Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації

ГО "Люстрація" зібрала підписи народних депутатів за виключення пам'ятника Леніну з Держреєстру

Lustration | 22.07.2009 22:25

14
Рейтинг
14


Голосів "за"
19

Голосів "проти"
5

За ініціативи ГО "Люстрація" та народного депутата Олеся Донія зібрано 43 підписи народних депутатів під зверненням до Прем'єр-міністра України Юлії Тимошенко з проханням виключення пам'ятника Леніну (бульвар Шевченка, Київ) з Державного реєстру пам'яток національного значення.

ГО ''Люстрація'' зібрала підписи народних депутатів за виключення пам'ятника Леніну з Держреєстру
За ініціативи ГО "Люстрація" та народного депутата Олеся Донія зібрано 43 підписи народних депутатів під зверненням до Прем'єр-міністра України Юлії Тимошенко з проханням виключення пам'ятника Леніну (бульвар Шевченка, Київ) з Державного реєстру пам'яток національного значення. ГО "Люстрація" закликає усіх небайдужих долучатися до справи визволення України від пам'яток окупаційного режиму.

Подаємо текст звернення:

"2 липня, Парламентська Асамблея ОБСЄ прийняла резолюцію, яка рівною мірою засуджує сталінізм і нацизм. Як зазначається у тексті резолюції, два головні тоталітарні режими, нацизм і сталінізм, принесли геноцид, порушення прав і свобод людини, військові злочини і злочини проти людства". Документ закликає всіх членів ОБСЄ разом протистояти будь-якому тоталітарному правлінню, якого б ідеологічного підтексту воно не несло і засуджує "вихваляння тоталітарних режимів, включаючи проведення публічних демонстрацій, що прославляють нацистське або сталіністське минуле".

Україна, яка чи не найбільше постраждала від тоталітарного комуністичного режиму на законодавчому рівні засудила цей режим.

Прийнято ряд законодавчих актів з цього приводу, зокрема: Закон України "Про Голодомор 1932-1933 років в Україні", Указ Президента України "Про заходи у зв'язку з 75-ми роковинами Голодомору 1932-1933 років в Україні", Указ Президента України "Про додаткові заходи щодо вшанування пам'яті жертв Голодомору 1932-1933 років в Україні"). Відповідно до зазначених нормативних актів, підлягають демонтажу пам'ятники та інші об'єкти архітектури, які возвеличують осіб, що причетні до Голодомору та політичних репресій.

Однак, на 18 році незалежності, пам'ятники організатору злочинного режиму В.Леніну та іншим діячам режиму, що безпосередньо причетні до політичних репресій та голодомору, все ще залишаються стояти як в столиці України – місті Києві та інших містах, містечках та селах України.

Із висновків Українського Інституту Національної пам'яті від 01.07.2009 N01/454, вбачається, що "політичні репресії, масовий терор були невід'ємною складовою становлення комуністичного тоталітарного режиму з перших його днів. Масового характеру політичні репресії набули наприкінці 1917-поч.1920-х років- за керівництва В.Леніна, та наприкінці 1920-х – поч.1950 х років – під керівництвом Й.Сталіна. В.Ленін є головним ідеологом терору і несе головну провину за здійснення політичних репресій як головна особа у Жовтневому перевороті 1917 року. В.Ленін безпосередньо причетний до створення репресивних органів комуністичного режиму- "Надзвичайних комісій" (рос. "ЧК"). Таким чином, В.Ленін є натхненником та безпосереднім творцем терористичного комуністичного режиму, який у 1932-1933 роках здійсним масове вбивство голодом- геноцид українського народу. Принципова позиція Інституту Національної пам'яті- діячі комуністичного режиму не можуть бути вшановані у назвах вулиць, парків, скверів, пам'ятниках тощо.

Міністерством культури та туризму внесено подання до Кабінету Міністрів України стосовно виключення пам'ятника В. Леніну у м. Києві із державного реєстру нерухомих пам'яток національного значення, куди його було включено постановою Ради Міністрів УРСР від 27.07.1965 р.No.711.

Проект відповідної постанови Кабінету Міністрів погоджений Урядовим комітетом.

Враховуючи обов'язковість резолюції ОБСЄ для України, зважаючи на вищевказані норми Законів та нормативних актів, для недопущення подальшого завдавання моральних збитків громадянам України, а також для відновлення справедливості та історичної пам'яті,

ПРОСИМО:

Негайно вилучити із Державного реєстру нерухомих пам'яток національного значення пам'ятник В.Леніну, що знаходиться на Бульварі Шевченка у м.Києві, а також усі памятники та пам'ятні знаки діячам комуністичного режиму 1917-1991 років, що причетні до Голодомору та політичних репресій.

Прес-служба ГО "Люстрація"

Коментарі

© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua