомпромісна позиція у популяризації народного виконавства напевне багатьох захопили і підштовхнули до зацікавлення автентичними музичними інструментами українців, традиційною культурою нашого народу.

Усвідомлюючи високу символічну роль самого факту висунення Михайла Хая на Шевенківську премію, учасники трьох кобзарських цехів – Львівського, Київського і Харківського, а також гурти традиційного гуртового вокального та інструментального виконавства зберуться на спільні концерти, щоби підтримати свого видатного подвижника і ствердити свою громадську і мистецьку позиції у обстоюванні сучасного розвитку традиційної культури українського народу.

Павло Клененко, Харків

Висуненню книги Михайла Хая

"Музично-інструментальна культура українців (фолкльорна традиція) " на здобуття Національної премії України імені Тараса Шевченка

П Р И С В Я Ч У Є Т Ь С Я

КОНЦЕРТ

кобзарів, бандуристів та лірників України

26 січня 2012 року

У програмі:

1. Виступ автора номінованої книги, Цехмайстра Львівського лірницького цеху, лірника і бандуриста "Стефана" (Михайла Хая)

2. Виступи виконавців-реконструкторів автентичної співогри на старосвітських інструментах (бандурі, кобзі О. Вересая та лірі), братчиків:

а) Київського кобзарського цеху (Цехмайстер – Микола Товкайло)

б) Харківського кобзарського цеху (Цехмайстер – Кость Черемський)

в) Львівського лірницького цеху (Цехмайстер – Михайло Хай)

3. Дискурси, спілкування поза програмою концерту.

м. Київ, конференц-зал НАН України, вул. М. Грушевського, 4, 2-й поверх

Початок о 16. 00 год.

Вхід вільний

КОНЦЕРТ

("МАСЛЯНА"/"М'ЯСНИЦІ"/"ЗАПУСТИ")

в ІМФЕ

7 лютого 2012 року

У програмі:

4. Виступи виконавсько-реконструктивних інструментальних гуртів: "Надобридень" ("історичні" та сучасний склади)

5. Виступи виконавців-реконструкторів автентичної гри на традиційних інструментах

6. Виступи інструментальних капель-послідовників "Надобридня": "Буття", "Гуляйгород" (Київ), капеля Кондратенків (Львів), "Сільська музика" (Рівне)

7. Школа українських традиційних танців

Веде: автор, доктор мистецтвознавства Михайло Хай

м. Київ, Конференц-зал, НАН України, вул... Грушевського, 4, поверх 2.

Початок о 17. 00 год.

Вхід вільний


© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua