Народні блоги
http://narodna.pravda.com.ua/local/5895ce9dc877f/

Чи вціліють музеї Авдіївки і Сартани?

museum-ukraine | 4.02.2017 14:52

Чергове загострення на фронті. Поруч з лінією розмежування – понад двадцять музеїв Донеччини! Більшість ми відвідали. Заклади культури на війні найбільш вразливі! Обстріли можуть поновитися кожної миті. Про те, що буде завтра, думається мало – головне пережити цей день. І ніч... Як там музеї?

Чи вціліють музеї Авдіївки і Сартани?
Чергове загострення на фронті. Поруч з лінією розмежування – понад двадцять музеїв Донеччини! Більшість ми відвідали. Заклади культури на війні найбільш вразливі!

Команда Донецької ВЦА на чолі з Головою, добровольцем АТО Павлом Жебрівським, показала вищий рівень професіоналізму і патріотизму під час боїв і варварських терористичних обстрілів Авдіївки! Здається, місто врятували... Головне, відійшли морози...

Однак, це війна... Обстріли можуть поновитися кожної миті. Про те, що буде завтра, думається мало – головне пережити цей день. І ніч... Тому нині, варто відкинути все критиканство (до речі, куди миттєво зникли всі зрадофіли і "непримиренні" критики), та жорстко і консолідовано підтримати ЗСУ і команду Донецької ОДА. Плакатися і обвинувачуватися будемо після кризи!

Часопис "Музеї України" нагадує про два музеї, що опинилися в епіцентрі бойових дій!

http://museum-ukraine.org.ua/?p=5285

Голова ВЦА П.Жебрівський постійно інформує про розвиток подій на своїй сторінці в Фейсбуці. Що, до речі, нівелює всі підлі провокації рашен-пропаганди:

Зараз максимальні зусилля спрямовуємо на відновлювальні роботи у приватному секторі #Авдіївка та забезпечення його мешканців продуктами харчування.

Зранку автомобілі із продуктами харчування і водою виїхали на приватний сектор. У приватному секторі продовжують працювати військові польові кухні.

Створили із місцевих людей будівельні бригади для відновлення пошкоджених будинків та об'єктів інфраструктури. В Авдіївці повним ходом йдуть відновлювальні роботи і це також додає оптимізму та впевненості мешканцям міста.

Щодо опалення у місті, Авдіївський Коксохім надзусиллями забезпечує в тепломережах житлового сектору температуру теплоносія на рівні 70 градусів.

Зранку групи електромонтерів та розмінувальників знову вийшли на лінію пориву ЛЕП під #Авдіївка. Від російської строни в СЦКК отримали письмове підтвердження щодо припинення вогню.

Вчора вночі знову були обстріли міста, були прямі влучення у будинки в районі вулиці Соборної. Характер пошкоджень зараз уточнюється.

Загалом, за минулий тиждень агресор пошкодив у Авдіївці (це станом на вчорашній вечір):

- 114 приватних будинків,

- 22 картири у восьми багатоповерхових будинках,

- пошкоджено 4 приватні гаражі.

Пошкоджень зазнала також залізнична станція Авдіївки.

Заступник Голови Донецької ВЦА Ігор Стокоз з Авдіївки:

В Авдіївці зараз тихо. Падає дощ. Бажаючих евакуюватись поки що не дуже. Чекаємо на двох осіб. Складно сьогодні було у Сартані, є руйнування. З"ясовуємо потреби.

Evgeniy Vilinsky-

#Авдіївка

1. Температура теплоносія в нормі, у приміщеннях теж.

2. Ситуація стабільна

3. Провів перемовини з #OSCE #ОБСЄ щодо супроводження наших ремонтних бригад у сірій зоні.

4. Більше нічого не скажу, шоб не наврочити. Чекаємо...

#Марїнка/ #Красногорівка

1. Більш-менш тихо

2. Електропостачання є

3. Вода – частково. Спрямовуємо туди питну воду з нашого центру.

Тепер ще й #Сартана та #Талаківка

1. Вночі обстріли. Пошкоджено приватний сектор.

2. З раннього ранку питання на контролі у віце-прем'єра Геннадій Зубко.

3. Спрямовуємо частину гуманітарної допомоги туди, у першу чергу будматеріали.

4. Газо- і електропостачання відновлено.

5. Одразу до роботи підключились волонтери. Дякую, Marina Morana&кумпанія та багатьом іншим.

#Авдіївка& #Марїнка& #Красногорівка& #Сартана

1. Провели чергове засідання робочої групи з представниками гуманітарних організацій.

2. Домовились створити спільну з міжнародними організаціями demand/supply database, щоб збалансувати попит з місць та пропозицію від наших українських та міжнародних партнерів: уряду, адміністрацій/рад з інших регіонів, міжнародних організацій, волонтерів.

3. Організували при #Донецькій_ОДА "гарячу лінію" для громадян, які виїжджають з постраждалих від обстрілів населених пунктів. Телефони

- (066) 809 9848

- (073) 424 1482

- (096) 119 65 56

Режим робочий. Працюємо.

І дякуємо усім, хто з нами, подумки, діями, на місці!

Журнал "Музеї України" привертає увагу керівників Донецької ВЦА П.Жебрівського і І.Стокоза до збереження музейних закладів, що опинилися у зоні варварських ракетно-артилерійських обстрілів! Нині це Авдіївка і Сартана!

КЗ "Народний музей історії міста"

м. Авдіївка, вул. Молодіжна, буд, 15

КЗ "Музей історії та етнографії греків Приазов'я" -

смт Сартана вул. Генерала Куркчі, 37а, тел.: 54-02-78

Просимо керівництво Донецької ВЦА привернути увагу місцевої влади, МВС, НГУ, пожежників до збереження цих закладів культури і державного Музейного фонду України, який вони охороняють!

Через постійне відключення електропостачання, сигналізації та інші страшні проблеми Авдіївки і Сартани, можуть постраждати музейні колекції...

З повагою,

Віктор Тригуб, редактор журналу "Музеї України"


© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua