Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації
Бандера   урочиста академія   святковий концерт   ОУН

Львівщина відзначила сторіччя Провідника ОУН

CNW.Lviv | 27.01.2009 16:17

7
Рейтинг
7


Голосів "за"
8

Голосів "проти"
1

Сторіччю від Дня народження Провідника Організації Українських Націоналістів Степана Бандери від початку нового року було присвячено чимало урочистостей, які охопили головно Західну Україну.

Найпримітнішими для львівської громадськости стали урочиста академія у Львівському національному академічному театрі опери та балету ім. С. Крушельницької, проведена 9 січня, та святковий концерт у міському Палаці культури ім. Г. Хоткевича, котрий відбувся 23 січня.

Як не дивно, перший – і офіційний – захід з тріском провалився. Такої інтерпретації великого чину Провідника від організаторів урочистої академії аж ніяк не очікували. Відтак, трактування життя Степана Бандери у сценарному та режисерському вирішенні колись телеоператора, а зараз в. о. директора львівського Палацу мистецтв та радника губернатора Львівщини Юрія Гнатковського на оперній сцені було відверто пасторально-побутовим і знайшло своє втілення у декораційних дідуху та солом'яному даху, косарях на сцені та вертепі в глядацькому залі. Врешті-решт, у програмці урочистої академії сам пан Гнатковський означив себе як режисер дійства. Результат – обурлива критика глядачів та львівських ЗМІ (див., наприклад, http://vgolos.com.ua/nagolos/8787.html).

Натомість великий чин боротьби та віри, котра "скріплює сили душі", запалило биття полум'яного серця, з якого розпочався святковий концерт у МПК ім. Г. Хоткевича. Властиво, цей захід, проведений на замовлення Львівської міської ради та за сприяння Львівського обласного відділення Центру національного відродження ім. С. Бандери, якісно відрізнявся від офіційної "академії".

Піснярів, акторів та танцівників, котрі брали участь у святковому концерті, його режисер – головний режисер МПК ім. Г. Хоткевича Валерій Москаленко – об'єднав десятьма заповідями українського націоналіста – Декалогом. Відтак кожна композиція розпочиналася цитуванням окремої заповіді Декалогу, яка тематично відповідала презентованому номеру.

Найгарячіші оплески глядачі аншлагового концерту віддали відкриттю XIX фестивалю мистецтв "Сурми звитяги" – гурту "Rizups" та лауреату Шевченківської премії – вокальній формації "Піккардійська терція". У святковому концерті також взяли участь львівські барди Олександр Шевченко та Орест Тучковський, бандурист Андрій Селецький, театр-студія "Під мостом", музичний театр "Острів дитинства" та Сергії Котовський, модерн-балет "Далькроз" та молода співачка Софія Федина.

Увінчали святковий концерт спроектований на сцену палаючий тризуб, а фінальну композицію – поява на сцені з темряви портрету Провідника ОУН, – як утвердження того, що десятки років він стоїть пліч-о-пліч з борцями за перемогу української ідеї та постає зі світлої пам'яті своїх нащадків.

Для свідомих українців Степан Бандера – апріорі Герой України, для якого ціна перемоги нації – це пожертвувані ним, втрачені особисті вартості. "Що більша мета, що тяжче змагання – то більші бувають жертви", – твердив Провідник. Відтак його героїзм не на нетривкому папері, підписаному "чинушею", а той дух одвічної стихії, який руками нових поколінь творить свобідне життя.

Віра Гой,

прес-секретар ЛОВ ЦНВ ім. С. Бандери

Коментарі

© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua