Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації

Свято Героїв у Львові

jurko | 25.05.2010 11:01

-1
Рейтинг
-1


Голосів "за"
7

Голосів "проти"
8

23-24 травня, у Львові та області відбулися урочистості з відзначення Свята Героїв.

Свято Героїв у Львові
23-24 травня, у Львові та області відбулися урочистості з відзначення Свята Героїв. У Львові вони розпочалися з покладання кошика квітів до Меморіалу Українським Січовим Стрільцям на Янівському кладовищі за участі голови Львівської обласної ради Мирослава Сеника, заступника голови Львівської ОДА Ігоря Держка, відомих громадських та політичних діячів та ветеранів національно-визвольних змагань. Голова ЛОО Товариства політичних в'язнів та репресованих Петро Франко нагадав, що на цьому Меморіалі поховано 360 полеглих січових стрільців. Кожен із 360 хрестів меморіалу прикрасили синьо-жовтою стрічкою. На могилах визначних діячів національно-визвольної боротьби Львівщини запалили лампадки. Голова Львівської облради також поклав квіти на могилу Ольги Басараб.

Урочистості продовжили на Личаківському кладовищі, де поклали квіти до Меморіалу воїнам УГА, полеглим в обороні Львова у 1918-1919 роках, на полі поховань провідних діячів ОУН та могилі Невідомого вояка УПА. У цей же час на кладовище прибули й учасники естафети Львівського державного університету фізичної культури, яка о 9:30 ранку стартувала із села Білогорща, де на площі біля пам'ятника головнокомандувачу Української повстанської армії Роману Шухевичу за участю представників Львівського крайового Братства ОУН-УПА та Спілки політв'язнів України відбулося урочисте віче.

Після покладання квітів до Меморіалу із коротким словом виступив голова Львівської облради Мирослав Сеник. Він наголосив на тому, що сьогодні на цьому святі немає ані перших владних керівників області, ані керівництва силових структур міста й області. "Не знаю, чому вони ігнорують таке свято", – сказав Сеник.

Опісля цього, представники влади переїхали до пам'ятника Степану Бандері, де після урочистого віче, на якому виступили голови ветеранських організацій Львівщини Олесь Гуменюк, Петро Франко, Володимир Горовий, Ярослав гірник та народні депутати Андрій Парубій і Володимир В'язівський, вулицями Степана Бандери та Коперніка до пам'ятника Шевченку пройшла багатотисячна хода "Український марш". Такої велелюдної колони громадськості, маєва державних, червоно-чорних та партійних прапорів Львів не бачив уже давно. Під час цього дійства учасники покладали квіти до пам'ятників та меморіальних знаків героїв національно-визвольного руху та жертв московсько-комуністичного терору.

"Ні я, ні братство не можемо дозволити, щоб мого керівника паплюжили, і, що гірше, називали буржуазним націоналістом! Толерувати таку владу ми не будемо! Якщо влада не піде до нас, ми підемо до неї!"- заявив під час урочистого віча біля пам'ятника Степанові Бандері у Львові з нагоди відзначення Свята Героїв голова "Братства воїнів ОУН-УПА" Олесь Гуменюк.

Разом з тим, він зазначив: "Ситуація в Україні складається, на жаль, не так, як нам би хотілося. Маємо ускладнену політичну ситуацію, але хіба вона колись була інша? Завжди хтось посягав на Україну... У кожній державі відбуваються ротації, але якщо втрачається національна свідомість, національна гідність, ми цього допустити не можемо!"

Водночас голова Спілки політв'язнів та репресованих Петро Франко наголосив: "Всі тут присутні – герої. Ви будете продовжувати боротьбу за Україну, хоч вона і буде нелегкою. Та я переконаний, що ми всі разом візьмемось за руки і будемо відвойовувати свою незалежність!"

Після урочистого проходження колони проспектом Свободи перед учасника маршу пройшли парадом з піснями кращі маршові чоти учнів навчальних закладів міста, військовослужбовці та курсанти військових вузів. Присутні захоплено вітали їх та парад-дефіле духового оркестру Західного оперативного командування. "Ми стали свідками, як молоді хлопці і дівчата пройшли маршем, – сказав з цього приводу міський голова Львова Андрій Садовий, який приєднався до групи представників влади уже біля пам'ятника Шевченкові. – Ми вдивлялися у ці очі. Вони вірять у ті слова, які вони говорять. У них в серці Бандера, Шухевич, Коновалець. Імена цих героїв назавжди закарбовані у наших серцях".

Водночас, як повідомив у коментарі ZAXID.NET заступник голови облдержадміністрації Ігор Держко, відповідаючи на запитання, чому у заходах з відзначення Свята Героїв не взяв участі голова Львівської ОДА Василь Горбаль, чиновник зазначив, що губернатор готується до засідання Ради регіонів, яке пройде у Львові 27 травня.

"Губернатор має відрядження, готується до візиту Президента, прем'єра, голови ВРУ. Львівщину чекає безпрецедентна акція, тому голова Львівської ОДА як керівник організаційного комітету бере участь у підготовці до цієї події", – сказав Ігор Держко. Що ж, кожному своє, але це ще раз підкреслює, що владна вертикаль, яка формується зараз в Україні, має чітко виражений антиукраїнський характер і дедалі більше протиставляє себе народові.

Закінчилося святкування у центрі міста, біля пам'ятника Шевченка, покладанням квітів до його підніжжя та багатотисячним мітингом. Біля пам'ятника зібралися представники різних партій та громадських організацій під своїми прапорами. Також біля підніжжя пам'ятника вишикувалися молоді люди з портретами лідерів національно-визвольного руху і двома білими полотнищами з зображеннями Бандери і Шухевича і написами "Бандера – наш герой" і "Шухевич – наш герой".

"Сьогодні на 19 році української незалежності ми з сумом мусимо констатувати, що маємо відступ у творенні української держави, в її зміцненні, – сказав під час виступу голова Львівської облради Мирослав Сеник. – Сьогодні, на наш стид, ми бачимо, як вивішуються імперські символи держави, якої вже немає".

"Сьогодні нам соромно за те, що на 19 році незалежності найшанованіші і наділені пільгами і привілеями ті, хто докладав всі свої зусилля для того, щоб української держави не було і боровся проти тих, хто воював за незалежність України", – сказав Сеник.

Він попросив у ветеранів національно-визвольного руху вибачення. "Я хочу вибачитися за те, що в Україні створилася така ситуація, і на цьому святому місці пообіцяти, що я особисто та Львівська обласна рада докладемо всіх зусиль, щоб у цей непростий час твердо стояти на захисті інтересів України. Ми відстоїмо всі ці завоювання і примножимо честь і славу України", – заявив голова Львівської обласної ради.

"Ми зібралися вшанувати пам'ять наших героїв, – сказав син головнокомандувача УПА Романа Шухевича Герой України Юрій Шухевич. – Не героїв Радянського Союзку. Не героїв Речі Посполитої, а наших національних героїв. Два тижні тому, тут, на проспекті, влаштували шабаш сталіністи, які хотіли відродити пам'ять про Сталіна, Леніна, Берію, Дзержинського, Кагановича і сотні кривавих імен, які покрили себе ганьбою. Це міжнародні злочинці, які пролили море крові всіх народів світу. Вони хотіли їх вшанувати, підняти на п'єдестал. Але для того вони мали відгородитися від львів'ян. Сюди не пропускали нікого, тільки за спеціальними перепустками. Сьогодні вхід відкритий і ми зібралися тут, щоб вшанувати наших героїв. Їх не перечислити, але тільки у 20 сторіччі назву їх декілька – Петлюра, Кирило Осьмак, Євген Коновалець, Чупринка, Бандера, Василь Стус, о.Микола Хмельовський і ще багато-багато інших. І ми сьогодні схиляємо голови перед їхньою пам'яттю, віддаємо їм шану. Ми сьогодні вшановуємо День героїв і День перемоги нашого духу, справжнього українського духу".

Коментарі

© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua