Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації
Музеї Сектору М

Музеї Сектору М

Віктор Тригуб | 22.09.2015 09:15

0
Рейтинг
0


Голосів "за"
0

Голосів "проти"
0

Маріуполь має стратегічне значення для України. Події, які тривають у Секторі М зони АТО – фактично щодня в ефірі головних телеканалів. Місто утримали, не давши орді прорватися до Криму і Одеси. А Сектор М залишається на вістрі потенційного удару агресора. І це всі розуміють.

Музеї Сектору М
Маріуполь має стратегічне значення для України. Події, які тривають у Секторі М зони АТО – фактично щодня в ефірі головних телеканалів. Місто утримали, не давши орді прорватися до Криму і Одеси. А Сектор М залишається на вістрі потенційного удару агресора. І це всі розуміють.

Тут у будь-який день може розгорнутися масштабна битва. Концентрація військ з обох боків – вражаюча. Як у таких умовах працюють заклади культури, зокрема музеї?

-Головне, владі всіх рівнів вдалося утримати ситуацію, забезпечивши нормальне функціонування всіх закладів соціально-культурної сфери! – розповіла начальник Управління культури і туризму Донецької ОДА Аліна Певна, – Аби в тому переконатися, радо запрошуємо представників преси на Донбас!

Так просто і почалася 5 музейна експедиція журналу "Музеї України". Фактично за кілька днів після нашого повернення з північних районів Донеччини.

До Маріуполя поїзд "Азов" тягнеться мало не добу. Саме там я і зрозумів, чому апарат ОДА перебрався в маленький Краматорськ, до якого від Києва 6 годин швидкісним Хюндаєм...

Місто святкувало. Грандіозний Парад вишиванок, визначення "Маріупольця року", День міста, фестиваль "Червона Рута"... Все у державних прапорах і кольорах.

На Донбасі, дійсно, якийсь стихійно-неконтрольований підйом патріотизму. На Парад вишиванок очікували 2000-3000 учасників, реально прийшло під 20 тисяч...

-За рік свідомість людей змінилася кардинально! – зазначив начальник Управління культури і туризму міста Олександр Чайн, – Плюс, свої результати дала продумана робота з патріотичного виховання, постійні культурологічні заходи, масштабні акції. Маріуполь – то Україна!

23 бібліотеки, 5 Будинків культури, 8 шкіл естетичного виховання, 130 колективів художньої самодіяльності, краєзнавчий музей і три філії, Центр мистецтв імені А.Куїнджі... То все Маріуполь! Все працює, все збережено! А головне, до закладів культури йдуть люди!

Відвідавши Маріупольський краєзнавчий музей, Художній музей ім.А.Куїнджі, прекрасний Музей народного побуту – переконалися.

https://www.youtube.com/watch?v=UXvO_EmGuJw

Скажу більше, як для прифронтового міста, яке пережило такі драматичні події – музеї Маріуполя у зразковому стані! Не всі мирні міста можуть похвалитися такими закладами, колекціями, роботою! Хоча, проблем, як і скрізь, вистачає...

Побували ми і у селищі Сартана, де стараннями І.А.Папуша і його учнів діє унікальний Музей історії та етнографії греків Приазов'я. Подарували комплект патріотичного плаката Юрія Неросліка. Відвідали селищний Будинок культури, де триває масштабна реконструкція.

Так, близькість фронту відчутна. Блок-пости, військова техніка на дорогах, солдати, укріплення...

Тут готові до будь-якого розвитку подій. Як до оборони, так і до наступу. Але, сподіваються, що ситуація буде вирішена мирним шляхом, і всі оті потішні денеери перетворяться на музейні стенди, а подвиг бійців-захисників і активу міста, який героїчно зводив лінію оборони, буде достойно увічнено...

Далі були фестивальні клопоти "Червоної Рути", зустрічі, виснажлива дорога до Києва з демобілізованими бійцями, що поверталися з-під Волновахи...

-На Донеччині живуть і працюють прекрасні люди, діє чимало закладів культури, школи мистецтв, бібліотеки, – підкреслила Аліна Певна, – Ми робимо все, аби бойові дії, що тривають на території області, військові проблеми, мінімально впливали на мирне життя звичайних людей, хоч, зрозуміло, не завжди це вдається! Тому ще раз наголошую – місцеві органи влади, заклади культури, Донецька ОДА завжди відкриті до співпраці! Давайте реалізувати культурологічні проекти разом! Заради Єдиної, Неподільної України!

Музеї Донбасу, заклади культури, особливо ті, що опинилися у прифронтовій зоні, потребують постійної державної і громадської уваги. Добре, що це розуміють в Донецькій ОДА і не можуть осягнути у деяких просторих столичних кабінетах, особливо Мінкультівських.

АТО триває. І Україна повинна перемогти!

Віктор Тригуб, редактор журналу "Музеї України"

Маріуполь


© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua