Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації
6
Рейтинг
6


Голосів "за"
7

Голосів "проти"
1

Іван ДЗЮБА УКРАЇНА-РОСІЯ: ПРОТИСТОЯННЯ ЧИ ДІАЛОГ КУЛЬТУР?

Львів'янка | 2.05.2009 22:59
I. Через минуле до майбутнього

Не лише на політичну, а на всю сучасну, в тому числі й мовно-культурну ситуацію в Україні істотно впливає російський фактор. Те, що діється в Росії, наочно засвідчує, що потрібні зміни у розумінні відносин.
Коментарі
Victoria   | 2.05.2009 23:46
+++!
Львів'янка   | 2.05.2009 23:51
Коли читаєш російську публіцистику відповідного штибу, насамперед вражає те, що вона незворушно ігнорує реальний стан людської спільноти наприкінці XX століття, а натомість і далі гарячково оперує категоріями "холодної війни", сталінськими категоріями "ворожого оточення" або й чороносотенськими категоріями світової змови проти Росії – всілякої: чи то жидомасонської, мондіалістської, мусульманської, чи то неозначеної бісівської взагалі...
Львів'янка   | 2.05.2009 23:52
Характерною в цьому відношенні є назва статті одного із високих православних достойників, опублікована в "Нашем современнике": "Силы зла идут на нас". Іншим поширеним найменуванням цих диявольських сил є "мировая закулиса", що день і ніч кує підривні інтриги проти Росії.
Львів'янка   | 2.05.2009 23:54
На жаль, усе це стосується не лише минулого, а й проектується на майбутнє. Віктор Кочетков:

Пророчество о будущем России

в грядущеє небесное окно.

Державе этой в смуте и бессилье

прожить остаток века суждено.

Но только век закончится двадцатый,

Господь ее захочет возродить,

вернуть ей все потери и утраты

и беды все поможет победить.

Восстанет вновь она необорима,

в деяниях и помыслах чиста.

Законною наследницею Рима,
Львів'янка   | 2.05.2009 23:54
Таке, з дозволу сказати, політичне мислення, – а воно значною мірою впливає і на зовнішню політику уряду Росії, - являє велику небезпеку для сусідніх держав, зокрема, а може й особливо – для України, оскільки фактично заперечує її право на власне буття, власну орієнтацію в світі, самостійну зовнішню політику. Її кроки або й лише наміри, продиктовані життєвими національними інтересами, розглядаються як спрямовані проти Росії, як такі, що, в контексті усе тієї ж світової змови, стратегічної облоги Росії, обмежують імперські її можливості.
Львів'янка   | 2.05.2009 23:57
Реваншистські ідеологи намагаються призвичаїти свою аудиторію до формул "славянорусский народ", "русские народы" і узаконити їх як можливе відмикало до душ українців і білорусів. "Русским народам надо срочно начать взращивать и воспитывать своих – русских детей!"
Никита   | 3.05.2009 00:30
...приглушені відлуння українського месіанізму : від перенаголошених уявлень про виняткову роль України в розвалі СРСР...до втішних патріотичних, вульгарнокомпенсаторських (на тлі комплексу меншовартості) ілюзій про наші фантастичних масштабів можливості, про незрівнянну стародавність українського етносу і його прометеївську роль як першотворця хліборобської цивілізації, про світове первородство української мови... (Тут, щоправда, ми, здається, трохи припізнилися. Ще 1799 року німецький учений Д.Г.Гассе довів, що Адам і Єва говорили по-німецькому. На початку XIX століття угорський учений Іштван Хорват знайшов сліди угорської мови в раю,
Никита   | 3.05.2009 00:32
а Йожеф Гіда 1837 року опублікував статтю "В часи Мойсея в Єгипті говорили по-угорському". Їх усіх підправив А.Кемпе: Бог говорив по-шведському, Адам по-датському, а змій спокушав Єву по-французькому:о)))
Victoria   | 3.05.2009 00:37
Никита:
Бог говорив по-шведському, Адам по-датському, а змій спокушав Єву по-французькому
:-)))))))))))
А мені дуже сподобалось:
"Но мы еще дойдем до Ганга,
Но мы еще умрем в боях,
Чтоб от Японии до Англии
Сияла Родина моя"
Львів'янка   | 3.05.2009 08:19
Як уже зрозуміло, для цього Києву треба пройти крізь московсько-візантійське чистилище, позбутися скверни "українського націоналізму" і галичанства. (Цікаво, що на початку століття галицьку карту намагалися розіграти в прямо протилежному сенсі.
Львів'янка   | 3.05.2009 08:21
... чудово все складалося! Та не вийшло... Підступний змій націоналізму спокусив галичан, і вони знехтували зусилля москвофілів та їхніх зверхників).

Цей останній момент – антигаличанства – особливо знаменний. Інтегратори прекрасно розуміють, що не бачити їм Києва своєю "духовною столицею" (а по суті – лише духовним козирем у політичній грі), не доконати розколу українського народу, поки не вибито з нього національну самосвідомість, те, що вони називають "українським націоналізмом", вогнищем якого вважають Галичину...
Львів'янка   | 3.05.2009 08:22
У світлі цього політичного контексту варто, на мою думку, звернути увагу на нові моменти у традиційних для України мовно-правописних війнах. Одна з дуже наголошуваних нині тенденцій стає свого роду лінгвістичним акомпанементом, а може, й артсупроводом отих зусиль розщепити українську націю на "східняків" і "західняків", "галичан". Гіркий парадокс тут у тому, що по обидва боки "лінії фронту" лютують щирі українські патріоти.
Найбільше коментарів
"Проблема" языка: наживка для электората  908
Русскоговорящие украинские националисты...  905
Государство Украина не состоялось...  773
Вопрос русского языка в Украине – тест на демократию?  740
Русский язык получил государственный статус второго языка в Украине  690
Андрій Іллєнко: Нотатки про соціал-національну революцію  672
Дмитро Чобіт: Макуха або Штрихи до політичного портрета "Блоку Юлії Тимошенко"  668

© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua