Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації
Бандера   День НЕЗАЛЕЖНОСТІ   Угринів   Старий

День НЕЗАЛЕЖНОСТІ з БАНДЕРОЮ!

Бунтар | 26.08.2010 10:04

2
Рейтинг
2


Голосів "за"
4

Голосів "проти"
2

Земляки Степана Бандери відзначили День НеЗАЛЕЖНОСТІ на обійсті славної родини.

День НЕЗАЛЕЖНОСТІ з БАНДЕРОЮ!
Хоч традиційне щорічне освітянське свято з нагоди Дня НЕЗАЛЕЖНОСТІ, що проводилось на бандерівському обійсті в Старому Угринові й було занедбане кілька років тому, та цьогоріч урочистості все ж відбулись. Ініціаторами святкових заходів стали Громадська організація "Бандерівське Земляцтво" та Середньоугринівська сільська рада, надали допомогу у проведенні акцій також дирекція Староугринівської школи та адміністрація Івано-Франківського обласного музею визвольної боротьби імені Степана Бандери.

Розпочались святкування на території Меморіального комплексу Степана Бандери Службою Божою в капличці Покрови Пресвятої Богородиці та панахидою біля пам"ятника Провідникові ОУН-УПА, які відправив місцевий парох о. Ярослав Мельничук. З вітальним словом звернулись до присутніх угринівців та гостей Середньоугринівський сільський голова Тарас Федорів, директор школи Володимир Бодик, згадав своїх полеглих побратимів – вояків ОУН-УПА, ветеран національно-визвольного руху із сусіднього села Завою Олекса Савчук.

Незважаючи на порівняно невелику кількість глядачів, які зібрались на святкування (на жаль, для багатьох наших краян незалежність Батьківщини ще не стала тією цінністю, яка є важливішою за кілька рядків викопаної картоплі, або й кількагодинний відпочинок на березі річки) концерт, підготовлений працівниками Народних Домів Старого і Середнього Угриновів та доповнений виступами гостей з ПК "Мінерал" (м. Калуш) сприймався з великим піднесенням, кожен номер супроводжувався гарячими оплесками. Особливо тепло вітали угринівці своїх земляків: юних вокалістів Марічку Федорів, Любу Поступальську, пісні у виконанні вокального ансамблю у складі: Надії та Марії Федорів, Тетяни Перегіняк, Люби Фіртась, народного фольклорного аматорського хорового колективу "ВІЗЕРУНОК" із Середнього Угринова, вірш "Любіть Україну" В.Сосюри, який продекламувала Надія Тимків та авторські вірші літньої староугринівської поетеси Ганни Небилович.

Спеціально до Свята НЕЗАЛЕЖНОСТІ вийшов черговий випуск газети "Бандера...", в якому було вперше опубліковано фото одного із угринівських звитяжців ОУН-УПА Івана Рученчина "Шпака" – провідника повстанців Перегінського району. Угринівським музеєм імені родини Марчаків розпочато збір матеріалів про його життя та діяльність, формуються аналогічні фонди й про інших відомих односельців, які внесли свій вагомий вклад у здобуття Україною волі, віддали за неї своє життя.


© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua