Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації
Україна   соціальна орієнтація   влада   людство

Які окуляри одягати або чому виходу немає.


6
Рейтинг
6


Голосів "за"
6

Голосів "проти"
0

Відповідь на питання: Що робити і куди ми ідемо?

Які окуляри одягати або чому виходу немає.
Уявлення про світ у кожної частинки цього життя своє. Мій кіт вважає, що життя -це пошук їжі. Федя Мітін брат оцінює життя через призму насиченості міських "помийок добром". Наш Президент вважає себе законно обраним його величністю Президентом вся України, а Господь вже не дочекається, коли у нього буде вихідний, щоб піти порибалити. Як кожний дивиться різними очами на цей світ, так кожний по різному його оцінює або ділить на тих чи інших.

Одні ділять людство через сексуальну орієнтацію, "гомик" та "негомик". Інші ділять на націоналістів, соціалістів, демократів та інших істів. Ще ділять людей на чорних, білих та жовтих. Ділять на бідних та багатих, віруючих та атеїстів. Загалом поділ можна продовжувати дуже довго, головне -це як поділено суспільство, які соціальні орієнтації переважають, як вони співіснують, чи є продуктивним така взаємодія або є регрес.

Ми послуговуємось запозиченими, нав'язаними та привласненими штампами у своїх оцінках, результатом чого є ситуація, коли навіть розумні освічені люди, розуміючи спекулятивність, штучність та брехливість соціальних орієнтирів ведуться і починають втрачати себе, задовольняючи частину суспільства, що є домінуючим на іншою.

На сьогодні в Україні досить гостро стоїть питання: Що робити? Де істина? Кому вірити? За ким піти? І т.д. Суспільство перебуває в темряві. Продуктивним наше українське суспільство не являється. Ми деградуємо. Так що ж дійсно робити?

В народі зараз ходить анекдот: "не хотіли смоктати цицьку Юльки, то будете смоктати **й Віті". Суть анекдота, – робота Юльки – продуктивна, робота Януковича – експлуататорська, якщо не враховувати фізіологічного змісту. Цей анекдот звичайна маніпуляція, бо соціальна орієнтація пані не дуже відрізняється від пана.

Щоб зрозуміти, чим живе суспільство, чому кожного разу українець наступає на одні і ті ж граблі, голосуючи за покидьків та брехунів, ми повинні зрозуміти соціальний характер нашого українського суспільства. Якщо ви бажаєте перевиховувати важкого підлітка ви повинні в першу чергу знати цього підлітка, його характер. Так само і з суспільством, ми повинні знати, чому суспільство роздирають протиріччя? Як орієнтовано українське суспільство?

Не буду оригінальним, але Еріх Фромм для мене є авторитетом у цій царині. Раджу всім перечитувати його книги, як писання, бо там майже всі відповіді на питання: Що робити?

Він ділить соціальні орієнтації на продуктивні та непродуктивні. Нас повинні цікавити саме непродуктивні. Бо цього добра у нас досить багато.

1. Рецептивна орієнтація – це переважна частина українців, які легітимізують владу, відсиджуються вдома, коли не треба, вилизують зади начальству на роботі та взагалі є вірними авторитету в будь-якій формі, є представниками рецептивної орієнтації. Не хотів би образити своїх братів-українців, але – це представники сірої біомаси, яка є просто тістом, які бажають отримати бажане за рахунок зовнішніх джерел. Для цього вони згодні на будь що, аби отримати бажане.

2. Експлуататорська орієнтація на противагу від рецептивної бажає отримати бажане також за рахунок зовнішніх джерел, але не за допомогою пасивної позиції, а активної, – забрати, пограбувати, відібрати, взяти "відкат", створити "МММ" або Еліта -центр". Їх гасло -не створювати, а красти, те, що вже було створено. Це переважна частина нашої влади незалежно від політичного забарвлення.

3. Користолюбна орієнтація зводиться до нашого: "Моя хата скраю" або "Якось та буде". Доки всі там між собою з'ясовують стосунки, ці особи коплять гроші, майно, кожного дня тобі говорять, що немає на хліб, а через тиждень купляють новий автомобіль. Це ті, хто мовчки буде відсиджуватись, коли будуть вбивати сусіда.

4. Ринкова орієнтація фактично зводиться до такого: "Я такий, яким я вам потрібний". Такі люди отримавши відповідну освіту бажають в першу чергу продати себе якомога дорожче. Вони себе перетворюють на товар. "Мої знання – ваші гроші". "Можливо мені буде потрібно створити нову бомбу, але я буду успішним", тобто ринкова орієнтація – це пустка, яку ці особи здатні заповнювати тим, що від них вимагає ситуація або ринок. Саме такі ринково-орієнтовані працюють на нашу бидлоеліту, бо розумники завжди були потрібні владі. Яценюк з Тігіпком підходять?

5. Продуктивна орієнтація, на мою думку, зводиться до створення того джерела звідки годуються вищеозначені орієнтації. А це свобода особистості в першу чергу.

Що ми маємо? Влада представлена представниками трьох орієнтацій, – експлуататорської, користолюбної та ринкової, тому їх задача, – максимально відбирати. Опозиція – це в основному (за деякими виключеннями) інша сторона медалі, але суті це міняє. Представники малого та середнього бізнесу – це як правило особи з позицією нейтралітету, тому їх участь в основному є непродуктивною. Вони можуть трохи підтримати навіть опозицію, але якщо буде щось таке, що може зашкодити, то вони відразу повернуться до своїх витоків. Опозиція, до речі постраждала зараз, бо позбавилась осіб з користолюбною орієнтацією.

Ті, хто є представниками продуктивної орієнтації, є джерелом, як я вже казав, а тому за рахунок саме цієї категорії живе наше суспільство. Тому, коли це джерело, або продуктивна орієнтація зростає в суспільстві, то таке суспільство отримує стрімкий розвиток. Натомість, коли продуктивна орієнтація в суспільстві висотується, то це призводить до деградації та занепаду самої держави.

Україна сьогодні перебуває в критичній ситуації, коли існування держави під великим питанням. Рівень продуктивної орієнтації зменшується з кожним днем. Той, хто ще вчора творив та продукував для цього суспільства поступово переорієнтовується або на ринкову або на рецептивну орієнтації, тобто іде або в бізнес або пристосовується до обставин, намагається пересидіти.

За таких умов ніякі реформи та ніякі Рузвельти не зможуть витягнути країну з прірви. Регресувати є куди. Процес регресу буде відбуватись по такій схемі. Частину суспільства з продуктивною орієнтацією, а це вчені, науковці, літератори, художники, економісти, музиканти, спортсмени, адміністратори і т.д., поступово будуть знищувати, витісняти та бойкотувати, що призведе до того, що хтось поїде з цієї країни, хтось пристосується, хтось переорієнтується, а хтось буде боротися до останнього, але на тлі того, що ця частина буде незначною, то такі протести не будуть мати великого ефекту. В геометричній прогресії буде збільшуватись кількість пристосуванців та експлуататорів, зменшення продуктивного джерела призведе і до ще більшого падіння рівня життя, зменшення соціальних стандартів, шаленого нівелювання прав і свобод людини, поділу суспільства на дві-три касти та феодалізації суспільства.

Сьогодні задачею є створення умов для швидкої переорієнтації суспільства через зменшення осіб з рецептивною орієнтацією та використання та наповнення пустих ринковорієнтованим представників новим змістом. Потрібна шокова терапія. Повна відмова від допомоги політичним елітам, що були при владі хоч колись, – це повне їх списання на смітник історії. Крім експлуатації та маніпулювання вони не спроможні нічого дати. Це об'єднання суб'єктів громадянського суспільства, що вже існують, є незалежними від владних еліт, рушійною силою яких є власне люди, а не один лідер. Це проведення масових культурно-просвітницьких заходів на кшталт фестивалю патріотичної пісні, що відбувся зовсім нещодавно. Це взяття на себе відповідальності у будь-якій формі, наприклад, стати організатором стачкому свого заводу, ініціювання громадських слухань, референдумів про недовіру і т.д. Це не прогинатися ні під кого, показувати своїм прикладом, що боротися можливо. Це жертвувати собою, займатися альтруїзмом, як би це не було немодно та смішно для оточуючих. Це змінювати світ навколо себе. Переконати 5. 10, 20 чоловік, які переконають ще 20 по 20. Це ризикувати кожний день. І головне -це мати у собі відчуття свободи і гармонії з навколишнім світом.

Ви повинні стати тієї криницею з якої будуть пити люди і ставати кращими і тоді світ стане кращим. Якщо у вашій криниці ненависть, братовбивство, бажання крови, то випивши з вашої криниці люди посіють те ж саме. Перемагайте себе, долайте себе і ви зможете змінити цей світ. Ми зможемо його змінити! Потрібно тільки вірити і ризикувати.


© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua