Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації
націоналізм   смертна кара   гітлеровський фашизм

"Хайль Гітлер" або український націоналізм

Бєлка | 19.05.2009 17:02

-19
Рейтинг
-19


Голосів "за"
7

Голосів "проти"
26

У мене завжди виникало питання: "Чому український націоналізм прагнуть звести до гітлерівського фашизму?" І заздалегідь розуміючи, що це питання зацікавить багато людей (особливо націоналістів) приведу нижче трохи своїх аргументів.

В Україні існує багато партій та організацій націоналістського характеру: ВО "Свобода", КУН, "Патріот" та більшість їх членів або люди з вищою освітою з напрямку "Історія", або колишні, так звані, "фанати" чи "скінхеди". Що у них спільного, це і досі залишилось для мене загадкою, хоча я маю п'ятирічний досвід спілкування з членами цих партій.

Тож, ті з них, що історики "свято чтут" великого полководця – Адольфа Гітлера і всіма можливими і неможливими способами прагнуть довести, що він був класним та дуже позитивним дядьком, а то шо євреїв не любив, то та за шо їх любити!

Порівняти ідеологію гітлерівського фашизму та нашого націоналізму більш глибоко залишаю на ваше самостійне вивчення (http://cun.org.ua/ukr/content/view/1364/66/;

http://ru.wikipedia.org/wiki/Национал-социализм). А нижче викладено ті аспекти, які для мене є провідними.

Основною схожою ідеєю є ідеалізація титульної нації, в нашому випадку, української, як вищою за всі інші. І на думку "рядового" націоналіста, можна пожертвувати життям меншості людей заради щастя більшості, що в корні є невірним, бо при цьому вони кажуть, що стоять на вірі в Бога, який дав притчу про одну загублену вівцю, коли пастух пішов її рятувати полишивши 99 овець.

Взагалі, питання віри з вуст націоналістів звучить для мене дуже спірно, бо, знову ж таки, більшість з них так звані "рідновіри", тобто язичники. Тож, здавалося б, що тут казати вже далі... Ха, є ще дуже безкомпромісне питання в якому я ніяк не можу погодитися з Проектом Конституції від ВО "Свобода" 1 стаття, цитую: "За злочини проти Української нації, Української держави та особливо тяжкі злочини проти людини і громадянина вводиться смертна кара". Як на мене, то будь яка освічена людина, яка має уявлення про значення слова "толерантність" після прочитання цієї першої статті далі читати не буде. Та я вже мовчу, що в тій самій Біблії написано давно заїжджене "Не вбий", то про яку ж релігію вони говорять у своїх програмах та псевдо конституціях!

Також дуже вводить в оману те, що наші націоналістичні партії начебто не обмежують свободи людей, але мають такі собі "оговорочки". Ну ось, наприклад, цитата з тієї ж самої Конституції від ВО "Свободи" стаття 17: "Держава гарантує вільне об'єднання громадян у політичні партії та громадські організації, діяльність яких спрямована на благо Української нації". Хм, мені дуже цікаво, за якими критеріями і хто буде визначати чи спрямована ця діяльність на благо, чи на шкоду?!!! І таких двозначностей повні 32 сторінки цієї Конституції.

Також важливим аспектом є нелегальна озброєність цих партій та так звані "вишколи" на які члени партії виїжджають періодично для бойового навчання, хоча дозволу на це не мають. Цікаво, до чого готуються?

Моя позиція чітка: якщо вже і робити в Україні націоналізм, то він має бути несхожим на жоден з історичних варіантів! Навіщо повертатись до того, що вже було, якщо це мало негативні наслідки і забрало багато життів по всьому світі. Я вже багато разів переконалася, що те, що працює десь, може зовсім не спрацювати в Україні. В кожній країні свої традиції, менталітет та відношення до життя, що для німця добре, то може буть зовсім навпаки для українця. Тож давайте будувати націоналізм України на збережені традицій, національних цінностей та робити все, щоб з України не їхали а повертались. Цього не досягнеш шляхом репресій та обмежень свобод. Я зовсім не маю на увазі безконтрольне існування населення відокремлено від закону, а саме створення правильно функціонуючого державного апарату, працюючого на довірі, справедливості та поважаючого людську гідність і цінність життя.

Звісно, що про всі "підводні рифи" програм та поглядів націоналістів ніхто ніколи не скаже вголос і я розумію, що зараз на мене може посипатися багато коментарів плану: "Це все тільки слова і бла-бла-бла...". Але я все ж таки сподіваюсь, що ті, хто прочитають мою статтю хоч на хвилину замисляться над цим питанням і сформують свою думку з приводу українського націоналізму просто дивлячись на їх представників по телевізору або деінде та спроможуться знайти відповідь на питання: "Чи варто повертати те, що вже не спрацювало, можливо варто вигадати новий підхід?"

Коментарі

© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua