Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації
діяльність   за кордоном   міжнародні   наука   наукові   наукова науковий науковці організація робота світі та товариства у Україна   українські

Інтернет єднає українських науковців

uascientist | 7.04.2009 01:49

2
Рейтинг
2


Голосів "за"
9

Голосів "проти"
7

Нещодавно в українському сегменті Інтернету з'явилася спеціалізована мережа для науковців "Ukrainian Scientists Worldwide -Українські науковці у світі", що покликана консолідувати науковців, чия діяльність так чи інакше стосується України.
Ідея створення такої


Нещодавно в українському сегменті Інтернету з'явилася спеціалізована мережа для науковців "Ukrainian Scientists Worldwide -Українські науковці у світі", що покликана консолідувати науковців, чия діяльність так чи інакше стосується України.

Ідея створення такої мережі виникла в середовищі українських аспірантів у Німеччині для спілкування між собою та з науковцями в Україні, але майже одразу розвинулася до консолідації українського інтелекту у світі, незалежно від того чи науковець працює в Україні, чи за її межами, чи це хімік, чи філолог, чи студент, чи професор. Практично одразу ж до роботи над проектом приєдналися учасники з України.

Яка ж користь від такої мережі? В першу чергу, Ukrainian Scientists Worldwide – це хороший спосіб дізнатися про актуальний стан сучасної науки в Україні, а також заявити про себе світові. Адже створення персонального профілю дозволяє використовувати його як візитну картку. Це світова практика, якою дуже часто нехтують наші науковці. Іноді для знаходження партнерів для досліджень достатньо скористатися пошукови системами, але це працює не завжди, в першу чергу тому, що суто наукові і персональні сторінки зазвичай не є часто відвідуваними і погано індексуються пошуковиками.

Учасники мають змогу знайти інших науковців для співпраці, ділитися думками на форумі, створювати блогові записи і розміщувати інформацію про конференції і наукові зустрічі, новини у науковому світі. Мережа регулярно проводить опитування та інші дослідження з питань розвитку науки в Україні та світі, інформацію про фонди, гранти, стипендії тощо. Для учасників мережі проводяться зустрічі та інші заходи.

Цікавим є факт, що "Ukrainian Scientists Worldwide"об'єднує науковців різних галузей науки, як природничих так і гуманітарних. Кожен із зареєстрованих учасників має можливість вступити до вже існуючої наукової групи, або створити свою власну.

Власне філософія соціальних мереж полягає в тому, що можна в одному проекті реалізувати різні ступені інтегрованості. Тобто є загальні цінності та інтереси і проблеми які характерні для різних галузей науки – дискусії з цього приводу можна обговорювати з усіма учасниками. А наявність груп за науковими інтересами – дозволяє обговорити специфічні питання в вузькому колі спеціалістів.

Також мережа є відкритою, щоб кожен, хто цікавиться наукою, міг черпати інформацію з перших вуст, адже популяризація науки це справа в першу чергу самих науковців.

Географія відвідувань мережі постійно розширюється. На сьогодні серед учасників та відвідувачів мережі є представники понад 45 країн: від Канади до Японії.Серед них є студенти, так і науковці з найрізноманітнішими вченими ступенями. В Україні Ukrainian Scientists Worldwide вже входить до 100 000 найвідвідуваніших сайтів.

Засновники мережі стверджують: Лише об'єднавшись, ми зможемо досягти синергетичного ефекту, бо ж науковець не повинен залишатися наодинці зі своїми думками та проектами. Сподіваємося, що спільними зусиллями ми втілимо в життя гасло нашої мережі – Принцип SMS: Smart Means Successful!."

Коментарі

© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua