Народні блоги
http://narodna.pravda.com.ua/nation/4d7b700ee4350/

Про підтримку ініціативи ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ щодо проведення справжніх реформ

Volodymyr | 12.03.2011 15:07

21 лютого 2011 президент України Віктор Янукович підписав указ "Про підтримку ініціативи щодо створення Конституційної Асамблеї". Чи потребує Україна зміни основного закону? Безумовно. Конституцію держави необхідно доповнити статтею приблизно такого змісту:

21 лютого 2011 президент України Віктор Янукович підписав указ "Про підтримку ініціативи щодо створення Конституційної Асамблеї". Чи потребує Україна зміни основного закону? Безумовно. Конституцію держави необхідно доповнити статтею приблизно такого змісту:

"Україна є державою соціального партнерства. Гранично-допустима величина співвідношення доходів 20% найбагатших і 20% найбідніших громадян країни не повинна перевищувати 5 до1.

Перевищення гранично -допустимої величини співвідношення доходів громадян є підставою для обов'язкового проведення дочасних виборів.

Уряд, який спричинився до перевищення вищезазначеної величини співвідношення доходів, втрачає легітимність, і йде у відставку.

Реєстрація тих політичних сил, які причетні до перевищення гранично-допустимої величини співвідношення доходів громадян призупиняється терміном на 5 років."

В країнах Євросоюзу середній показник співвідношення доходів становить 4,8 до 1-го. у Швеції 3,5 до 1-го, в Португалії 7,3 до 1-го. В "комуністичному" Китаї співвідношення доходів є на рівні 7 до1-го, а в "капіталістичній" Японії – 4 до 1-го. Для порівняння, у Мексиці співвідношення доходів є на рівні 14 до 1-го, в Бразилії 24 до 1-го в Гондурасі 38 до 1-го.

Провідні західні фахівці вважають, що співвідношення 10 до 1-го є критичним. В разі його перевищення, країна уже не може повноцінно розвиватися.

Не важко помітити, що в країнах, які у нас асоціюються з високими стандартами життя і високими стандартами демократії, різниця в доходах між багатими і бідними є помірною.

В Україні не існує офіційної статистики про величину такого показника, як співвідношення доходів громадян. На думку "оптимістів", цей показник становить 15 до 1-го. Песимісти (швидше реалісти) говорять про співвідношення 40 до 1-го. Іншими словами, за рівнем співвідношення доходів, Україна коливається між Мексикою і Гондурасом.

В умовах сьогодення, в разі прийняття вищезазначеної поправки до конституції, жоден уряд не зміг би діяти законно. Разом з поправкою до конституції необхідно приймати і перехідні положення, які визначатимуть терміни переходу до співвідношення 5 до 1, а також, відповідно до статті конституції, визначатимуть відповідальність за порушення цих термінів.

То ж чи прагне Віктор Янукович увійти в історію в якості великого реформатора?

12.03.2011


© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua