Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації
люстрація   ОУН-УПА   Волинська трагедія   Тадеуш Ісакович-Залєскі   кресові організації   ВГО Російськомовна Україна   Вадим Колесніченко   Товариства вшанування жертв злочинів українських націоналістів із Вроцлава   польські шовіністи   українофобські сили

Польські шовіністи та українофобські сили готують чергову провокацію

Lustration | 7.04.2010 22:34

11
Рейтинг
11


Голосів "за"
12

Голосів "проти"
1

7 квітня ГО "Люстрація" звернулася до Генерального прокурора України та голови Служби безпеки України з проханням порушити кримінальну справу проти організаторів так званої виставки фотографій і документів "Волинська різня: польські та єврейські жертви ОУН-УПА", що відбудеться в Українському домі з 8 по 10 квітня, за п 1. ст. 161 ККУ

Польські шовіністи та українофобські сили готують чергову провокацію
Генеральному прокурору України

п. Медведику О. І.

Голові Служби безпеки України

п. Хорошковському В. І.

Звернення

З 8 до 10 квітня в "Українському домі" у Києві триватиме виставка фотографій і документів "Волинська різня: польські та єврейські жертви ОУН-УПА".

Організатором дійства виступила ВГО "Російськомовна Україна", яку очолює народний депутат з Партії регіонів Вадим Колесніченко, співорганізатором виставки з польського боку є Stowarzyszenie Upamiętnienia Ofiar Zbrodni Ukraińskich Nacjonalistуw z Wrocławia (Товариство вшанування жертв злочинів українських націоналістів із Вроцлава).

Вважаємо, що ця виставка носить провокативний характер і спрямована на розпалювання міжнаціональної ворожнечі. Волинська трагедія – один з трагічних епізодів українсько-польського конфлікту під час Другої Світової війни. У цьому питанні давно була поставлена крапка, яка на рівні суспільно-громадському, так і на державному. І тому однобокі трактування представниками польських шовіністів та українофобських сил тих подій мають ознаки політичного замовлення.

Зокрема, незрозумілою видається організація дійства ВГО "Російськомовна Україна", яка ніби-то бореться проти уявної дискримінації за мовним принципом та надуманого явища етноциду стосовно російськомовних громадян. Події Другої світової війни, які відбувалися на Волині, жодним чином не стосуються реалізації прав російськомовної громади.

Більше того, зазначена організація на чолі з одіозним нардепом Вадимом Колісниченком уже неодноразово демонструвала своє зневажливе ставлення до борців за незалежність України, всіляко намагаючись їх очорнити та засудити.

Ще у січні 2009 року народний депутат від Партії регіонів Вадим Колесніченко вніс до Верховної Ради України законопроект "Про реабілітацію та героїзацію фашистських колабораціоністів 1933-1945 рр." (N3618). У ньому він відніс до фашистських колабораціоністів членів ОУН-УПА та передбачив відповідальність за реабілітацію, героїзацію та пропаганду цих об'єднань у вигляді позбавлення волі строком від 5 років до пожиттєвого ув'язнення.

У такому антиукраїнському проекті закону багато експертів вбачали "російський слід", що пояснювалось симетричним торпедуванням цього питання у російському політикумі. Проект федерального закону під назвою "О противодействии реабилитации в новых независимых государствах на территории бывшего Союза ССР нацизма, нацистских преступников и их пособников" запропонувала прийняти партія "Єдина Росія". В документі йдеться не про боротьбу з екстремальними групами (як-то неонацисти тощо), або з іншими проявами нацизму. Мова йде про історію і про її трактування. Робоча група, яка займалася підготовкою цього законопроекту, була створена ще 11 грудня 2008 року в комітеті Держдуми у справах СНД та зв'язків зі співвітчизниками, і очолив її не хто інший як Костянтин Затулін.

Стосовно Товариства вшанування жертв злочинів українських націоналістів із Вроцлава, то відомо, що саме у Вроцлаві, на терені Нижньої Сілезії після репатріації з України у 1944-1946 роках осіло багато колишніх т.зв. кресов'яків, зокрема колишніх львів'ян. Саме у Вроцлаві споруджено і з неймовірною помпезністю було відкрито скандальний пам'ятник з відверто антиукраїнськими акцентами. Ця організація має вплив на місцеві ради Нижньої Сілезії, за її цькування, без жодних недомовок в ухвалі Нижньоcілезького сеймику дії членів ОУН і УПА на Волині і т. зв. південно-східних кресах Речі Посполитої були названі геноцидом.

Координує діяльність таких кресових організацій відомий польський шовініст, голова Польського товариства кресов'яків Тадеуш Ісакович-Залєскі. Зокрема, він уже спричинився до двох нещодавніх провокацій – пікетувань 5 лютого 2010 року ряду українських дипломатичних установ у Польщі та організації прес-конференції 1 квітня 2010 року "Учасники Великої Вітчизняної війни проти Бандери".

Все це дає підстави стверджувати, що українофобська громадська організація "Російськомовна Україна" та організації польських кресов'ян розпочали системну співпрацю у напрямку розпалювання міжнаціональної ворожнечі.

Просимо:

1) перевірити діяльність ВГО "Російськомовна Україна" на предмет співпраці з іноземними спецслужбами;

2) заборонити в'їзд на Україну польського шовініста, опікуна кресових (прикордонних) організацій Тадеуша Ісаковича-Залєскі;

3) порушити кримінальну справу проти організаторів так званої виставки фотографій і документів "Волинська різня: польські та єврейські жертви ОУН-УПА", що відбудеться в Українському домі з 8 по 10 квітня, за п 1. ст. 161 Кримінального кодексу України.

З повагою

голова ГО "Люстрація" Олег Осуховський

Коментарі

© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua