Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації

Вистава про стосунки українців та кримських татар

Киянка | 4.06.2010 20:09

9
Рейтинг
9


Голосів "за"
10

Голосів "проти"
1

В Києві (7 червня) та в Криму (9-14 червня). Політичні, культурні, особисті людські аспекти – в історії та сьогоденні. Автор п"єси та виконавець ролі головного героя козака Мамая – Кирило Булкін. Режисер – народна артистка України Галина Яблонська.
Вхід – вільний.


Вистава про стосунки українців та кримських татар
Театр української героїки "Пам'ять" п/к н. а. України Галини Яблонської представляє 7 червня у Києві і 9-14 червня у шести містах Криму виставу за п'єсою Кирила Булкіна про українсько-кримськотатарські відносини "НА СПІЛЬНІМ ШЛЯХУ / БИР ЁЛУ". Вхід на всі вистави вільний (у першу чергу в зал проходитимуть глядачі за запрошеннями, потім всі бажаючі).

Тема вистави – історичні відносини українського і кримськотатарського народів, пропущені через особисте сприйняття головної героїні – студентки Таврійського університету Оксани. Жанр вистави визначений автором як драма-фентезі з історичними екскурсами і документальним відео.За своєю структурою п'єса передбачає незвичне сполучення театру й журналістики: у сценічну дію вкраплені кадри документального відео – інтерв'ю експертів, громадських та політичних діячів.

А на сцені в реальність 2007 р. (час, коли відбувається дія п'єси) фантастичним чином вплітаються події історичні – від 17-го століття до 60-х років 20-го століття. Історія, за словами одного з експертів, чиє інтерв'ю звучить у виставі – Олекси Гайворонського – ніколи не буває чорно-білою. І справді, періоди плідної співпраці українців і кримських татар чергувалися з періодами ворожнечі. Та, як переконується у ході п'єси головна героїня, ворожнеча щораз приносила поразку обом народам, а спільні дії – успіх. І цей історичний урок є найактуальнішим для українців і кримських татар у наш час.

За задумом колективу театру "Пам'ять" та донора проекту – Міжнародного Фонду "Відродження", результатом здійснення цього театрального проекту буде виховання толерантності, взаємної поваги й дружби між кримськими татарами й українцями, а також представниками інших етносів Криму, через як інформаційний, так і емоційний вплив театрального мистецтва, на прикладах історичної співпраці представників цих народів.

У ролях: Людмила Барбір, Кирило Булкін, Валерій Антонюк, Володимир Завальнюк. У відеофрагментах: Мустафа Джемілєв, Рефат Чубаров, а також Гульнара Бекірова, Олекса Гайворонський, Віталій Пономарьов, Володимир СергійчукДія відбувається у листопаді 2007 р. (а також у роки 1654, 1656, 1917, 1933, 1944, 1968, сьогодні, завтра, щодня...)

Зйомки подій на Ай-Петрі люб'язно надані ГО "Інформаційний прес-центр" (директор Валентина Самар). Подяка за сприяння у підготовці вистави: Меджлісу кримськотатарського народу; Центру української природи, архітектури та побуту "Мамаєва Слобода"; Центру дитячої творчості "АРТ"; кобзареві Тарасові Силенку; заслуженому артисту АР Крим Ахтему Сеїтаблаєву. Виставу створено за підтримки МІЖНАРОДНОГО ФОНДУ "ВІДРОДЖЕННЯ".

Розклад вистав:7 червня, 19-00 – Київ, Будинок Актора (Ярославів вал, 7)

9 червня, 18-00 – смт Красногвардейське, Будинок культури; 10 червня – Євпаторія (місце і час уточнюється); 11 червня, 18-00 – Сімферополь, Кримський музично-драматичний кримськотатарський театр; 12 червня, 16-00 – Бахчисарай, Будинок культури; 13 червня – Саки (місце і час уточнюється); 14 червня – с. Добре Сімферопольського району, Будинок культури (час уточнюється)

Коментарі

© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua