Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації

Друга Світова і сьогодення.

Ігор Бурдяк | 7.05.2011 11:25

6
Рейтинг
6


Голосів "за"
6

Голосів "проти"
0

"Савік Шустер студія" розробила формат інтелектуальної гуманітарної телегри за участі старшокласників шкіл з усієї України. Вчора в ефірі УТ-1 відбувся дебют телегри за участю одеських і львівських школярів.

27 квітня 2011 був знятий спеціальний випуск програми "Шустер live", який транслювали на Першому національному 6 травня. У студію для проведення інтелектуальної гри запросили дві команди школярів – учнів Львівської школи з поглибленим вивченням німецької мови N28 і ліцеїстів з Одеси (ліцей "Приморський").

За умовами гри, історики та політологи оцінювали аргументацію учасників. Школярам запропонували питання з історії Другої Світової Війни. Кожен учасник за жеребом, як на екзамені, тягнув білет з питанням. Відповідаючи на складні та суперечливі питання, учні проявили глибокі знання з історії країни.

І що характерно, відповіді по суті із сторони обидвох команд майже завжди співпадали, хоча чисто емоційне ставлення до подій часто було протилежне. Наприклад, обидві команди погодилися, що УПА воювала за незалежну Україну. Але якщо львів'яни вважають дії УПА правильними і героїчними, то одесити ні. Вони визнають, що воювала УПА хоробро і мала певні локальні успіхи, проте оскільки на загал війну УПА програла, то жертви з обох боків були даремними, а значить і в цілому стратегія УПА невірною.

Подібно щодо червоного прапора. Обидві команди вважають його символом комунізму. Але львів'яни висловили різко негативне відношення до цієї ідеології, яку назвали злочинною, а одесити, визнаючи помилкові дії КПРС вважають, що комуністи ще не все втратили. Одна одеситка (до речі, досить ерудована) сказала навіть так: "Мьі должньі красньій флаг и идею коммунизма постоянно хранить в своем сердце".

Великим сюрпризом для мене стали результати голосування. "Народжені в Україні" проголосували так: за Одесу 20%, за Львів 80%. "Діти війни": за Одесу 16%, за Львів 84%. Правду кажучи, не очікував такого. Якщо дійсно підібрані групи, як запевняє Савік Шустер є репрезентативні, то Україна має добрі перспективи.

Друга частина програми теж була записана 27 квітня. Але про неї уже писали.

Єдине, що хотілося б зауважити: якщо школярі незважаючи на різну оцінку минулих подій поводилися толерантно і з взаємною повагою, а після оголошення результатів голосування одесити сердечно привітали львів'ян-суперників з перемогою, то народні депутати як завжди демонстрували зневагу і ненависть один до одного, постійно вдавалися до взаємних образ, образ ведучого і запрошених гостей. Останні не витримали і "пішли в атаку" на партію регіонів.

Коментарі

© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua