Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації
Швед   Козелець   поліція   корупція   райдержадміністрація   школа   захист економіки   Трансбудсервіс

"Гладіатори" у Козельці: голова райдержадміністрації проти поліцейських

Svetilo pravdy | 28.02.2019 03:28

0
Рейтинг
0


Голосів "за"
0

Голосів "проти"
0

Через відсутність правдивої інформації про резонансну подію, до якої причетні публічні особи (керівник району і його дружина), по Козельцю й далі гуляють чутки, обростають новими історіями

''Гладіатори'' у Козельці: голова райдержадміністрації проти поліцейських
Учасники "боїв" живі, але травмовані

Як відомо, на території України гладіаторські бої – поза законом (і Римський імператор Гонорій заборонив їх ще 615 років тому), тож по Козелецькому випадку зареєстроване кримінальне провадження N12019270130000006 від 03.01.19 р. за ознаками кримінального правопорушення. "Бої" ж проходили на другий день після святкування Нового року на території ТОВ "Трансбудсервіс 11" у Козельці.

Це товариство заснував у 2011 році Володимир Швед, котрий тривалий час працював у органах прокуратури, був бізнесменом, а з 10 грудня 2015 року очолює Козелецьку райдержадміністрацію. Приїхав він того дня на територію свого дітища, бо там виконували службові обов'язки два оперуповноважені управління захисту економіки в Чернігівської області Департаменту захисту економіки Національної поліції України.

Після призначення Володимира Шведа на посаду голови РДА він відійшов від офіційного керівництва "Трансбудсервісом 11", але не тільки він, а і його дружина Н.М. Швед причетна до створення і роботи цього товариства. Тож, певно, не випадково голова району сюди завітав. Але чим закінчився його приїзд?

В ухвалі слідчого судді Козелецького районного суду Соловей В.В. стосовно задоволення клопотання слідства щодо проведення судово-медичної експертизи для встановлення ступеню тяжкості, характеру та механізму заподіяння тілесних ушкоджень, зазначено: "... наніс два удари по голові руками та, штовхаючи, наносив удари по тулубу". Як відомо з достовірних джерел, оперативник тижнів зо три лікувався в стаціонарі.

Козелецькі слідчі подали клопотання про проведення такої експертизи й стосовно тілесних ушкоджень, нібито завданих керівнику району оперативниками.

Одне слово, "гладіатори" підкинули роботи слідчим, експертам, суддям. І козельчани активно взялися кістки перемивати спадкоємцям античних змагань.

Більше місяця минуло з дня кіношної події, дехто зуби поз'їдав, обговорюючи її, от тільки правди ніхто не каже. Тож наші читачі й зателефонували в редакцію "Чернігівщини" з надією, що журналісти довідаються і напишуть правду.

І дещо вдалося розвідати. Втім, у нашій країні, певно, лише найвищим посадовцям дозволено розповідати на публіку навіть секрети слідства, називати винних ще до вироків суду, а достовірна інформація про козелецьких "гладіаторів" – як державна таємниця. Хоча у Європі, куди нас так настирливо ведуть (позолоченими язиками), цей ганебний випадок набув би такого суспільного резонансу, після якого були б зроблені суворі висновки й без ніяких там судово-медичних експертиз, які тягнуться, буває, місяцями й теж під великим секретом.

Що ж шукали оперативники в "Трансбудсервісі"?

Через відсутність правдивої інформації про резонансну подію, до якої причетні публічні особи (керівник району і його дружина), по Козельцю й далі гуляють чутки, обростають новими історіями. Щоб підтвердити їх або спростувати, редакція "Чернігівщини" звернулася листом до Департаменту захисту економіки Національної поліції України за роз'ясненням. І по одній інформації одержали офіційне підтвердження: "...працівниками управління захисту економіки в Чернігівській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України складено протокол про вчинення депутатом Козелецької селищної ради Швед Н.М. адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією, відповідальність за яке передбачено частиною 2 статті 172-6 КУпАП". Протокол переданий 8 серпня 2018 року на розгляд до Козелецького районного суду. Судовий розгляд досі триває.

Стосовно ж причин приїзду оперативників у Козелець другого січня цього року офіційної інформації з Києва і Чернігова не одержали – одні кивають на інших. Хоч та правда стосується, знову ж, не секретного об'єкту, а ремонту приміщення Козелецької школи N3. Деяке світло пролило на цю подію керівництво Козелецької поліції – є аудіозапис.

Щоб не тримати далі інтригу, зазначу, що ремонтні роботи з перекриття даху і заміни старих вікон на нові металопластикові проводило вже назване вище ТОВ "Трансбудсервіс". Свої претензії до цієї організації правоохоронці поки що тримають в секреті, але відомі претензії від батьків і вчителів: не перекритий дах над актовою й спортивною залами, не встановили водовідвід, тож вода з даху тече під фундамент, не замінили 28 вікон, є інші недопрацювання. Коли дороблять і чи дороблять – таємниця. У школі розповіли, що до них приходили місцеві й чужі правоохоронці, а що далі – ні вчителям, ні батькам учнів невідомо.

До речі, колектив школи і батьківський актив мають повне право знати про все, що твориться навколо ремонту школи. Адже саме вони забили тривогу, коли в приміщенні школи, побудованому 35 років тому, у дощову погоду вже не можна було всидіти, не допомагали численні тазики та інший великий посуд. Дах не був утеплений, тому взимку температура повітря у кімнатах верхнього поверху не піднімалася вище 12 градусів так званого тепла. І це не раптом проявилося, і батьки та вчителі не один рік вимагали від влади відремонтувати школу, але безрезультатно. Особливо посилився наступ дощу і холоду на школу в останні чотири роки. Назрівав соціальний вибух.

Нарешті, в кінці 2017 року, на ремонтні роботи були виділені кошти – кажуть, один депутат допоміг "вибивати" фінансування. Почали ремонтувати взимку, але минуло літо 2018-го, а добра справа не доведена до кінця. Чому і хто винен – не встановлено. І гладіаторські "бої" влаштували не за завершення ремонту в школі N3, а за приховання правди.

Ще одна дивина: складається враження, що ця школа споруджена не в центрі Козельця, багатого на патріотичну владу і не менш патріотичний громадський актив, а десь серед степу широкого чи навіть у пустелі. Бо на дірявий неутеплений дах і холодні вікна, крім батьків учнів і вчителів, ніхто не звернув належної уваги: ні депутати районної та селищної рад, ні відповідальні керівники району й ОТГ, ні патріотична громадськість. І тепер вони байдужі до якості ремонту школи, до освоєння бюджетних коштів – чи не розкрадені вони? Мабуть, всі чекають, щоб хтось наводив порядок у самоврядній громаді. І до них приїхали оперативники з Ніжина. А з чим поїхали? З наслідками від стусанів?...

Нещодавно поліцейські приходили до голови райдержадміністрації, щось йому зачитували. Колишній прокурорський працівник і бізнесмен не розгубився й не налякався. Той візит був записаний на відео і викладений в Інтернет з іронічним натяком: вибори почалися. Зважаючи на те, що Володимир Швед з команди Петра Порошенка, тож, виходячи з іронії, поліцейські прийшли перешкоджати йому займатися виборчою кампанією на користь президента-кандидата? Невже й тут проглядається "рука Кремля"?

Редакція газети готова надати слово названим і поки що неназваним учасникам резонансної події в Козельці, якщо виявлять таке бажання. Інформуватимемо читачів і про хід розслідування цієї "засекреченої" справи.

Григорій ВОЙТОК

У понеділок, 25 лютого, стало відомо, що Президент України Петро Порошенко своїм розпорядженням звільнив Володимира Шведа з посади голови Козелецької РДА згідно з поданою ним заявою.


© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua