Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації

У Львові відзначили Свято Героїв та 150-річчя від дня перепоховання Тараса Шевченка

jurko | 23.05.2011 09:08

2
Рейтинг
2


Голосів "за"
3

Голосів "проти"
1

У рамках відзначення на Львівщині Свята Героїв 22 травня керівництво області поклало квіти до пам'ятника Романа Шухевича у с. Білогорща. Звідти розпочалась смолоскипна естафета Львівського державного університету фізичної культури "Вогонь пам'яті Героїв".

У Львові відзначили Свято Героїв та 150-річчя від дня перепоховання Тараса Шевченка
У рамках відзначення на Львівщині Свята Героїв 22 травня керівництво області поклало квіти до пам'ятника Романа Шухевича у с. Білогорща. Звідти розпочалась смолоскипна естафета Львівського державного університету фізичної культури "Вогонь пам'яті Героїв".

Вогонь студенти та викладачі вишу пронесли до Меморіалу воїнам УГА. Також керівництво області та міста, представники громадськості поклали квіти до Меморіалу Українських Січових Стрільців та могили Ольги Басараб на Янівському кладовищі, до Меморіалу Української Галицької Армії та Невідомого вояка УПА на Личаківському кладовищі. Також квіти представники влади та громадськості поклали до пам'ятника Степана Бандери.

Тут після урочистого покладання квітів та виконання хором "Боян" Гімну українських націоналістів "Зродились ми великої години" була сформована маршова колона. Вона складалася з ветеранів УПА, представників ветеранських, політичних, громадських та молодіжних організацій. На її чолі рухалася машина з гучномовцем, через який львів'ян та гостей міста вітали зі святом, розповідали про його історію та значення, про долю Миколи Міхновського, Симона Петлюри, Євгена Коновальця, Степана Бандери, Романа Шухевича.

– Свято Героїв – це свято пам'яті, честі і слави всіх тих, хто боровся і віддав свої життя за волю і незалежність України, Самостійну Соборну Українську Державу. Сьогодні з нами у незримому марші княжі дружинники великого завойовника Святослава, козацькі полки Хмельницького, Виговського, Мазепи, Січові стрільці. вояки армії УНР та Української галицької армії, герої революційного підпілля УВО та ОУН, Карпатські січовики, Герої УПА та дивізійники УНА. Віддаючи шану їм, ми засвідчуємо власну готовність до дальшої праці і боротьби для добра і величі України – рефреном повторював ведучий Юрко Антоняк.Під час руху відбувалися зупинки із покладанням квітів до меморіальних таблиць Є. Коновальця, Р. Шухевича, Й. Сліпого, О.Гасина, Р. Дашкевича, пам'ятника Жертвам комуністичних злочинів і біля тюрми на Лонцького. Почесті здійснювалися під музичний супровід військового оркестру. Рухаючись колона вигукувала патріотичні гасла: "Слава Україні – Героям слава!", "Слава нації – смерть ворогам!", "Бандера, Шухевич – герої України!". Група молодих людей несла портрети із зображенням провідників ОУН і командирів УПА. Вперше у Львові на заходах такого роду представники "Зарваницької ініціативи" пронесли прапори холодноярських повстанців "Воля України або смерть!"

Кінцевою зупинкою колони був проспект Свободи. Тут ветерани УПА та інші учасники свята під музику оркестру пройшлися урочистим маршем.

Тут же був проведений і традиційний конкурс маршового впоряду та пісні учнівських чот шкіл міста, парад курсантів середніх і вищих військових навчальних закладів, передача естафети та дефіле оркестру Центру військово-патріотичного мистецтва Західного оперативного командування.

Після цього під звучання "Заповіту" відбулося покладання квітів до пам'ятника Тараса Шевченка та урочисте віче. Також тут відслужили і поминальну панахиду.

- Кожне покоління має своїх героїв, – сказав мер Львова Андрій Садовий. – Але, на жаль, в українців був і далі є внутрішній ворог – відсутність єдності. Поки ми не дозріємо щоб відкинути протиріччя і не об'єднаємось, ми не матимемо тої України, за яку боролися наші герої.

Гостра критика на адресу нині правлячого в Україні антиуккраїнського режиму прозвучала у виступах депутатів обласної ради голови львівської "Просвіти" Ярослава Пітка та представника ВО "Свобода" Ірини Фаріон.

- Добре, шо у Львові відзначають такий день. Він має бути показовим для сходу нашої держави. Люди мають розуміти, що ми всі українці, а не вороги один одному. Нам потрібно об'єднуватися під одним прапором України. Саме за це боролися Бандера, Шухевич. Люди мають знати правду про них, а не слухати те, що каже Росія, – розповів учасник колони студент Петро Дрок.

Фото – Йосип Марухняк, Галінфо

Коментарі

© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua