Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації
Велика рада   велика купа слів   сором   пора дати оцінки   самоорганізація

Гляньмо правді в очі і скажемо правду!Відкритий лист.

Леонід Пінчук | 20.10.2010 16:00

0
Рейтинг
0


Голосів "за"
1

Голосів "проти"
1

Шановні небайдужі українці за національністю! Мій лист і до Вашої уваги і дії,бо разом з Великою радою ВУТ "Просвіта", разом з П.Мовчаном і іншими лідерами національно-демократичних сил, яким уже відверто пропонують зійти з політичної сцени, товчемо воду в ступі і ми,як не прикро, хоч маємо жахливу загрозу і гримить грім над головою...

Шановні небайдужі українці за національністю! Мій лист і до Вашої уваги і дії,бо разом з Великою радою ВУТ "Просвіта", разом з П.Мовчаном і іншими лідерами національно-патріотичних,демократичних сил, яким уже відверто пропонують зійти з політичної сцени, товчемо воду в ступі і ми,як не прикро, хоч маємо жахливу загрозу і гримить грім над головою...

Гляньте правді в очі і кажіть правду!

Відкритий лист до членів ВУТ "Просвіта".

Бо хіба могла Головна рада ВУТ "Просвіта" визначитися з тим, що робити просвітянам, "як вийти із цього інтелетуального гетто, в якому перебуваємо", коли в жодному виступі не було жодної пропозиції, що ж робити, і навіть реальної оцінки отого гетто не було, хіба що І.Ющук натякнув: "Ми зараз переживаємо нелегкий, навіть СТРАШНИЙ політичний час". І більш нічого, окрім слів і заяв, доповідей, що щось "Просвіта" десь робить, коли "ми не дієві й дуже роз'єднані" (М.Олійник. "Слово просвіти",число 41,ц.р.ст.8, slovoprosvity.org).

Як сказав би Т.Шевченко:" Принесли... великих слів велику купу та й більш нічого" Сором би мали, щоб погодитися, що не бачать виходу і скласти повноваження, починаючи з Голови, П.Мовчана, який давно мріє про час, коли буде спокійно складати словники!

То чому б не сьогодні зайнятися словниками і не морочити голову ВУТ "Просвіта" і українцям за національністю, українській титульній нації, про яку, як середовище, де тільки і може знайти захист українська мова і до якої тільки і треба гукати, працювати з нею, шукати шляхи організації українців для захисту своїх прав відповідно до статті 11 Конституції України, П.Мовчан як і вся Головна рада, як і тижневик мали би тільки і думати кожного дня, кожної миті і уже давно?!

Натомість чуємо знову і знову звинувачення П.Мовчана Росії і залякування зовнішнім ворогом, сподівання на Європу, на протескні заходи, на "національний спротив українців", яких він не бачить і з якими не працює ВУТ "Просвіта", забувши заклик А.Погрібного вдарити у дзвони оздоровлення нації силами української громади, ні на кого не покладаючись.

Нам знову розказують про листи до Президента, про рішення рад на підтримку української мови, кличуть звертатися "до народу", знову забуваючи про українців за національністю, і таке інше, як кажуть в народі, товчимо воду в ступі. Яка з тої води буде резолюція, сподіваємося, прочитати в тижневику.

А поки вона не надрукована, згадайте, будь ласка, про Олега із 2008 року (див. попередній ком ент ар до числа 41), його звинувачення демократам, які штовхаються і сьогодні біля корита і не працюють на створення організацій українців за національністю для захисту своїх прав, насамперед, на сході, півдні і в Криму, працюючи безпосередньо з українцями, а не з лідерами демократичних сил, партій, яких вже ніщо і ніхто не об"єднає і яким як і П.Мовчану прийшов час зайнятися словниками чи ще чимось, тільки не політикою.

Згадайте з цього приводу М.Грушевського і його думку про необхідність створення розгалуженої мережі українських національних організацій для спротиву зросійщення і денаціоналізації українців за національністю, оздоровлення "епідемічно хворої" нації, виведення більшіості українців за національністю із стану "дурного хохла" (А Погрібний), створення в усіх регіонах, містах, селищах українських комітетів.

Ось що має бути в тій резолюції: активна робота, а не пусті балачки про державну мову без турботи про здоров,я тих, хто тільки і захистить ту мову. То ж за роботу,просвітяни, хто прочитає цей коментар і почує Олега із 2008року, до роботи на чолі з новими обраними Вами провідниками, які будуть сподіватися на українців за національністю і які не стануть замовчувати хворобу нації, а будуть активно працювати над її оздоровленням!

Почнемо із зборів українських громад 1 грудня ц.р. в річницю референдуму про незалежність, де,можливо, дай Бог, візьмемося за роботу по створенню мережі українських національних організацій, українських комітетів, почнемо самоорганізацію української нації, що радив на сторінках тижневика В.Войтенко і що приведе нас до створення загальнонаціонального українського (а не народного?) руху українців за націоінальністю по оздоровленню нації, руху, про нагальність і час якого слушно нагадав на Раді П.Мовчан, готуючись... зайнятися словниками...

Не станемо в останньому перешкоджати йому і членам Великої ради ВУТ "Просвіта", яке без них відродиться як фенікс із попелу. Дай, Боже!

Коментарі

© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua