Народні блоги
http://narodna.pravda.com.ua/nation/4d383f66d770d/

В УАПЦ застерігають від сектантів та "церковних" аферистів

Ганна Бойчук | 20.01.2011 15:57

Українська Автокефальна Православна Церква вкрай стурбована тим фактом, що дотепер під вивіскою "УАПЦ" все ще існують окремі псевдоцерковні структури, які насправді не мають до нашої Церкви жодного відношення. Про це в коментарі для представників ЗМІ розповів протоієрей Євген Заплетнюк, Голова місіонерського відділу Патріархії УАПЦ.

В УАПЦ застерігають від сектантів та ''церковних'' аферистів
Українська Автокефальна Православна Церква вкрай стурбована тим фактом, що дотепер під вивіскою "УАПЦ" все ще існують окремі псевдоцерковні структури, які насправді не мають до нашої Церкви жодного відношення. Про це в коментарі для представників ЗМІ розповів протоієрей Євген Заплетнюк, Голова місіонерського відділу Патріархії УАПЦ.

Як зазначає священнослужитель: "Нині існує цілий ряд псевдоправославних організацій, які вперто продовжуть видавати себе за Українську Автокефальну Православну Церкву, при цьому або свідомо вводячи в оману довірливих людей. Вони використовують у своїй діяльності аббревіатуру "УАПЦ" з різними, додатками на зразок – "канонічна", "оновлена", "апостольська", тощо. "

Нещодавно рішенням Архиєрейського Собору УАПЦ було поновлено діяльність Місіонерського відділу Патріархії Української Автокефальної Православної Церкви. Основна його мета полягає у – активній, координованій пастирській та мирянській діяльності у справі не лише "зовнішньої місії", але й у підвищенні церковної свідомості наших парафіян та кліриків. У рамках роботи Відділу планується проводити не лише місіонерську, (у вузькому значенні цього терміну) діяльність, але й катехитичну, видавничу, науково-організаційну, антисектантську, продовжувати розпочату нами роботу у сфері pro-life руху.

"Очевидно, що Церква може мати добре майбутнє лише тоді, коли її члени з одного боку мають достатньо знань про свою Церкву і її правдиву історію, шанують і оберігають їх, а з іншого – є достатньо захищеними хоча б на інтелектуальному та інформаційному рівні від різного роду аферистів і псевдоцерковних пройдисвітів. Співробітниками нашого Відділу зараз розробляється певного роду план "першочергових дій", для того, щоб надати віруючим необхідну кількість такої довідково-інформаційну літератури, чи власне самої інформації на наших інтернет-ресурсах, де б з офіційної позиції УАПЦ розкривались погляди, давались важливі пояснення причин того чи іншого явища, викривались "темні плями" з історії українського сектознавства."

Як далі наголошує протоієрей Євген Заплетнюк, сьогодні для УАПЦ як ніколи важливо донести віруючим правду про усі небезпеки спілкування з будь-якими сектанськими товариствами. "Скажімо, – наголошує священик, – нині в кількох областях України існують представництва секти Ігора Ісіченка, колишнього священнослужителя УАПЦ, але з 2003 року відлученого від Церкви за дії, які суперечать священним канонами Церкви, і несумісні зі званням православного ченця та священнослужителя. Світська наукова діяльність цього пана призвела до того, що його ім"я стало досить популярним у окремих пронаціоналістичних колах, в середовищі католицьких священнослужителів і мирян, з якими він систематично молиться і співпрацює. Однак, на жаль, згадана світська педагогічна та наукова діяльність Юрія Андрійовича не зробила з нього доброго християнина. А навіть гірше – вона зробила протицерковну брехню Ісіченка ще більш витонченою, і замаскованою. Він і досі виступає від імені УАПЦ, він і досі не перестає називати себе архиєпископом Харківським і Полтавським, хоча справжній і легітимний архиєрей УАПЦ на Харківщині – Преосвященний Єпископ Афанасій (Шкурупій).Для священнослужителів та мирян УАПЦ дуже важливо не лише на словах проповідувати Правду, але й жити по ній. Для нас дуже важливо, щоб від імені Церкви не виступали особи, які до неї не належать. Юрій Ісіченко – єпископ і голова власної структури, яка зареєстрована як незалежна УАПЦ з додатком "о" – оновлена. Він за десять років не відслужив жодної Божественної літургії з будь-яким іншим (майже з п'ятнадцяти!) ієрархів Української Автокефальної Православної Церкви. Його стороняться, та навіть гидують його товариством більшість з його колишніх співслужителів єпископів-автокефалів. Так само з ним уникають спільних богослужінь представники інших українських церков, окрім католицької. Ця людина живе лише власними уявленнями про Церкву Божу, і насправді уже давно немає нічого спільного з нею. Організація Ісіченка – це псевдоправославна новітня секта, яка існує окремо від УАПЦ, і має одним із своїх першочергових завдань – низькі політичні провокації, та протиставлення себе усій церковній повноті.

То ж у Патріархії УАПЦ з величезним подивом зустрічають будь-які офіційні "заяви" людини узагалі викресленого зі списку членів Церкви, які досить часто видані нібито від імені усієї УАПЦ. Також, зауважує отець Євген Заплетнюк, надалі Місіонерський відділ УАПЦ буде займатись кожним окремим випадком того, як використовується у ЗМІ ім'я Церкви, і як безпідставно робляться посилання на наш авторитет: "Якщо контролювали усіх журналістів у нас немає ні бажання ні можливостей, то притягнути до юридичної відповідальності людину яка постійно забуває хто вона насправді – це досить реально. До речі, у цьому конкретному випадку саме тепер у нас є матеріали окремих ЗМІ. Вони будуть для суду найкращими доказами брехні афериста та професора філології Юрія-Ігоря Ісіченка."

Як каже Голова Місіонерського відділу Патріархії УАПЦ: "Наша Церква постійно попереджує, і звісно, буде й надалі застерігати усіх віруючих від зустрічі з подібними "церковними" аферистами. Повірте, що та людина яка не може чесно сказати хто вона, і ким насправді є – вона вже не варта до себе будь-якої уваги, незалежно від того, про що саме вона так "мудро" розповідає. Бійтесь шахраїв, а ще більше бійтесь шахраїв у рясах. Вони не хочуть вас спасати – хочуть тільки цинічно використати, задля власної вигоди і самоствердження.

Місіонерський відділ Патріархії Української Автокефальної Православної Церкви завжди готовий надавати усім бажаючим достовірну інформацію про життя та діяльність УАПЦ.

Голова відділу, протоієрей Євген Заплетнюк наголошує: "Секти – це зло, незалежно від того звідкіля вони до нас приходять: чи то з-за океану, чи то з Харкова. Ми ж завжди відкриті для усіх: для журналістів і представників друкованих та електронних ЗМІ. Сподіваємось, що подальша співпраця церковних та світських інформаційних структур зможе принести усім лише користь. Вчасно надаючи людям достовірну інфрормацію ми убережемо їхні душі від загибелі, і не одному віруючому врятуємо життя..."

Розмовляла Ганна Бойчук, м.Київ.

Новини УАПЦ на сторінці Uaoc.Net. Електронна пошта: uaoc@uaoc.net


© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua