Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації

Співіснування націй в Україні, як єдиний шлях до створення нації.


5
Рейтинг
5


Голосів "за"
7

Голосів "проти"
2

Продовження посту "Що є націоналізм для мене?" з інтернет-ресурсу Політіко (http://politiko.com.ua/blogpost41276).

Співіснування націй в Україні, як єдиний шлях до створення нації.
Теза: пошук мирного співжиття всіх націй в ім'я своєї батьківщини (Андрій Скакодуб).

Антитеза: Це як, співжиття всіх націй? Вже давно відомо, що співжиття реалізовується тільки у двох протилежних базових принципах: кожний в своєму кутку (федерація) або домінування однієї з націй (унітарна). Одразу пояснюю: Домінування у даному припадку слід розуміти як покладення в основу культурних цінностей однієї з націй (Віктор Замай).

Питання: яким чином автор бачить співіснування націй в Україні? На це питання я і хочу почути відповідь.

Думки: мирне співіснування націй можливе (Андрій Скакодуб).

мирне співіснування націй неможливе (Віктор Замай).

Виступили:

Віктор Замай: Федерація – це коли кожний у своєму кутку. Унітарність -це коли одна нація домінує над іншою. Або федерація (остаточний розкол України, – констатація факту?) або унітарна держава у формі нації-держави з поступовою примусовою українізацією сходу та півдня України (чи можливе це сьогодні?). Чи є вихід?

Андрій Скакодуб: Вихід є. Це співіснування націй в Україні, як єдиний шлях до створення нації та існування державності.

Віктор Замай: Ваші заперечення, шановний пане Андрій?: Красиві й правильні слова (в статті) не дають відповіді на головне питання: Якою бути Україні за вашим розумінням як націоналіста.

Заперечення щодо хибності двох обраних сценаріїв:

1. перший варіант співіснування націй в Україні. Федеративність.

- частина України на підставі проведеного референдуму набуває певної самостійності (автономії), наприклад, схід та південь України, Закарпатська область набуває автономності і т.д. Україна проголошується федеративною демократичною державою. Враховуючи зовнішньоекономічні подразники закріплення федеративності може призвести до поступового подрібнення України на окремі частини вже на стадії створення федерації;

- в 2004 році питання федеративності вже розглядалось, коли одна національна група одним із виходів для співіснування розглядала створення федерації;

- в 2010 році представники іншої групи (наприклад, Андрухович та інші) також розглядають одним із варіантів співіснування відокремлення від України частини території з іншою групою;

- на практиці існування федеративного устрою в Україні неможливе, а початок такого процесу призведе до повної втрати державності України та розподіл окремих її територій між державами, які мають більший геополітичний вплив, ніж Україна.

2. другий варіант співіснування націй в Україні. Унітарність або "нація-держава".

- в Україні поступово формується дві мобілізованих груп, назвемо їх умовно, – помаранчеві та біло-голубі;

- основні розкольницькі питання: мова, погляди на історію (УПА, Бандера), обрання вектору розвитку, ЄС, НАТО або Росія;

- Політика Кучми була спрямована на збалансування та замороження цих питань та вирішення проблеми шляхом відкладення на потім, внаслідок чого навіть Янукович підтримував вступ в НАТО, а Табачник визнавав Голодомор 33 геноцидом українського народу;

- після 2004 року почав реалізовуватись сценарій будівництва нації-держави, коли Президентом України реалізовувалась політика створення єдиної ідентичної спільноти, як членів нації через гомогенізуючу асиміляторську політику в сфері освіти (погляди на історію), культури (Голодомор 33 як геноцид) та мови (українська мова, як єдина державна);

- 5 років політичної кризи, яка загострилася в т.ч. і через створення запиту другою групою у своїх представників (Партія регіонів) протилежних констант. Тому подібний сценарій не пройшов, внаслідок чого Віктор Ющенко перетворився на антигероя у своєї нації;

- В 2010 році друга група прийшла до влади і розпочала ще з більшою жорсткістю такий само процес створення нації -держави нової ідентичності, а тому звідси і цинічна асиміляторська політика знову ж таки в галузі освіти, культури та мови та відношення до електорального поля іншої групи, як до ворогів;

- Таким чином, створення нації-держави в Україні неможливе, адже у нас немає єдиної потужної домінуючої національної групи, а тому мирне співіснування націй за таким сценарієм також неможливе

Чи є третій вихід? Чи можливе співіснування націй в Україні, як єдиний шлях до створення нації?

Це будівництво держави-нації через подальше підтримання унітарності з однією автономією.

Які ризики?

1. Україна перебувала зовсім нещодавно під владицтвом сусіда – Росії, а тому знаходиться частково під сферою її впливу в напрямку культурного, етнічного, а тепер вже і політичного.

2. В 2010 році весь обсяг влади фактично перейшов в руки Президента України, що дозволяє будувати наці-державу для своєї національної групи та ламати іншу групу з метою примусити стати частиною домінуючої.

Що цікаве?

1. Українців вдвічі більше, ніж росіян.

2. Мова не є загальним принципом ідентичності.

3. Ідентичність двох груп не є національною, а є територіальною внаслідок штучної популістської політики політичних еліт.

Висновок: українська мова може бути консолідуючою обставиною за умови фактичного надання офіційного статусу російській мові в окремих регіонах.

Що робити (для Віктора Замая)?

1.Визнати більше, ніж одну національну та культурну ідентичність в Україні.

2. Надання їй інституційної підтримки через створення консоціативної демократії, надання російській мові статусу офіційної (не державної) або регіональної.

3. Надати більше прав органам місцевого самоврядування надавши їм фактично трохи федеративних повноважень, причому незалежно від територіальності.

4. Будівництво третього сектору на основі консолідуючих принципів та спонукання до зміни політичної еліти в країні.

5. Повна зміна політичної еліти та перебудова існуючої системи.

6. Пошук консенсусу у всіх проблемних питаннях.

7. Збереження національної єдності та почуття виваженості та стриманості у пошуках компромісу.

8. Існування консоціативної демократії можливе лише за існування спільних поглядів на світ та історію (Нато, Голодомор, Бандера, УПА).

9. Нам потрібно домовитись по НАТО, Голодомору, Бандері та УПА, – провести референдум принаймні. Сторона, що програла, повинна прийняти результати референдуму.

10. Для формування нації достатньо натуралізації, коли особа іншої народності може стати частиною спільноти (вивчення мови, отримання громадянства, і відповідно права голосувати).

11. Не вважати свою націю унікальною та обраною через поєднання партикуляризму та універсальності.

Через співіснування до створення єдиної нації, єдиної ідентичності!

Коментарі

© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua