Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації

Як живеться українцям в Росії?

Ігор Бурдяк | 16.12.2010 09:16

3
Рейтинг
3


Голосів "за"
4

Голосів "проти"
1

Вчора в Києві відбулася прес-конференція посла України в РФ. Обговорювалася проблема Федеральної автономії українців у Росії. Він заявив, що це є предметом діалогу між Україною і Росією на всіх політичних рівнях.

За словами В.ЄЛЬЧЕНКА, російська влада розуміє, що без такої потужної організації, яка робить корисну справу, двосторонній діалог не буде повним. Він нагадав, що вже відбулося судове рішення щодо долі цієї організації. "Судове рішення вже відбулося, але мені не хочеться його коментувати з юридичної точки зору. Воно відповідає російському законодавству", – сказав посол. В.ЄЛЬЧЕНКО також зазначив, що розпорошеність зусиль цієї організації не дозволила побачити реальний результат її діяльності, який би дозволив українській стороні заявити, що ця організація приносить "шалену користь". За словами посла, після закриття цієї організації активізувалися групи, які захотіли створити альтернативну організацію. Він також не виключив, що зазначена організація може внести зміни у статут і перереєструватися, що є абсолютно можливим за російським законодавством.

Нагадаю історію питання.

24 листопада 2010 року Верховний суд Росії ухвалив рішення ліквідувати Федеральну національно-культурну автономію українців Росії. Таким чином, було задоволено позов міністерства юстиції РФ, яке домагалося розпуску цієї організації у зв'язку з "виявленням порушень в господарській діяльності".

Ось як прокоментував цю причину голова організації:

"ФНКА не проводила жодної господарської діяльності. Бо в неї не було навіть банківського рахунку. Ну яка може бути господарська діяльність без банківського рахунку?! Тому всі розмови про господарську діяльність – це дурниця. Так, були вади. Печатка була неправильно трішки зроблена, з одним звітом зі статистики запізнилися. Ми все це визнали, виправили. Але за це не ліквідують. Ми готові були виконати всі приписи Мін'юсту. Питали: що ще зробити? Але їм цього не треба було. Їм треба було ліквідувати."

Робота ФНКА була призупинена ще у жовтні 2009 року, однак голова Валерій Семененко продовжував виступати у ЗМІ, брати участь у громадському житті та організовувати заходи, присвячені пам'яті жертв Голодомору. Всі ці заходи стали приводом для звернення Мін'юсту до суду з позовом про закриття організації, оскільки у відомстві визнали діяльність Семененка порушенням чинного законодавства.

Крім того, позов Мін'юсту базувався на скарзі активіста фонду "Вітчизна" Миколи Журавльова, який заявляв, що ФНКА веде політичну діяльність, прославляє бандерівців, петлюрівців і Мазепу, ллє "один негатив" на Росію.

Водночас сам Семененко заявляв, що його виступи на радіо та участь в організації різних заходів була його особистою ініціативою, де він виступав, як приватна особа, а не голова ФНКА. Він також висловлював припущення, що Мін'юст домагається закриття його організації з якихось політичних міркувань.

До речі, цікавою є позиція почесного голови Ради земляцтв України в РФ Миколи Чоломбітька, який заявив, що ФНКА УР була ліквідована за політичну діяльність... Ось як відреагував на це Семененко:

"Політичну діяльність! Хай би він сказав: яку? Раз ти сказав "а", кажи "б". От спитайте його: яку політичну діяльність ми проводили? Проти чого ми виступили? Протеси проти утисків – це не політична діяльність. Ми не проводили жодних політичних акцій. Ми не виступали ні проти уряду, ні проти Конституції РФ. Ми виступали проти закриття українського освітнього центру, проти зачистки бібліотеки".

(Ще 6 травня 2009 року Об'єднання українців у Росії звернулося з листом до президента РФ Дмитра Медведєва, в якому просило пояснити причини закриття Українського освітнього центру в Москві).

Думаю, не треба доводити чи нагадувати читачам, що громадяни України російського походження мають усі можливості не лише для культурного і освітнього розвитку, а й для політичної діяльності. Але їм цього замало, вони домагаються більшого...

І як в цій ситуації мала би поступити влада? Напевно, симетрично. Тобто ліквідувати культурні і освітні російські товариства, вже й не кажучи про політичні, демонтувати пам"ятник Катерині другій...

Але влада цього не робить, бо і їй самій Бандера, Мазепа, та й українська мова як більмо в оці. Вона не хоче піднімати престиж наших національних героїв, мови, культури в Україні, то чому б мала це робити в Росії? Ось Єльченко каже, що ця організація не приносила "шалену користь". І говорить про намір створення альтернативної організації. Мабуть, проросійської, яку і очолить Микола Чоломбітько...

Коментарі

© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua