Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації

Алла Шлапак: Реформа національної освіти має відбуватися комплексно

Ирина Набожняк | 11.11.2011 16:34

-1
Рейтинг
-1


Голосів "за"
0

Голосів "проти"
1

В Україні повинні бути створенні єдині національні стандарти освіти, на цьому наголосила Алла Шлапак, Голова Постійної Комісії Київради з питань гуманітарної політики під час зустрічі зі студентським активом Інституту Історичної освіти НПУ ім. Драгоманова.

Алла Шлапак: Реформа національної освіти має відбуватися комплексно
"Реформа української освіти відповідно до Болонського процесу – досить непростий шлях, який повинна здолати українська вища школа. І важливо, щоб таке реформування відбувалося комплексно, а не структурно. Шість років тому Україна зобов'язалася внести зміни в систему своєї вищої освіти та приєдналася до процесу створення єдиного європейського простору вищої освіти. За цей час вітчизняна система освіти зазнала певних змін, однак задачею номер один для нас залишається створення, в першу чергу, єдиних національних стандартів освіти. І в цьому процесі однаково важливою є участь як органів державної влади, викладачів так і самих студентів. Доки ми не визначимо національні освітні пріоритети, доти наш шлях до європейських стандартів залишатиметься тернистим", – переконана Алла Шлапак.

Учасники зібрання обговорили механізми, які можуть допомогти у вирішенні проблем, пов'язаних із належним виконанням основних положень Закону України "Про вищу освіту", звернули увагу на питання студентського самоврядування, особливо в частині виділення фінансування на забезпечення діяльності органів студентського самоврядування. Також актуальним для майбутніх педагогів, як і для українського студентства в цілому, залишається питання майбутнього працевлаштування, особливо в контексті того, що в останні роки професія вчителя втрачає свій первинний рейтинг.

Для набуття студентами практичного досвіду ще до початку трудової діяльності, Алла Шлапак запропонувала розробити стратегію впровадження системи стажування при органах виконавчої влади.

"Співпраця вищих навчальних закладів та муніципалітету повинна бути більш тісною. Міська влада повинна залучати кращих студентів ще під час їхнього навчання у ВУЗі до розробки відповідних профільних проектів та ініціатив. Переконана, що нинішні студенти мають непересічний науковий потенціал, який вони вдало можуть застосувати на користь нашого міста. Крім того, здобутий практичний досвід стане запорукою їхнього кар'єрного успіху", – зазначила депутат.


© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua