Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації

Вікно в широкий світ ефіру

поступовець | 8.11.2009 22:40

4
Рейтинг
4


Голосів "за"
5

Голосів "проти"
1

Проблеми діяльності Національної радіокомпанії України мають бути розглянуті на засіданні Міжвідомчої комісії з питань інформаційної політики та інформаційної безпеки при Раді національної безпеки і оборони України.

Вікно в широкий світ ефіру
Про це Харківське об'єднання розвитку громадянського суспільства "Поступ" повідомлено листом від Державного комітету телебачення та радіомовлення України.

Лист, що його підписав заступник голови комітету Олександр Курдінович, надійшов у відповідь на наше звернення до Президента України щодо стану загальнонаціонального державного ефірного радіомовлення.

Як зазначається в листі, Державний комітет телебачення та радіомовлення розглянув звернення "Поступу" за дорученням Кабінету Міністрів України; зауваження і висновки щодо незадовільного поширення програм державних телерадіокомпаній, зокрема Національної радіокомпанії України (НРКУ), визнано слушними і своєчасними. Комітет підтримує висловлену позицію стосовно консолідації народу й держави шляхом відновлення цілісного інформаційного простору всередині України та розширення інформаційної присутності держави за кордоном.

Медіапростір та мережа Інтернет в умовах глобальної інтеграції та жорсткої міжнародної конкуренції стає головною ареною зіткнень і боротьби різновекторних національних інтересів, – сказано далі в листі від Держкомтелерадіо України. – Саме тому одним з основних напрямів державної політики в інформаційній сфері має стати забезпечення технологічного та програмного розвитку національних і державних телерадіокомпаній, що забезпечить, у свою чергу, розвиток України як суверенної, демократичної і правової держави.

Однак реалізувати це важливе суспільне призначення НРКУ останнім часом має все менше можливостей, – констатує заступник голови Державного комітету телебачення та радіомовлення України Олександр Курдінович, – і називає основні причини:

- хронічне обмеження бюджетного фінансування заходів з трансляції телерадіопрограм, вироблених для державних потреб;

- морально та фізично застаріла технічна інфраструктура державних мереж ефірного радіомовлення;

- руйнування мережі проводового мовлення;

- невизначеність щодо шляхів реалізації в Україні новітніх радіотехнологій;

- незадовільне забезпечення радіочастотним ресурсом у верхньому ультракороткохвильовому діапазоні (87,5-108,0 МГц);

- неврегулювання на міжнародному рівні питань розподілу частот синхронної мережі звукового мовлення колишнього СРСР у середньохвильовому діапазоні;

- обмеження мовлення іноземними мовами.

Ці конкретні питання, згідно з листом, якраз і планується розглянути на вже згаданому засіданні Міжвідомчої комісії з питань інформаційної політики та інформаційної безпеки при Раді національної безпеки і оборони України.

Громадське об'єднання "Поступ", у свою чергу, розуміє складність проблем, що нагромадилися в галузі українського національного ефірного радіомовлення, усвідомлює необхідність затрат часу та ресурсів для послідовного їх розв'язання. І водночас вважаємо, що діяти треба вже тепер.

Ми глибоко цінуємо спрямованість Українського радіо на різні вікові й соціальні групи слухачів, тематичну різноманітність передач, прагнення згуртовувати українське суспільство, утверджувати почуття патріотизму, повагу до української історії, національних традицій, культури, моральних цінностей, до української мови, а також – створювати й підтримувати позитивний образ України за кордоном.

Тому ще і ще раз підтверджуємо: в ім'я виконання національним Українським радіо його високої місії – українській громадськості дуже потрібна доступність його програм. Їм усім має бути забезпечене гідне поширення в Україні та у світі.

Для досягнення цієї мети ми й надалі надаватимемо моральну підтриму, яка тільки є в наших силах.

Прес-служба ГО "Поступ"

Інформація про розвиток подій вміщена на сайті ГО "Поступ"


© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua