Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації

Скандал у Житомирській області: заступник губернатора Олещенко прикриває службового злочинця

Сергій Петрук | 14.11.2012 14:58

1
Рейтинг
1


Голосів "за"
2

Голосів "проти"
1

11 жовтня 2012 р. старшим слідчим слідчого управління Державної податкової служби у Житомирській області О. Попушоєм було підписано постанову про порушення кримінальної справи згідно із ч. 2 ст. 367 Кримінального кодексу України щодо В. Гриба, який обіймає посаду заступника начальника обласного управління житлово-комунального господарства.

Мова про службову недбалість, яка карається від двох до п'яти років позбавлення волі. Недбалість Гриба, відповідно до постанови про порушення кримінальної справи, пов'язана із тим, що напередодні управління ЖКГ Житомирської облдержадміністрації провело конкурсні торги на закупівлю робіт технічного переоснащення вузлів устаткування станції знезалізнення питної води у смт Любар. Було підписано договір про виконання даних робіт на суму 540 687 грн. З відома генпідрядника певні роботи не були передбачені проектно-кошторисною документацією, розробленою замовником – управлінням ЖКГ. Зміни до проекту не були затверджені у встановленому законом порядку. Крім того, не були виконані завдання, передбачені у проекті, а саме не встановлені рециркуляційна колона, бак промивної води, трубопровід тощо. Однак це не завадило 26.12.2011 р. Грибу підписати акт про приймання виконаних будівельних робіт, куди були внесені завідомо неправдиві відомості про ніби-то виконання усіх будівельно-монтажних робіт на станції знезалізнення води. Чиновник Гриб мав здійснювати нагляд за будівництвом згідно з умовами договору, чого він по факту не робив. Внаслідок цієї бездіяльності не за цільовим призначенням було використано 343 295 грн бюджетних коштів державного бюджету.

За інформацією з достовірних джерел, Гриб хотів оскаржити цю постанову у Богунському районному суді м. Житомир, але суд залишив цю скаргу без задоволення.

Разом з тим, Василь Гриб продовжує працювати в обласному управлінні ЖКГ, яке підпорядковується заступникові голови Житомирської облдержадміністрації Миколі Олещенку. Олещенко торік вже фігурував у фінансовому скандалі, який також має відношення до підвідомчого йому управління. У листопаді 2011 р. між управлінням ЖКГ та столичною фірмою було укладено подібний договір, що й у Любарі, але цього разу про встановлення обладнання та проведення заміни аварійного устаткування та модернізації системи центрального водопостачання та водовідведення хлораторної водонасосної станції 2го підйому м. Житомира. Тоді службовими особами обласного управління ЖКГ було підписано акт прийому-передачі поставленого обладнання, згідно з яким було перераховано понад 5, 294 млн грн бюджетних коштів. Правоохоронці з'ясували, що іноземне обладнання було не тільки не встановлене, а й навіть не ввезене на митну територію України. Було порушено кримінальну справу за ознаками вчинення злочинів, передбачених ч.5 ст.191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) та ч.2 ст.366 (службове підроблення) Кримінального кодексу.

Тільки після оприлюднення цих фактів у пресі вдалося повернути понад 5 млн грн державі. Але ані тоді, ані зараз ніхто з чиновників облдержадміністрації поки не поніс відповідальності за скоєні фінансові злочини. Криміналісти висловили неофіційну версію, що таким чином вибудовувалася схема поповнення партійного бюджету Житомирського обласного осередку Народної партії України, членами якої є екс-кандидат у нардепи Микола Рудченко та його ставленик в ОДА Микола Олещенко.

Так як Микола Рудченко програв вибори в одномандатному виборчому окрузі N66, не виключено, що його людям доведеться пакувати валізи з чиновницьких кабінетів. Житомирські політологи схиляються до думки, що одним із перших "на виліт" серед заступників губернатора є саме Микола Олещенко.


© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua