Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації

Аристократизм масової людини

Скляров Роман | 24.01.2011 21:37

1
Рейтинг
1


Голосів "за"
1

Голосів "проти"
0

Раніше звичайна людина перебувала понижена в правах, на нижчому рівні ієрархії в суспільстві. Розвиток технологій і демократії підняло спочатку її на середній рівень, а сьогодні, впевнившись в собі, в своїх інтелектуальних можливостях, які дуже часто перебільшуються в ЗМІ, маси прагнуть піднятись на господарююче місце в суспільстві.

Аристократизм масової людини
Раніше звичайна людина перебувала в залежності, понижена в правах, на нижчому рівні ієрархії в суспільстві. Розвиток технологій і демократії підняло спочатку її на середній рівень, а сьогодні, впевнившись в собі, в своїх інтелектуальних можливостях, які дуже часто перебільшуються в ЗМІ, маси прагнуть піднятись на найвищий рівень, на господарююче місце в суспільстві, місце еліти, обраних.

Сьогодні маси, тобто "середня людина", вже не слухають еліту, як раніше, не приєднуються до тієї чи іншої думки політиків, а прагнуть самі визначати напрямок розвитку, нав'язувати свою думку, як потрібно діяти державі в конкретній ситуації. Політики дуже часто для збереження свого рейтингу підіграють масам, йдучи на поводу у суспільної думки, а не ведуть за собою людей, і в цьому проблема демократії.

Це неправильно, адже сучасний розвиток цивілізації зумовлений інтелектуальними досягненнями саме індивідуальностей, особистостей, які робили прориви в тих чиінших галузях, в політиці чи науці.

"Середня людина" зробити ці інтелектуальні прориви не може, вона лише користується благами, що залишили після себе індивідуальності. Маси не дуже розумні. Вони мають середній розум, тому і рішення зазвичай виробляють не найкращі, а іноді і абсолютно помилкові, які можуть привести до катастрофи. Тому керувати державою повинні саме професіонали, компетентні люди, які спеціально для цього підготовлені.

Маси через природні умови не можуть піднятись до рівня еліти інтелектуально, але можуть піднятись духовно, що набагато важливіше.

Кожна людина так чи інакше шукає вищий смисл свого існування. І саме в цьому маси можуть піднятись на найвищу сходинку в суспільстві, і відчути себе справжньою аристократією духу. Еліта відрізняється від маси тим, що рядовий громадянин живе в своє задоволення, а представник еліти відчуває в собі місію перед Батьківщиною, відчуває внутрішній обов'язок, якому служить все життя.

Звичайна людина у своїй духовності може піднятись до рівня еліти через служіння суспільству. Саме служіння спільному благу має стати вищою місією існування кожного.

Якщо людина відчуває свою причетність до спільної справи, а особливо до спільного успіху суспільства, а взамін одержує захист з боку цього суспільства у разі потреби, вона знаходить смисл свого життя.

Таке відчуття причетності і захищеності позбавляє людину самотності, відчуття протистояння один на один зі світом, що є причиною депресій і багатьох психічних хвороб.

Місія – це внутрішній обов'язок, який людина відчуває в собі, і виконуючи який, стає щасливою. Тому поряд із свободою, яке є невід'ємним атрибутом сучасного суспільства і кожної людини, маси повинні відчувати й обов'язок, який би зрівноважив їхні амбіції.

Для цього необхідно побудувати новий суспільний лад, нову економічну і соціальну систему, яка б сприяла духовності мас, а не навпаки штовхала їх до протистояння один з одним, до рівня варварів.

Тому один з головних принципів капіталізму, який говорить, що людина повинна в економічному житті діяти в своїх інтересах, і це сприятиме розвитку суспільства, потрібно замінити на служіння всьому суспільству, яке сприяє інтересам індивіда.

На заміну конкуренції повинна прийти кооперація і взаємодопомога.

Крім того, не відкидаючи приватної власності і вільного підприємництва потрібно поставити економіку в підпорядкування духовності, на благо вищих цілей і всього суспільства, а головною ціллю на даний момент повинно бути подолання бідності.


© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua