Народні блоги
http://narodna.pravda.com.ua/local/589cdf2893c0c/

Владислав Мороко: У Запоріжжі є коворкінг-центр!

museum-ukraine | 9.02.2017 23:29

Знакова подія відбулася у Запоріжжі – в обласній науковій бібліотеці відкрили коворкінг-центр! Центр уже працював у тестовому режимі, а тепер відбулася урочиста церемонія його відкриття.

Владислав Мороко: У Запоріжжі є коворкінг-центр!
Знакова подія відбулася у Запоріжжі – в обласній науковій бібліотеці відкрили коворкінг-центр! Центр уже працював у тестовому режимі, а тепер відбулася урочиста церемонія його відкриття.

- Ця ідея реалізована громадськими організаціями спільно з найкращою в області бібліотекою. Коворкінг-центр стане додатковим майданчиком для розробки та реалізації нових ідей. Уже є план поєднати цей центр з іншими бібліотеками для спільної роботи. Найважливіше, що у нас відкривається щось нове, бо ми саме зараз є свідками руйнування інфраструктури та культури в зоні бойових дій, у Авдіївці, загалом на сході України. Ми ж на противагу руйнації створюємо, розвиваємося, єднаємося, – зазначив під час урочистого відкриття директор Департаменту культури, туризму, національностей та релігій облдержадміністрації Владислав Мороко.

Коворкінг-центр "Спільно Hub" – це проект громадської організації "Небо без кордонів", матеріальну підтримку якій надала благодійна організація "Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH", що діє за дорученням Уряду Німеччини. Працювати та навчатися, проводити заходи у центрі можуть внутрішньо переміщені особи та жителі Запорізької області. Проект став переможцем у конкурсі як такий, що спрямований на створення міського громадського простору для спільної роботи, реалізації освітніх та соціальних проектів, спілкування, творчості та пошуку взаєморозуміння. Зусилля учасників проекту спрямовані на інтеграцію вимушено переміщених осіб у місцеві громади через покращення зайнятості, соціальної активності та згуртованості населення.Президент громадської організації "Небо без кордонів" Ірина Дяченко та радник Міністерства соціальної політики з питань внутрішньо переміщених осіб у Запорізькій області Ганна Дворна щиро подякували всім, з ким співпрацювали під час організації коворкінг-центру, особливо Владиславу Мороко, який підтримав проект, коли він тільки зароджувався. Радник проекту від організації "Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH" Андрій Гарбуза повідомив, що зараз у Запорізькій, Харківський та Дніпропетровській областях реалізуються 20 проектів-переможців конкурсу для підтримки взаємодії громад та внутрішньо переміщених осіб. В.о. директора Запорізької обласної універсальної наукової бібліотеки Ольга Волкова подякувала ініціативним активістам з громадської організації та наголосила, що бібліотека давно перестала бути книжковим сховищем і стала простором для самовдосконалення та реалізації ідей.

Окремо виділений простір для "Спільно Hub" на четвертому поверсі бібліотеки зможе одночасно вмістити до 25 осіб. Там уже є меблі, чотири комп'ютери, ноутбуки, фототехніка, проектор, міні-кухня та інше обладнання. Весь простір вільно трансформується для потреб конкретного заходу або групи людей. Відвідувачі коворкінгу матимуть змогу працювати, вчитися, користуватися інтернетом, проводити тренінги, відвідувати курси фотомистецтва, комп'ютерної грамотності, майстер-класи, проводити літературні вечори та інші заходи. А от комп'ютерні ігри, перегляд фільмів та інші розваги – під забороною. Щоб потрапити до коворкінг-центру, необхідно мати при собі читацький квиток.

-Попри напружену бойову обстановку у сусідній фронтовій Донеччині, ми думаємо про завтрашній день, щодня наближаючись до Європи, впроваджуючи прогресивні цивілізаційні стандарти! – підкреслив Владислав Мороко, – Значення цього центру для школярів, студентства, науковців, працівників культури області – величезне! Продовжимо євроінтеграційний шлях!

Підготував Ростислав Тригуб, студент університету "Україна"


© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua