Народні блоги
http://narodna.pravda.com.ua/nation/4a69ba7498ff5/

Українська держава: шароварна чи Гетьманська!?

Віктор Вікторович | 24.07.2009 16:43

За Радянської України нам нав'язували українську радянську концепцію держави розроблену інородцями в Москві. Чому ми і досі її підтримуємо!?

Українська держава: шароварна чи Гетьманська!?
На написання цієї статті мене надихнув один випадок, який стався у книжковому магазині Торгового центру "Квадра", що на площі Слави у Києві, декілька років тому. Шукаючи українсько-англійський словник я натрапив на українсько-російський словник. Зображення на обкладинці цього словника було розділено на дві частини: на одній було зображення поля і соняшника, а на іншій – Кремль. Не важко здогадатися яку мову із яким саме зображенням асоціював автор. Тож, чи дійсно Україна шароварна і не може нічого запропонувати у своїй культурі окрім козаків, вишиванок і шаровар!? А може Україна Гетьманська і може запропонувати визначних правителів, великих полководців і велику культуру!?

Не секрет, що за часів Радянської України українська історія значно спотворювалась. Із українців робили т.зв. "козацьку націю", яка ні на чого більшого, окрім Запорізької Січі, козацтва і вишиванок не спромоглась. Гетьманську Україну опускали до рівня ордену.

Проте, асоціювати Гетьманську Україну із Запоріжжям це зовсім неправильно. Так, звичайно Запорізька Січ була фундаментом для створення Гетьманської України, але це був природний хід речей. Треба не забувати і враховувати особливості створення держав у слов'ян. Ця особливість полягала у тому, що у слов'ян держави створювались шляхом "переходу військової демократії до держави". Так створювались перша українська держава – Київська Русь; друга українська держава – Галицько-Волинське князівство; третя українська держава – Гетьманська Україна. Прозахідні діячі Української революції 1917-1920 рр. не врахували цей факт, в результаті в Україні перемогли прорадянські сили. Прорадянські діячі України врахували цей факт і тому одразу після проголошення в Харкові Радянської України вони почали активно працювати на побудову її армії, звичайно із допомогою з Московії. На користь цього свідчать і назви адміністративно-територіальних одиниць України і Польщі. Так в Польщі і досі існують воєводства, а в Україні за часів Гетьманату були полки.

Отже, Український народ – це зовсім не шароварна козацька нація, а Велика Українська нація із Великою Культурою.

Проте, наша еліта, яка вихована на стереотипах минулого не хоче цього визнавати. Вони активно підтримують шароварні традиції українського менталітету, про що свідчить їхнє одягання вишиванок. Ну ніколи українська аристократія не ходила у вишиванках!!!! У вишиванках завжди ходила чернь!!! Українська аристократія одягалась відповідно до європейської моди того часу. Щоб пересвідчитись у цьому достатньо подивитись ілюстрації до книжки 19 ст. Відомого українського історика Дмитра Бантиш-Каменського "Історія України з часів виникнення слов'ян у цій країні до зруйнування Гетьманства". Там зображений одяг різних прошарків українського суспільства до 19 століття, і ось серед аристократії немає жодної вишиванки.

Недавно побачив по телевізору рекламу про збір коштів на музей-заповідник "Запорізька Січ". Я не проти створення такого музею, навіть готовий пожертвувати певну суму. Але, козацтво це зовсім не відображення української державності. Козацтво, або Запорізька Січ, це свого роду орден який існував при Гетьмані. Орден схожий на орден тамплієрів при французьких королях. Запорізька Січ і Гетьманська Україна це зовсім два різні поняття які не слід ототожнювати. Повторююсь Запорізька Січ – це орден який мав свої кордони, лідерів і територіальний устрій. Звичайно запорожці були українцями, але українцями які шукали вільного життя і тікали із Гетьманської України (!!!) у пошуках кращої долі.

Гетьманська Україна – це монархічна держава із виборним монархом, яка мала свою політичну, адміністративну, фінансову і судову системи і до Запорізької Січі не мала ніякого відношення. Гетьманська Україна мала своє військо – реєстрове козацтво, яке абсолютно відрізнялось від запорізького війська. Звичайно Гетьман України мав вплив на Запоріжжя, але опосередкований. Запорізькі отамани не завжди слухалися Гетьмана. Прикладів цьому багато від Богдана Хмельницького, який заручився підтримкою запорізького отамана у повстанні проти Гетьмана України Якова Барабаша, до Великого Гетьмана України Івана Мазепи, який також заручився підтримкою запорізького отамана.

Спочатку московські, а потім радянські політтехнологи (виражаючись сучасною українською мовою), спеціально принизили значення Гетьманської України для того щоб створити міф про відсутність українських державотворчих традицій. Для цього створили теорію про т.з. "козацтво", бутімто українці ні на що більше не спромоглись як тільки на "селюкове козацтво". Більше, у цій псевдоконцепції про "українське козацтво" зовсім не згадується про українську аристократію.Це і є справжня Гетьманська УкраїнаІ це теж частина Великої України

Звичайно, козацтво відіграло значну роль у становленні України, але це пов'язано лише із особливістю створення держав у слов'ян (про що я писав вище).

Таким чином історична українська наука просто почала відображати думки інородців про українську державність. Так, у нас і досі відсутня чітка періодизація Гетьманів, у нас немає чіткого підходу до різних українських державницьких утворень. А замість того, щоб пропагувати дійсно Велику Українську культуру української аристократії у нас пропагують українську народну культуру.

Я не проти народної культури, я за її підтримку. Але таке її перебільшення просто шкодить Україні. Звичайно, а кому буде подобатись сільська культура (нікого не хочу образити при цьому). Ну хіба це нормально, коли Президент одягає вишиванку і йде на вишиванка-паті. Це можна зрозуміти у виконання 17-25-річної молоді, але аж ніяк у виконанні Глави Української держави.

Нам необхідно в першу чергу відроджувати нашу Велику Українську аристократичну культуру. Нам необхідно відновити наші Гетьманські палаци. Адже, на цей час у нас у нормальному стані лише Маріїнський (Гетьманський) палац у Києві, який був резиденцією Гетьмана України Кирила Розумовського.Великий Гетьман і самодержавець Український Кирило Розумовський

Чомусь забувають, що гетьмани України були носіями саме Української аристократичної культури. За часів Гетьманської України палаци Глухова, Чигирина і Батурина славилися на всю Європу. Відновивши їх ми зможемо також заробляти на них гроші, а точніше на іноземних туристах.Маріїнський (Розумовський) палац у Києві – українська легенда.Маріїнський (Розумовський) палац у Києві є невід'ємною складовою Великої Української аристократичної культури.

Отже, тільки відновивши нашу Українську аристократичну культуру і ментальність, а також здійснюючи її експансію за кордон, ми можемо відродити Велику Русь-Україну. Тому при виборі Українська держава шароварна чи Гетьманська, я обираю Гетьманська!!!


© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua