Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації

Кримські татари

Ігор Бурдяк | 8.03.2014 20:16

0
Рейтинг
0


Голосів "за"
0

Голосів "проти"
0

Процес утворення етнічної спільності "кримські татари".
Ідентичність. Територія.


Кримські татари
Джемілєв: В Сімферополі будинки кримських татар помічають хрестиками

Про це на брифінгу повідомив колишній лідер меджлісу кримсько-татарського народу Мустафа Джемілєв, передає кореспондент Еспресо.TV.

Він зазначив, що кримські татари не проживають в Криму компактно і на деяких будинках, зараз почали з'являтися мітки.

Джемілєв зазначив, що не знає навіщо це робиться, але вважає, що це не відбувається системно.

Не знаю, що там в голові у Путіна, та варто б знати, хто такі кримські татари.

Кримологія каже, що кримські татари формувалися як народ у Криму і є нащадками різних народів, які в різний час приходили до Криму. Основні етнічні групи, що населяли в різні часи Крим і взяли участь у формуванні кримськотатарського народу – це таври, скіфи, сармати, алани, булгари, греки, готи, римляни (ймовірно італійський легіон), протоболгари, хазари, печеніги, італійці, черкеси, малоазійські турки.

Кипчаки з 11-12 століть стали заселяти приволзькі, приазовські і причорноморські степи (які відтоді аж до XVIII століття іменувалися Дешт – і Кипчак, перс. دشت قپچاق – "Кипчакський степ"), і очевидно в цей час стали проникати і в Крим. Консолідація цього строкатого етнічного конгломерату в єдину кримську націю почалася після поразки об'єднаних половецько-руських військ від монголів на річці Калці (притока Кальміуса), після чого значна частина половців, рятуючись від пограбування монголами, сховалася в горах Криму. У результаті переважання половецького населення в Криму, протягом століть склалися сучасний національний образ кримських татар і кримськотатарська національна мова на основі половецької мови. Об'єднуючими началами при цьому виступали спільність і замкнутість території, мова тюрків – половців і ісламська релігія.

Отже, історична Батьківщина кримських татар не Монголія і не Узбекистан, а таки Крим.


© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua