Пошук на сайті:
Знайти



Народні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації
8
Рейтинг
8


Голосів "за"
11

Голосів "проти"
3

Назва Україна у стародавніх географів – Сергій Шелухин

Werwоlf | 10.02.2009 00:24
Назва території Україною не менш стародавня, як назва Руссю. Слово Україна
місцевого простонародного походження і в своїй появі звязане з територією.

Текст з помилками, але на мою думку, варто почитати (обговорити, якщо бажання буде).
Ще один кпин великоросам
Коментарі
Leon   | 10.02.2009 00:52
Я цю статтю дещо "розбавив" картами.☺
Там є посилання на саму статтю з 16-ма картами.
Текст не з помилками, а так писали й читали на початку двадцятого століття (Відень 1921 р.).
Werwоlf   | 10.02.2009 01:01
Як на мене – дуже цікавий та змістовний матеріал.
Принаймні знайшов одну з мап, що наведені у запропонованому матеріалі Там (Harvard Map Collection Digital Maps) є ще декілька
Werwоlf   | 10.02.2009 01:06
Leon:
Можливо, сперечатися не буду. Не втім сіль. Так ви розбавили картами, і це добре. Я ж зацікавленим особам пропоную самим витратити час на спростування/підтвердження інформаціі. Так мені більше до вподоби, та й стаття – орігінал без карт. (Що поробиш чужа праця, я немаю права доробляти)
Leon   | 10.02.2009 01:19
Werwоlf:
Я "розбавив", але в кінці тексту. Кожен може їх відкрити (16 шт), правда не всі надто "стародавні" – є з початку 20 ст., є карта фіно-угорької мови, де є територія з населенням- українцями. До речі на ній же "великорутени" позначені на території теперішньої Білорусі, а Московщина – щось незрозуміле – темним тушуванням, без позначення народності (фіно-угорська – червоні штрихи)
На цю статтю я недавно звернув увагу, тому що її викладення практично повністю сходиться з моїм розумінням: Україна – це країна, край,Батьківщина (внутрішній (я) край (країна).
Деякий час витратив на пошуки карт...
Werwоlf:
Автор був професором Українського університету в Празі, жив між 1864 і 1938. Цю статтю він написав ще доскрипниківським правописом.
Leon   | 10.02.2009 01:22
Werwоlf:
Я ту виставлену Вами карту "затягну " до блога, не проти? Дякую за лінк!!!
Werwоlf   | 10.02.2009 01:34
Leon:
Werwоlf:
Я ту виставлену Вами карту "затягну " до блога, не проти? Дякую за лінк!!!
Будь ласка.
Я сам нещодавно потрапив в цю бібліотеку. Зазвичай часу не вистачає. А сьогодні щось надихнуло. Мабуть богословська на "Свободі слова" на ICTV – одразу захотілося рідного чогось, свого.
Максим Побарабанів:
Werwоlf:
Автор був професором Українського університету в Празі, жив між 1864 і 1938. Цю статтю він написав ще доскрипниківським правописом.
Я це вже зрозумів. Вибачаюсь перед автором за свою неуважність. Ну не дивився я на рік написання.
Leon   | 10.02.2009 01:40
Werwоlf:
Як на мене – дуже цікавий та змістовний матеріал.
Принаймні знайшов одну з мап, що наведені у запропонованому матеріалі Там (Harvard Map Collection Digital Maps) є ще декілька
А де є ще карти? Хотів би на них глянути.
Werwоlf   | 10.02.2009 01:47
Leon:
Там Же. на один, два кроки назад по ссилці і потрапляєте у каталог Гарварда. Я згодом набираю у гуглі найменування з тексту статті в лапкаж і натискаю пошук. Якщо нічого немає – відкидаю останне/перше слово і повторюю процедуру.
  | 10.02.2009 10:32
Дуже цікаво.Роздрукую і порекомендую синові прочитати.
Сезам   | 10.02.2009 17:06
Прекрасна стаття. Хандусик вдавився б від незадоволення.
ЗаХар   | 11.02.2009 22:48
+
Дякую всім. Дуже потрібна річ. На жаль не маю часу залучитись до обговорення.
  | 20.02.2009 18:04
Яка втрата для свідамізьма. Вони вже і карти смітника розложили, шоб ти туди наклав свого задоволення, а тут – немає часу.
Werwоlf   | 20.02.2009 18:57
ANONIM:
Яка втрата для свідамізьма. Вони вже і карти смітника розложили, шоб ти туди наклав свого задоволення, а тут – немає часу.
На більш дотепне розуму бракує?
  | 21.02.2009 01:15
Головне, шоб свідамітам вистачило розуму просрати державу, подаровану камуняками. ги-ги-ги-ги.