Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації
Акція "Кольори мого життя": прифронтова зона!

Акція "Кольори мого життя": прифронтова зона!

Віктор Тригуб | 7.04.2016 18:35

0
Рейтинг
0


Голосів "за"
0

Голосів "проти"
0

Легендарні українські художники Юрій Нерослік і Георгій Ключник презентують свої роботи у прифронтовій зоні АТО! Торецьк – Костянтинівка.

Це результат продуманої системної роботи Донецької ОДА і культурологічних волонтерів. Життя триває попри війну!


Акція ''Кольори мого життя'': прифронтова зона!
Легендарні українські художники Юрій Нерослік і Георгій Ключник презентують свої роботи у прифронтовій зоні АТО! Торецьк – Костянтинівка.

Це результат продуманої системної роботи Донецької ОДА і культурологічних волонтерів. Життя триває попри війну!

-Головний напрям – всіляка підтримка закладів культури, що опинилися у 1-3 лінії оборони на мінімальній відстані від лінії розмежування! Фактично, поруч з фронтом... – заявила Начальник Управління культури і туризму Донецької ОДА Аліна Певна, – Концерти, вистави, святкові народні обряди, особливо художні виставки – що найскладніше! Нині на багатьох ділянках досить складна бойова обстановка, фіксуються обстріли. Але, не забуваємо, що навіть у тих умовах живуть люди, ростуть діти, діють школи, бібліотеки, музеї, клуби. І саме для них ми проводимо мистецькі акції. Що, повірте, дуже непросто! Вдячні художнику-фронтовику Юрію Неросліку, який вирішив презентувати на Донеччині свої картини! Цій виставці – наша особлива увага!

-Культурно-мистецька акція "Кольори мого життя" проведе заходи у фронтовому місті Торецьк (Дзержинськ), що знаходиться поруч з окупованою Горлівкою. Там планується відкриття двох виставок патріотичного плакату Юрія Неросліка, за безпосередньою участю автора – добровольця АТО, керівництва часопису "Музеї України" і представника Національного газетно-журнального видавництва, що є інформаційним спонсором і безкоштовно поширить україномовні культурологічні видання.-розповів куратор акції від Управління культури ОДА Володимир Землянко.- Якщо дозволить обстановка буде рейд на Авдіївку у рамках Музейної експедиції... Зазначу, що нещодавно,наша кураторська група організувала неймовірну виставку "Львівська палітра" художників Галичини у музеї Бахмута. Все це результат осмисленої політики керівництва області з українізації і національного відродження!

Основні заходи відбудуться у Костянтинівці – Міський комунальний заклад культури "Палац культури та дозвілля". Тут Юрій Нерослік презентує художню виставку "Кольори", колекцію плакатів, а Музей плакату при журналі "Музеї України" міжнародну виставку карикатури свого художнього директора, легендарного гумориста Георгія Ключника, яка після цього рушить у мандри кількома країнами...

Організатори: Управління культури і туризму Донецької ОДА, Міський комунальний заклад культури "Палац культури та дозвілля" Костянтинівки, Музей плакату України при журналі "Музеї України" та ГО "Гуманітарна ліга"!

Інформаційний спонсор – Національне газетно-журнальне видавництво.

Куратор Володимир Землянко коротко представив учасників акції:

Арт-директор Музею плакату України при журналі "Музеї України", художник Юрій Нерослік.

У 2014 році пішов добровольцем в зону АТО. Сапер 92 бригади ЗСУ. Був під Іловайськом, у Щасті... Створив неймовірну серію патріотичних плакатів, які мають міжнародну популярність у соціальних мережах, використовуються у масових акціях в багатьох країнах. Організатор майже 100 плакатних виставок у прифронтовій зоні.

Після демобілізації повернувся у Харків, несподівано почав писати картини. В основному – пейзжі. Тема любові до рідної землі, патріотизм, проходить у всіх його творах.

Художник-карикатурист Георгій Ключник, місто Хмельницький, художній директор Музею плакату України – кращий політичний карикатурист України!

Центр зовнішньополітичних досліджень ОПАД і ГО "Самооборона Троєщини" за поданням Музею української пропаганди визнали художника Георгія Ключника "Кращим політичним карикатуристом України".

Відзнака вручається за створення сотень карикатур з часів Майдану, АТО, гострою критикою диктаторського режима РФ військового злочинця Путіна, пародії на помилки української влади, піднесення патріотизму!

Георгій Ключник – художній директор Музею плакату України, Музею української пропаганди, член редколегії журналу "Музеї України". А роботи доступні у всіх куточках планети, де є інтернет, зокрема Фейсбук. Єдина виставка Георгія у Музеї української пропаганди на найбільшому житловому масиві України – київській Троєщині.

Ось як характеризує художника сайт Дойче Веле: "Один з авторів карикатур, Георгій Ключник, тисячами збирає "лайки" шанувальників власної творчості. А почалося все, за словами самого художника, зі спонтанного пориву. "Коли почався Майдан, я думав, чим можу допомогти. Матеріально можу, а чим ще? Почав карикатурою займатися, - згадує в розмові з DW карикатурист.- Як тільки побили дітей, я бігом намалював, як міліціонери викладають з тіл на снігу напис "Міліція з народом". Тоді я ще не знав, що цей малюнок виявиться пророчим".

Аби не накопичувати в собі такий негатив, художник і почав малювати свої злободенні карикатури. "Мене, як і всіх інших, також "ковбасить", кожен по-різному з себе це виливає", - поділився з DW своїми переживаннями Ключник.

Найвідомішим своїм творінням художник вважає "Путіна на горошині".

Карикатурист каже, що за сатиру над російським лідером на його адресу вже надходили навіть погрози. "Є погрози, є і статті про мене, які пишуть російські "брати". Був цілий форум, де вони описували, який я поганий. Писали, що я занадто дрібний, аби знищити Путіна, але просили братів-новоросів, щоб вони мене знищили", - розповідає художник і додає: "Я сміюся з цього. Я ж навіть імені й прізвища свого не приховую".

Замість мольберта – монітор, замість пензля – мишка. Свої малюнки український карикатурист Ключник представляє як маленькі історії і вважає їх власною зброєю проти ворога. "Це не картинки, а маленькі історії. Ідеальна карикатура та, що не має тексту, а сама розповідає історію. Текст можна написати і його забудуть, а влучну картинку людина пам'ятатиме дуже довго. Оце і є моя мета", - каже художник".

Варто зазначити, що роботи художників активно використовують сайти відомих радіостанцій Радіо Свобода і Німецька хвиля. А це – міжнародне визнання...

Творчість майстрів стає доступною жителям Костянтинівки і Торецька, які занадто добре розуміють, що таке війна, і як варто цінити мир і злагоду в Україні.

Віктор Тригуб, редактор журналу "Музеї України", куратор акції


© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua